MATCAR AUTO PARTS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Pitești, înmatriculată la 10 februarie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- MATCAR AUTO PARTS SRL
- CUI
- 32764375
- Nr. înmatriculare
- J3/184/2014
- EUID
- ROONRC.J3/184/2014
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 10 februarie 2014
Sediu social
- Adresă
- PALTINULUI, nr. 4, bl. B22, sc. E, et. PARTER, ap. 2, CARTIER GĂVANA, Municipiul Pitești, Argeș
- Localitate
- Municipiul Pitești, Argeș
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 31 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 10.02.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CĂRAN GHEORGHE — administrator
- MATEI IONUŢ FLORINEL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Depunerea pe anul 2025 nu conține o cifră de afaceri, așa că firma nu intră în clasamentele pe județul Argeș.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | 0 lei | — | 6.683 lei | 107 lei | 6.576 lei |
| 2024 | — | -1.860 lei | — | 6.684 lei | 107 lei | 6.577 lei |
| 2023 | 36.914 lei | 114 lei | 1 | 8.611 lei | 571 lei | 8.436 lei |
| 2022 | 2.262.823 lei | 66.162 lei | 4 | 241.148 lei | 170.658 lei | 70.881 lei |
| 2021 | 2.207.983 lei | 55.843 lei | 4 | 805.348 lei | 444.300 lei | 361.108 lei |
| 2020 | 2.040.262 lei | 116.003 lei | 3 | 663.982 lei | 358.717 lei | 305.265 lei |
| 2019 | 1.800.565 lei | 86.401 lei | 3 | 502.992 lei | 257.900 lei | 245.262 lei |
| 2018 | 2.077.092 lei | 8.164 lei | 4 | 459.231 lei | 255.850 lei | 203.381 lei |
| 2017 | 1.996.889 lei | 66.048 lei | 5 | 388.787 lei | 193.570 lei | 195.217 lei |
| 2016 | 1.566.039 lei | 54.721 lei | 4 | 323.343 lei | 194.174 lei | 129.169 lei |
| 2015 | 1.300.107 lei | 71.282 lei | — | 175.613 lei | 80.112 lei | 95.501 lei |
| 2014 | 642.342 lei | 24.019 lei | — | 86.903 lei | 62.684 lei | 24.219 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.174 lei
- Active circulante
- 3.509 lei
- Stocuri
- 1.078 lei
- Creanțe
- 1.818 lei
- Casa și conturi la bănci
- 613 lei
- Datorii
- 107 lei
- Capitaluri
- 6.576 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 1.860 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.860 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.860 lei
- Active imobilizate
- 3.174 lei
- Active circulante
- 3.510 lei
- Stocuri
- 1.078 lei
- Creanțe
- 1.818 lei
- Casa și conturi la bănci
- 614 lei
- Datorii
- 107 lei
- Capitaluri
- 6.577 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 36.914 lei
- Venituri totale
- 126.241 lei
- Cheltuieli totale
- 124.669 lei
- Profit brut
- 1.572 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 114 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.638 lei
- Active circulante
- 3.973 lei
- Stocuri
- 1.078 lei
- Creanțe
- 1.818 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.077 lei
- Datorii
- 571 lei
- Capitaluri
- 8.436 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.262.823 lei
- Venituri totale
- 2.876.659 lei
- Cheltuieli totale
- 2.781.750 lei
- Profit brut
- 94.909 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 66.162 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 100.161 lei
- Active circulante
- 140.987 lei
- Stocuri
- 41.824 lei
- Creanțe
- 98.623 lei
- Casa și conturi la bănci
- 540 lei
- Datorii
- 170.658 lei
- Capitaluri
- 70.881 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.207.983 lei
- Venituri totale
- 2.208.073 lei
- Cheltuieli totale
- 2.134.450 lei
- Profit brut
- 73.623 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 55.843 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 592.250 lei
- Active circulante
- 213.098 lei
- Stocuri
- 135.461 lei
- Creanțe
- 50.689 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.948 lei
- Datorii
- 444.300 lei
- Capitaluri
- 361.108 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.040.262 lei
- Venituri totale
- 2.046.629 lei
- Cheltuieli totale
- 1.914.804 lei
- Profit brut
- 131.825 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 116.003 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 170.850 lei
- Active circulante
- 493.132 lei
- Stocuri
- 72.627 lei
- Creanțe
- 43.044 lei
- Casa și conturi la bănci
- 377.461 lei
- Datorii
- 358.717 lei
- Capitaluri
- 305.265 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.800.565 lei
- Venituri totale
- 1.806.257 lei
- Cheltuieli totale
- 1.701.397 lei
- Profit brut
- 104.860 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 86.401 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 30.074 lei
- Active circulante
- 472.918 lei
- Stocuri
- 80.955 lei
- Creanțe
- 26.220 lei
- Casa și conturi la bănci
- 365.743 lei
- Datorii
- 257.900 lei
- Capitaluri
- 245.262 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.077.092 lei
- Venituri totale
- 2.077.092 lei
- Cheltuieli totale
- 2.047.910 lei
- Profit brut
- 29.182 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.164 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 31.091 lei
- Active circulante
- 428.140 lei
- Stocuri
- 44.955 lei
- Creanțe
- 58.838 lei
- Casa și conturi la bănci
- 324.347 lei
- Datorii
- 255.850 lei
- Capitaluri
- 203.381 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.996.889 lei
- Venituri totale
- 1.996.893 lei
- Cheltuieli totale
- 1.911.386 lei
- Profit brut
- 85.507 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 66.048 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 39.958 lei
- Active circulante
- 348.829 lei
- Stocuri
- 82.449 lei
- Creanțe
- 51.864 lei
- Casa și conturi la bănci
- 214.516 lei
- Datorii
- 193.570 lei
- Capitaluri
- 195.217 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.566.039 lei
- Venituri totale
- 1.566.039 lei
- Cheltuieli totale
- 1.498.403 lei
- Profit brut
- 67.636 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 54.721 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 34.249 lei
- Active circulante
- 289.094 lei
- Stocuri
- 52.330 lei
- Creanțe
- 54.527 lei
- Casa și conturi la bănci
- 182.237 lei
- Datorii
- 194.174 lei
- Capitaluri
- 129.169 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.300.107 lei
- Venituri totale
- 1.300.149 lei
- Cheltuieli totale
- 1.213.741 lei
- Profit brut
- 86.408 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 71.282 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.144 lei
- Active circulante
- 170.469 lei
- Stocuri
- 35.222 lei
- Creanțe
- 24.054 lei
- Casa și conturi la bănci
- 111.193 lei
- Datorii
- 80.112 lei
- Capitaluri
- 95.501 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 642.342 lei
- Venituri totale
- 642.367 lei
- Cheltuieli totale
- 612.642 lei
- Profit brut
- 29.725 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 24.019 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 86.903 lei
- Stocuri
- 19.154 lei
- Creanțe
- 16.461 lei
- Casa și conturi la bănci
- 51.288 lei
- Datorii
- 62.684 lei
- Capitaluri
- 24.219 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN Rev.2)
- 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Înregistrare în scopuri de TVA
Înregistrări mai vechi (1)
2014
- Înmatriculare la registrul comerțului