MD RENT A CAR SOLUTIONS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Frumușani, Comuna Frumușani, înmatriculată la 16 aprilie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- MD RENT A CAR SOLUTIONS S.R.L.
- CUI
- 40991654
- Nr. înmatriculare
- J2019000430519
- EUID
- ROONRC.J2019000430519
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 aprilie 2019
Sediu social
- Adresă
- București, nr. 448, Sat Frumușani, Comuna Frumușani, Călărași
- Localitate
- Sat Frumușani, Comuna Frumușani, Călărași
- Cod poștal
- 917100
Contact
- Telefon
- 0721 877 150
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 6 martie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.04.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- STAICU ELENA LOREDANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 4 din 10 după cifra de afaceri în clasa CAEN 7711, județul Călărași, peste 70% dintre firmele clasei. Locul 3.849 din 5.420 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 8%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 101.249 lei | 8.849 lei | — | 308.825 lei | 378.283 lei | -69.458 lei |
| 2024 | 109.497 lei | -64.936 lei | — | 286.499 lei | 410.629 lei | -124.130 lei |
| 2023 | 212.498 lei | 30.263 lei | — | 462.205 lei | 411.526 lei | 50.679 lei |
| 2022 | 27.500 lei | -99.511 lei | 1 | 324.476 lei | 304.060 lei | 20.416 lei |
| 2021 | 83.359 lei | -6.438 lei | 1 | 207.116 lei | 87.190 lei | 119.926 lei |
| 2020 | 129.145 lei | 56.149 lei | 1 | 199.373 lei | 73.009 lei | 126.364 lei |
| 2019 | 100.425 lei | 70.005 lei | 1 | 123.193 lei | 52.978 lei | 70.215 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 101.249 lei
- Venituri totale
- 152.961 lei
- Cheltuieli totale
- 142.185 lei
- Profit brut
- 10.776 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.849 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 92.737 lei
- Active circulante
- 216.088 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 211.654 lei
- Casa și conturi la bănci
- 4.434 lei
- Datorii
- 378.283 lei
- Capitaluri
- -69.458 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 109.497 lei
- Venituri totale
- 126.054 lei
- Cheltuieli totale
- 190.990 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 64.936 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 64.936 lei
- Active imobilizate
- 60.350 lei
- Active circulante
- 226.149 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 177.655 lei
- Casa și conturi la bănci
- 48.494 lei
- Datorii
- 410.629 lei
- Capitaluri
- -124.130 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 212.498 lei
- Venituri totale
- 214.294 lei
- Cheltuieli totale
- 178.403 lei
- Profit brut
- 35.891 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 30.263 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 216.088 lei
- Active circulante
- 246.117 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 199.507 lei
- Casa și conturi la bănci
- 46.610 lei
- Datorii
- 411.526 lei
- Capitaluri
- 50.679 lei
- Capital subscris vărsat
- 210 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.3)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN Rev.3)
- 4673 · Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN Rev.3)
- 4686 · Comerț cu ridicata al altor produse intermediare (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 7711 · Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului