METMAR INSPECTION NDT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Cernavodă, Oraș Cernavodă, înmatriculată la 30 iulie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- METMAR INSPECTION NDT S.R.L.
- CUI
- 44674144
- Nr. înmatriculare
- J13/2594/2021
- EUID
- ROONRC.J13/2594/2021
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 30 iulie 2021
Sediu social
- Adresă
- SALCIEI, nr. FN, ZONA ARGOS, Loc. Cernavodă, Oraș Cernavodă, Constanța
- Localitate
- Loc. Cernavodă, Oraș Cernavodă, Constanța
- Cod poștal
- 905200
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 sept)
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 14 nov)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 30.07.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DUMITRU MARICICA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 94 din 186 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7120, județul Constanța, peste 50% dintre firmele clasei. Locul 10.522 din 25.866 în tot județul, și locul 9.573 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 44%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 333.157 lei | -14.305 lei | 1 | 148.944 lei | 87.836 lei | 61.108 lei |
| 2024 | 597.646 lei | 379.598 lei | 3 | 768.099 lei | 101.809 lei | 666.290 lei |
| 2023 | 485.882 lei | 271.014 lei | 2 | 293.849 lei | 7.158 lei | 286.691 lei |
| 2022 | 166.310 lei | 125.843 lei | 1 | 119.138 lei | 3.393 lei | 115.745 lei |
| 2021 | — | -10.298 lei | — | 3.950 lei | 14.048 lei | -10.098 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 333.157 lei
- Venituri totale
- 336.252 lei
- Cheltuieli totale
- 345.329 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 9.077 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 14.305 lei
- Active imobilizate
- 84.693 lei
- Active circulante
- 64.251 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 60.903 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.348 lei
- Datorii
- 87.836 lei
- Capitaluri
- 61.108 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 597.646 lei
- Venituri totale
- 611.323 lei
- Cheltuieli totale
- 219.896 lei
- Profit brut
- 391.427 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 379.598 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 99.323 lei
- Active circulante
- 668.776 lei
- Stocuri
- 12.661 lei
- Creanțe
- 619.938 lei
- Casa și conturi la bănci
- 36.177 lei
- Datorii
- 101.809 lei
- Capitaluri
- 666.290 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 485.882 lei
- Venituri totale
- 487.583 lei
- Cheltuieli totale
- 212.294 lei
- Profit brut
- 275.289 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 271.014 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 21.311 lei
- Active circulante
- 272.538 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 241.778 lei
- Casa și conturi la bănci
- 30.760 lei
- Datorii
- 7.158 lei
- Capitaluri
- 286.691 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 3315 · Repararea și întreținerea navelor și bărcilor (CAEN Rev.2)
- 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Reactivată fiscal de ANAF
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului