Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

MARROCOS FAST TRANS S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Pucioasa, Oraș Pucioasa, înmatriculată la 28 februarie 2020.

Identitate

Denumire legală
MARROCOS FAST TRANS S.R.L.
CUI
42337134
Nr. înmatriculare
J2020000229157
EUID
ROONRC.J2020000229157
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
28 februarie 2020

Sediu social

Adresă
FÎNTÎNILOR, bl. 2B, et. 2, ap. 5, Loc. Pucioasa, Oraș Pucioasa, Dâmbovița
Localitate
Loc. Pucioasa, Oraș Pucioasa, Dâmbovița
Cod poștal
135400

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 3 apr)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 28.02.2020
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • OPREA CRISTIAN — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
245 mii lei02020: 30 mii lei2021: 58 mii lei2022: 137 mii lei2023: 217 mii lei2024: 245 mii lei2025: 242 mii lei202020212022202320242025
Rezultat net
82 mii lei02020: 8 mii lei2021: 10 mii lei2022: 43 mii lei2023: 82 mii lei2024: 81 mii lei2025: 66 mii lei202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 660 din 1.056 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Dâmbovița, peste 38% dintre firmele clasei. Locul 5.225 din 10.727 în tot județul, și locul 3.870 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 1%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025242.260 lei66.091 lei1143.638 lei77.347 lei66.291 lei
2024244.537 lei80.601 lei1110.442 lei110.242 lei200 lei
2023216.841 lei81.609 lei175.117 lei74.917 lei200 lei
2022136.872 lei42.943 lei179.204 lei17.458 lei61.746 lei
202158.451 lei10.205 lei125.842 lei7.039 lei18.803 lei
202029.849 lei8.398 lei139.565 lei30.967 lei8.598 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
242.260 lei
Venituri totale
243.865 lei
Cheltuieli totale
175.363 lei
Profit brut
68.502 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
66.091 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
143.638 lei
Stocuri
Creanțe
100.477 lei
Casa și conturi la bănci
43.161 lei
Datorii
77.347 lei
Capitaluri
66.291 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
244.537 lei
Venituri totale
244.537 lei
Cheltuieli totale
161.491 lei
Profit brut
83.046 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
80.601 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
110.442 lei
Stocuri
Creanțe
80.222 lei
Casa și conturi la bănci
30.220 lei
Datorii
110.242 lei
Capitaluri
200 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
216.841 lei
Venituri totale
239.341 lei
Cheltuieli totale
155.564 lei
Profit brut
83.777 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
81.609 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
75.117 lei
Stocuri
Creanțe
40.928 lei
Casa și conturi la bănci
34.189 lei
Datorii
74.917 lei
Capitaluri
200 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
136.872 lei
Venituri totale
141.755 lei
Cheltuieli totale
97.439 lei
Profit brut
44.316 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
42.943 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
79.204 lei
Stocuri
Creanțe
20.010 lei
Casa și conturi la bănci
59.194 lei
Datorii
17.458 lei
Capitaluri
61.746 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
58.451 lei
Venituri totale
58.531 lei
Cheltuieli totale
46.570 lei
Profit brut
11.961 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
10.205 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
25.842 lei
Stocuri
Creanțe
5.343 lei
Casa și conturi la bănci
20.499 lei
Datorii
7.039 lei
Capitaluri
18.803 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
29.849 lei
Venituri totale
29.849 lei
Cheltuieli totale
21.153 lei
Profit brut
8.696 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
8.398 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
39.565 lei
Stocuri
169 lei
Creanțe
30.581 lei
Casa și conturi la bănci
8.815 lei
Datorii
30.967 lei
Capitaluri
8.598 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

Activități autorizate (CAEN)

  • 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului