METAL & TEHNICA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Roman, înmatriculată la 17 martie 2005.
Identitate
- Denumire legală
- METAL & TEHNICA SRL
- CUI
- 17374131
- Nr. înmatriculare
- J27/516/2005
- EUID
- ROONRC.J27/516/2005
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 17 martie 2005
Sediu social
- Adresă
- Str. ANTON PANN, bl. 21, sc. B, et. 2, ap. 18, Municipiul Roman, Neamț
- Localitate
- Municipiul Roman, Neamț
- Cod poștal
- 5550
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 22 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 17.03.2005
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- HUŞANU BOGDAN ALIN — administrator
- RUSU BRĂESCU GABRIELA NICOLETA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 72 din 72 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8299, județul Neamț, peste 1% dintre firmele clasei. Locul 9.901 din 10.171 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 89%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 975 lei | -2.030 lei | — | 38.425 lei | 200 lei | 38.225 lei |
| 2024 | 9.161 lei | 175 lei | — | 40.261 lei | 6 lei | 43.995 lei |
| 2023 | 14.429 lei | 451 lei | — | 47.520 lei | 0 lei | 47.520 lei |
| 2022 | 7.381 lei | 4.026 lei | — | 48.518 lei | 1.450 lei | 47.068 lei |
| 2020 | 61.779 lei | 12.181 lei | — | 106.260 lei | 64.825 lei | 41.435 lei |
| 2019 | 54.457 lei | 2.671 lei | — | 91.134 lei | 60.080 lei | 31.054 lei |
| 2018 | 40.761 lei | -10.337 lei | — | 41.653 lei | 13.270 lei | 28.383 lei |
| 2017 | 68.069 lei | 13.813 lei | — | 39.187 lei | 467 lei | 38.720 lei |
| 2016 | 52.189 lei | 10.231 lei | — | 25.670 lei | 762 lei | 24.908 lei |
| 2015 | 79.007 lei | 22.578 lei | — | 29.360 lei | 14.683 lei | 14.677 lei |
| 2014 | 53.848 lei | 11.487 lei | — | 6.251 lei | 14.152 lei | -7.901 lei |
| 2013 | 13.080 lei | 48 lei | — | 3.966 lei | 23.354 lei | -19.388 lei |
| 2012 | 1.878 lei | 64 lei | — | 2.483 lei | 21.920 lei | -19.437 lei |
| 2011 | 0 lei | 0 lei | — | 219 lei | 19.720 lei | -19.501 lei |
| 2010 | — | -1.779 lei | — | 219 lei | 19.720 lei | -19.501 lei |
| 2009 | — | -1.486 lei | — | 298 lei | 18.020 lei | -17.722 lei |
| 2008 | — | — | — | 205 lei | 16.440 lei | -16.235 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 975 lei
- Venituri totale
- 975 lei
- Cheltuieli totale
- 3.005 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.030 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.030 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 38.425 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 38.292 lei
- Casa și conturi la bănci
- 133 lei
- Datorii
- 200 lei
- Capitaluri
- 38.225 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 9.161 lei
- Venituri totale
- 9.443 lei
- Cheltuieli totale
- 9.236 lei
- Profit brut
- 207 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 175 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 40.261 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 37.244 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.017 lei
- Datorii
- 6 lei
- Capitaluri
- 43.995 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 14.429 lei
- Venituri totale
- 14.624 lei
- Cheltuieli totale
- 14.095 lei
- Profit brut
- 529 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 451 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 47.520 lei
- Stocuri
- 4.175 lei
- Creanțe
- 3.367 lei
- Casa și conturi la bănci
- 39.978 lei
- Datorii
- 0 lei
- Capitaluri
- 47.520 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 7.381 lei
- Venituri totale
- 12.369 lei
- Cheltuieli totale
- 7.972 lei
- Profit brut
- 4.397 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.026 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 48.518 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 20.578 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.940 lei
- Datorii
- 1.450 lei
- Capitaluri
- 47.068 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 61.779 lei
- Venituri totale
- 63.315 lei
- Cheltuieli totale
- 49.262 lei
- Profit brut
- 14.053 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.181 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 106.260 lei
- Stocuri
- 2.183 lei
- Creanțe
- 39.963 lei
- Casa și conturi la bănci
- 64.114 lei
- Datorii
- 64.825 lei
- Capitaluri
- 41.435 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 54.457 lei
- Venituri totale
- 55.401 lei
- Cheltuieli totale
- 51.075 lei
- Profit brut
- 4.326 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.671 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 91.134 lei
- Stocuri
- 2.184 lei
- Creanțe
- 24.290 lei
- Casa și conturi la bănci
- 64.660 lei
- Datorii
- 60.080 lei
- Capitaluri
- 31.054 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 40.761 lei
- Venituri totale
- 41.001 lei
- Cheltuieli totale
- 50.201 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 9.200 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 10.337 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 41.653 lei
- Stocuri
- 2.184 lei
- Creanțe
- 21.049 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.420 lei
- Datorii
- 13.270 lei
- Capitaluri
- 28.383 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 68.069 lei
- Venituri totale
- 68.304 lei
- Cheltuieli totale
- 52.442 lei
- Profit brut
- 15.862 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.813 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 39.187 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 16.325 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.862 lei
- Datorii
- 467 lei
- Capitaluri
- 38.720 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 52.189 lei
- Venituri totale
- 52.404 lei
- Cheltuieli totale
- 40.607 lei
- Profit brut
- 11.797 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.231 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 25.670 lei
- Stocuri
- -9 lei
- Creanțe
- 1.385 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.294 lei
- Datorii
- 762 lei
- Capitaluri
- 24.908 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 79.007 lei
- Venituri totale
- 79.239 lei
- Cheltuieli totale
- 54.291 lei
- Profit brut
- 24.948 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 22.578 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 29.360 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 5.689 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.671 lei
- Datorii
- 14.683 lei
- Capitaluri
- 14.677 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 53.848 lei
- Venituri totale
- 56.120 lei
- Cheltuieli totale
- 43.018 lei
- Profit brut
- 13.102 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.487 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 6.251 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 4.912 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.339 lei
- Datorii
- 14.152 lei
- Capitaluri
- -7.901 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 13.080 lei
- Venituri totale
- 13.355 lei
- Cheltuieli totale
- 12.922 lei
- Profit brut
- 433 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 48 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 3.966 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 3.451 lei
- Casa și conturi la bănci
- 515 lei
- Datorii
- 23.354 lei
- Capitaluri
- -19.388 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.878 lei
- Venituri totale
- 1.878 lei
- Cheltuieli totale
- 1.814 lei
- Profit brut
- 64 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 64 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 2.483 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 610 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.873 lei
- Datorii
- 21.920 lei
- Capitaluri
- -19.437 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 219 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 177 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42 lei
- Datorii
- 19.720 lei
- Capitaluri
- -19.501 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- 129 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 129 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 1.779 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 219 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 177 lei
- Casa și conturi la bănci
- 42 lei
- Datorii
- 19.720 lei
- Capitaluri
- -19.501 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2009 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- 19 lei
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- 19 lei
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- 1.486 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 298 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 151 lei
- Casa și conturi la bănci
- 147 lei
- Datorii
- 18.020 lei
- Capitaluri
- -17.722 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2008 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- —
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- —
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- —
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 205 lei
- Stocuri
- 2 lei
- Creanțe
- 151 lei
- Casa și conturi la bănci
- 52 lei
- Datorii
- 16.440 lei
- Capitaluri
- -16.235 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 3315 · Repararea și întreținerea navelor și bărcilor (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN Rev.2)
- 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne (CAEN Rev.2)
- 4633 · Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN Rev.2)
- 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN Rev.2)
- 4635 · Comerț cu ridicata al produselor din tutun (CAEN Rev.2)
- 4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN Rev.2)
- 4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN Rev.2)
- 4638 · Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște (CAEN Rev.2)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
Înregistrări mai vechi (6)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
2009
- Situații financiare depuse pentru anul 2009
2008
- Situații financiare depuse pentru anul 2008
2005
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului