MCA GREEN TIR S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Platonești, Comuna Platonești, înmatriculată la 10 ianuarie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- MCA GREEN TIR S.R.L.
- CUI
- 40401427
- Nr. înmatriculare
- J21/25/2019
- EUID
- ROONRC.J21/25/2019
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 10 ianuarie 2019
Sediu social
- Adresă
- LĂCRĂMIOAREI, nr. 11, Sat Platonești, Comuna Platonești, Ialomița
- Localitate
- Sat Platonești, Comuna Platonești, Ialomița
- Cod poștal
- 927208
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 13 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 10.01.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MIRICĂ COSMIN-NICOLAE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 400 din 435 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Ialomița, peste 8% dintre firmele clasei. Locul 4.302 din 5.009 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 12%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 32.527 lei | 12.225 lei | — | 34.218 lei | 11.039 lei | 23.179 lei |
| 2024 | 36.958 lei | -37.251 lei | — | 127.486 lei | 11.532 lei | 115.954 lei |
| 2023 | 53.193 lei | 1.524 lei | 0 | 198.275 lei | 45.070 lei | 153.205 lei |
| 2022 | 137.209 lei | 21.322 lei | 0 | 206.885 lei | 55.204 lei | 151.681 lei |
| 2021 | 305.355 lei | 74.282 lei | 1 | 199.805 lei | 69.445 lei | 130.360 lei |
| 2020 | 165.596 lei | 32.361 lei | 1 | 110.847 lei | 54.770 lei | 56.077 lei |
| 2019 | 137.068 lei | 23.516 lei | — | 57.796 lei | 34.080 lei | 23.716 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 32.527 lei
- Venituri totale
- 32.527 lei
- Cheltuieli totale
- 18.028 lei
- Profit brut
- 14.499 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.225 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 34.218 lei
- Stocuri
- 1.050 lei
- Creanțe
- 7.784 lei
- Casa și conturi la bănci
- 25.384 lei
- Datorii
- 11.039 lei
- Capitaluri
- 23.179 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 36.958 lei
- Venituri totale
- 38.550 lei
- Cheltuieli totale
- 75.801 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 37.251 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 37.251 lei
- Active imobilizate
- 4.167 lei
- Active circulante
- 123.319 lei
- Stocuri
- 1.050 lei
- Creanțe
- 108.001 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.268 lei
- Datorii
- 11.532 lei
- Capitaluri
- 115.954 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 53.193 lei
- Venituri totale
- 55.750 lei
- Cheltuieli totale
- 53.755 lei
- Profit brut
- 1.995 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.524 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.455 lei
- Active circulante
- 182.820 lei
- Stocuri
- 22.372 lei
- Creanțe
- 16.474 lei
- Casa și conturi la bănci
- 143.974 lei
- Datorii
- 45.070 lei
- Capitaluri
- 153.205 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 137.209 lei
- Venituri totale
- 143.535 lei
- Cheltuieli totale
- 117.907 lei
- Profit brut
- 25.628 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.322 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.455 lei
- Active circulante
- 181.430 lei
- Stocuri
- 22.828 lei
- Creanțe
- 25.057 lei
- Casa și conturi la bănci
- 133.545 lei
- Datorii
- 55.204 lei
- Capitaluri
- 151.681 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 305.355 lei
- Venituri totale
- 310.575 lei
- Cheltuieli totale
- 232.638 lei
- Profit brut
- 77.937 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 74.282 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 35.455 lei
- Active circulante
- 164.350 lei
- Stocuri
- 1.727 lei
- Creanțe
- 23.379 lei
- Casa și conturi la bănci
- 139.244 lei
- Datorii
- 69.445 lei
- Capitaluri
- 130.360 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 165.596 lei
- Venituri totale
- 165.598 lei
- Cheltuieli totale
- 129.588 lei
- Profit brut
- 36.010 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.361 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 455 lei
- Active circulante
- 110.392 lei
- Stocuri
- 2.334 lei
- Creanțe
- 18.923 lei
- Casa și conturi la bănci
- 89.135 lei
- Datorii
- 54.770 lei
- Capitaluri
- 56.077 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 137.068 lei
- Venituri totale
- 137.086 lei
- Cheltuieli totale
- 109.448 lei
- Profit brut
- 27.638 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 23.516 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 455 lei
- Active circulante
- 57.341 lei
- Stocuri
- 2.708 lei
- Creanțe
- 16.260 lei
- Casa și conturi la bănci
- 38.373 lei
- Datorii
- 34.080 lei
- Capitaluri
- 23.716 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5229 · Alte activități anexe transporturilor (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului