MELIST NAGY MOB S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Sărmășag, Comuna Sărmășag, înmatriculată la 25 octombrie 2016.
Identitate
- Denumire legală
- MELIST NAGY MOB S.R.L.
- CUI
- 36669180
- Nr. înmatriculare
- J2016000561319
- EUID
- ROONRC.J2016000561319
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 25 octombrie 2016
Sediu social
- Adresă
- GĂRII, nr. 113, Sat Sărmășag, Comuna Sărmășag, Sălaj
- Localitate
- Sat Sărmășag, Comuna Sărmășag, Sălaj
- Cod poștal
- 457330
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 25.10.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- NAGY ISTVAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 3 din 14 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4759, județul Sălaj, peste 86% dintre firmele clasei. Locul 745 din 6.249 în tot județul, și locul 1.341 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 20%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.231.246 lei | 59.070 lei | 3 | 997.186 lei | 698.868 lei | 298.318 lei |
| 2024 | 1.857.575 lei | 86.186 lei | 4 | 626.465 lei | 387.217 lei | 239.248 lei |
| 2023 | 1.221.536 lei | 21.020 lei | 4 | 707.329 lei | 554.267 lei | 153.062 lei |
| 2022 | 1.554.991 lei | 22.678 lei | 5 | 474.705 lei | 342.663 lei | 132.042 lei |
| 2021 | 1.394.967 lei | 109.164 lei | 5 | 493.286 lei | 383.922 lei | 109.364 lei |
| 2020 | 1.394.155 lei | 169.887 lei | 5 | 492.812 lei | 261.949 lei | 230.863 lei |
| 2019 | 1.043.226 lei | 77.253 lei | 5 | 582.407 lei | 521.431 lei | 60.976 lei |
| 2018 | 496.379 lei | 699 lei | 4 | 465.870 lei | 482.148 lei | -16.278 lei |
| 2017 | 219.870 lei | -16.369 lei | 3 | 357.338 lei | 374.315 lei | -16.977 lei |
| 2016 | 43.528 lei | -808 lei | 3 | 89.422 lei | 90.030 lei | -608 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.231.246 lei
- Venituri totale
- 2.233.859 lei
- Cheltuieli totale
- 2.132.963 lei
- Profit brut
- 100.896 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 59.070 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 309.378 lei
- Active circulante
- 687.808 lei
- Stocuri
- 671.965 lei
- Creanțe
- 6.516 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.327 lei
- Datorii
- 698.868 lei
- Capitaluri
- 298.318 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.857.575 lei
- Venituri totale
- 1.857.576 lei
- Cheltuieli totale
- 1.719.940 lei
- Profit brut
- 137.636 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 86.186 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 9.378 lei
- Active circulante
- 617.087 lei
- Stocuri
- 647.175 lei
- Creanțe
- 19.239 lei
- Casa și conturi la bănci
- -49.327 lei
- Datorii
- 387.217 lei
- Capitaluri
- 239.248 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.221.536 lei
- Venituri totale
- 1.221.545 lei
- Cheltuieli totale
- 1.188.409 lei
- Profit brut
- 33.136 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.020 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.546 lei
- Active circulante
- 681.783 lei
- Stocuri
- 790.846 lei
- Creanțe
- 14.938 lei
- Casa și conturi la bănci
- -124.001 lei
- Datorii
- 554.267 lei
- Capitaluri
- 153.062 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.554.991 lei
- Venituri totale
- 1.554.993 lei
- Cheltuieli totale
- 1.516.766 lei
- Profit brut
- 38.227 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 22.678 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 38.477 lei
- Active circulante
- 436.228 lei
- Stocuri
- 396.310 lei
- Creanțe
- 1.242 lei
- Casa și conturi la bănci
- 38.676 lei
- Datorii
- 342.663 lei
- Capitaluri
- 132.042 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.394.967 lei
- Venituri totale
- 1.413.642 lei
- Cheltuieli totale
- 1.290.341 lei
- Profit brut
- 123.301 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 109.164 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 52.057 lei
- Active circulante
- 441.229 lei
- Stocuri
- 412.684 lei
- Creanțe
- 2.916 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.629 lei
- Datorii
- 383.922 lei
- Capitaluri
- 109.364 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.394.155 lei
- Venituri totale
- 1.398.379 lei
- Cheltuieli totale
- 1.216.443 lei
- Profit brut
- 181.936 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 169.887 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 65.635 lei
- Active circulante
- 427.177 lei
- Stocuri
- 305.327 lei
- Creanțe
- 1.363 lei
- Casa și conturi la bănci
- 120.487 lei
- Datorii
- 261.949 lei
- Capitaluri
- 230.863 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.043.226 lei
- Venituri totale
- 1.043.226 lei
- Cheltuieli totale
- 955.540 lei
- Profit brut
- 87.686 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 77.253 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 582.407 lei
- Stocuri
- 544.916 lei
- Creanțe
- 36.355 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.136 lei
- Datorii
- 521.431 lei
- Capitaluri
- 60.976 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 496.379 lei
- Venituri totale
- 496.379 lei
- Cheltuieli totale
- 490.725 lei
- Profit brut
- 5.654 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 699 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 465.870 lei
- Stocuri
- 383.245 lei
- Creanțe
- 70.412 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.213 lei
- Datorii
- 482.148 lei
- Capitaluri
- -16.278 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 219.870 lei
- Venituri totale
- 219.870 lei
- Cheltuieli totale
- 234.041 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 14.171 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 16.369 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 357.338 lei
- Stocuri
- 354.965 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 2.373 lei
- Datorii
- 374.315 lei
- Capitaluri
- -16.977 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 43.528 lei
- Venituri totale
- 43.528 lei
- Cheltuieli totale
- 43.901 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 373 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 808 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 89.422 lei
- Stocuri
- 58.996 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 30.426 lei
- Datorii
- 90.030 lei
- Capitaluri
- -608 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Activități autorizate (CAEN)
- 1032 · Fabricarea sucurilor de fructe și legume (CAEN Rev.3)
- 1039 · Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN Rev.3)
- 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4792 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înregistrare în scopuri de TVA
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului