MERA INTERNATIONAL CONCEPT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Oraș Popești Leordeni, înmatriculată la 16 august 2021.
Identitate
- Denumire legală
- MERA INTERNATIONAL CONCEPT S.R.L.
- CUI
- 44745539
- Nr. înmatriculare
- J2021001322265
- EUID
- ROONRC.J2021001322265
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 august 2021
Sediu social
- Adresă
- BIRUINȚEI, nr. 35 H, bl. 4, et. PARTER, ap. 4, Oraș Popești Leordeni, Ilfov
- Localitate
- Oraș Popești Leordeni, Ilfov
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 28.07.2025
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MERA ADRIAN-DORU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 250 din 595 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4100, județul Ilfov, peste 58% dintre firmele clasei. Locul 9.601 din 40.494 în tot județul, și locul 4.406 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 80%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 910.054 lei | 114.459 lei | 5 | 1.672.948 lei | 1.138.659 lei | 534.289 lei |
| 2024 | 4.478.986 lei | 887.597 lei | 3 | 1.528.187 lei | 640.580 lei | 887.607 lei |
| 2023 | 1.526.259 lei | 661.557 lei | 2 | 1.029.658 lei | 367.339 lei | 662.319 lei |
| 2022 | 248.620 lei | 119.108 lei | 3 | 150.928 lei | 31.013 lei | 119.915 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 910.054 lei
- Venituri totale
- 852.811 lei
- Cheltuieli totale
- 717.088 lei
- Profit brut
- 135.723 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 114.459 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 273.383 lei
- Active circulante
- 1.399.565 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.338.699 lei
- Casa și conturi la bănci
- 60.866 lei
- Datorii
- 1.138.659 lei
- Capitaluri
- 534.289 lei
- Capital subscris vărsat
- 10 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.478.986 lei
- Venituri totale
- 3.427.081 lei
- Cheltuieli totale
- 2.391.591 lei
- Profit brut
- 1.035.490 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 887.597 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 52.268 lei
- Active circulante
- 1.475.919 lei
- Stocuri
- 57.242 lei
- Creanțe
- 1.399.168 lei
- Casa și conturi la bănci
- 19.509 lei
- Datorii
- 640.580 lei
- Capitaluri
- 887.607 lei
- Capital subscris vărsat
- 10 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.526.259 lei
- Venituri totale
- 2.449.338 lei
- Cheltuieli totale
- 1.775.166 lei
- Profit brut
- 674.172 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 661.557 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.029.658 lei
- Stocuri
- 8.180 lei
- Creanțe
- 1.008.653 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.825 lei
- Datorii
- 367.339 lei
- Capitaluri
- 662.319 lei
- Capital subscris vărsat
- 10 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 248.620 lei
- Venituri totale
- 232.188 lei
- Cheltuieli totale
- 110.891 lei
- Profit brut
- 121.297 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 119.108 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 413 lei
- Active circulante
- 150.515 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 65.006 lei
- Casa și conturi la bănci
- 85.509 lei
- Datorii
- 31.013 lei
- Capitaluri
- 119.915 lei
- Capital subscris vărsat
- 10 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Înmatriculare la registrul comerțului