METALL X DESIGN S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Făgăraș, înmatriculată la 6 martie 2024.
Identitate
- Denumire legală
- METALL X DESIGN S.R.L.
- CUI
- 49719603
- Nr. înmatriculare
- J2024000781086
- EUID
- ROONRC.J2024000781086
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 6 martie 2024
Sediu social
- Adresă
- NEGOIU, bl. 4, sc. C, ap. 4, Municipiul Făgăraș, Brașov
- Localitate
- Municipiul Făgăraș, Brașov
- Cod poștal
- 505200
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 7 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 06.03.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- FRĂȚILĂ AUREL-CIPRIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 464 din 689 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7112, județul Brașov, peste 33% dintre firmele clasei. Locul 15.881 din 25.588 în tot județul, și locul 5.461 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 479%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 131.998 lei | 14.770 lei | 2 | 100.938 lei | 83.521 lei | 17.417 lei |
| 2024 | 22.794 lei | 2.147 lei | — | 95.566 lei | 97.704 lei | 2.747 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 131.998 lei
- Venituri totale
- 132.458 lei
- Cheltuieli totale
- 115.000 lei
- Profit brut
- 17.458 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.770 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 27.582 lei
- Active circulante
- 73.356 lei
- Stocuri
- 422 lei
- Creanțe
- 67.355 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.579 lei
- Datorii
- 83.521 lei
- Capitaluri
- 17.417 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 22.794 lei
- Venituri totale
- 22.794 lei
- Cheltuieli totale
- 20.261 lei
- Profit brut
- 2.533 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.147 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 30.325 lei
- Active circulante
- 65.241 lei
- Stocuri
- 26.815 lei
- Creanțe
- 30.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.426 lei
- Datorii
- 97.704 lei
- Capitaluri
- 2.747 lei
- Capital subscris vărsat
- 600 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 1812 · Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 2522 · Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice (CAEN Rev.3)
- 4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7120 · Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului