MESERIAȘII DIN BRAȘOV SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Brașov, înmatriculată la 11 ianuarie 2012.
Identitate
- Denumire legală
- MESERIAȘII DIN BRAȘOV SRL
- CUI
- 29528749
- Nr. înmatriculare
- J08/39/2012
- EUID
- ROONRC.J08/39/2012
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 11 ianuarie 2012
Sediu social
- Adresă
- Calea BUCUREȘTI, nr. 106, bl. 211, sc. A, ap. 17, biroul 2, Municipiul Brașov, Brașov
- Localitate
- Municipiul Brașov, Brașov
- Cod poștal
- 500418
Contact
- Telefon
- 0744 101 349
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 16 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- sediu expirat (cod 2069, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 31 oct)
- Inactiv fiscal
- da (din 19 apr)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 11.01.2012
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- POCIOVĂLIŞTEANU GEORGETA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Firma nu a depus situații financiare pentru anul 2025, așa că nu intră în clasamentele pe județul Brașov; ultimul an depus este 2016.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016 | 0 lei | -4.432 lei | — | 197.510 lei | 196.494 lei | 1.016 lei |
| 2015 | 12.375 lei | -4.847 lei | 1 | 197.510 lei | 192.061 lei | 5.449 lei |
| 2014 | 164.690 lei | 5.970 lei | — | 195.452 lei | 185.156 lei | 10.296 lei |
| 2013 | 55.980 lei | 5.131 lei | 1 | 202.222 lei | 197.896 lei | 4.326 lei |
| 2012 | 7.714 lei | -1.005 lei | — | 104.398 lei | 105.203 lei | -805 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 4.432 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 4.432 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.432 lei
- Active imobilizate
- 576 lei
- Active circulante
- 196.934 lei
- Stocuri
- 149.792 lei
- Creanțe
- 46.114 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.028 lei
- Datorii
- 196.494 lei
- Capitaluri
- 1.016 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 12.375 lei
- Venituri totale
- 12.385 lei
- Cheltuieli totale
- 16.858 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 4.473 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.847 lei
- Active imobilizate
- 576 lei
- Active circulante
- 196.934 lei
- Stocuri
- 149.792 lei
- Creanțe
- 46.114 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.028 lei
- Datorii
- 192.061 lei
- Capitaluri
- 5.449 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 164.690 lei
- Venituri totale
- 163.768 lei
- Cheltuieli totale
- 152.856 lei
- Profit brut
- 10.912 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.970 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 576 lei
- Active circulante
- 194.876 lei
- Stocuri
- 134.913 lei
- Creanțe
- 47.460 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.503 lei
- Datorii
- 185.156 lei
- Capitaluri
- 10.296 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 5 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 6831 · Agenții imobiliare (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- sediu expirat (8 iul → prezent)
- funcțiune (8 iul → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: funcțiune
2018
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului