MAROLA GENERAL ACTIVITIES SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Chitila, Oraș Chitila, înmatriculată la 14 mai 2002.
Identitate
- Denumire legală
- MAROLA GENERAL ACTIVITIES SRL
- CUI
- 3475764
- Nr. înmatriculare
- J2002000854230
- EUID
- ROONRC.J2002000854230
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 14 mai 2002
Sediu social
- Adresă
- I.C.BRĂTIANU, nr. 3-5, Loc. Chitila, Oraș Chitila, Ilfov
- Localitate
- Loc. Chitila, Oraș Chitila, Ilfov
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 09.03.1993
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- NICULAE MARIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2 din 103 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4752, județul Ilfov, peste 99% dintre firmele clasei. Locul 1.128 din 40.375 în tot județul, și locul 1.026 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 7%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 19.476.422 lei | 142.693 lei | 24 | 12.664.985 lei | 5.498.298 lei | 7.166.687 lei |
| 2024 | 21.045.302 lei | 171.350 lei | 24 | 11.853.815 lei | 4.829.821 lei | 7.023.994 lei |
| 2023 | 20.164.369 lei | 241.448 lei | 24 | 10.311.989 lei | 3.230.387 lei | 7.081.602 lei |
| 2022 | 25.919.784 lei | 680.973 lei | 30 | 10.792.856 lei | 3.463.159 lei | 7.340.153 lei |
| 2021 | 25.727.712 lei | 736.409 lei | — | 11.341.402 lei | 4.187.383 lei | 7.159.180 lei |
| 2020 | 20.821.988 lei | 565.239 lei | 36 | 10.186.767 lei | 3.629.917 lei | 6.460.665 lei |
| 2019 | 21.433.054 lei | 493.410 lei | 35 | 11.636.638 lei | 5.522.345 lei | 6.079.342 lei |
| 2018 | 19.275.448 lei | 548.812 lei | 37 | 13.059.379 lei | 7.168.040 lei | 5.725.329 lei |
| 2017 | 18.604.127 lei | 222.373 lei | 41 | 12.583.801 lei | 7.005.800 lei | 5.252.450 lei |
| 2016 | 12.608.354 lei | 514.431 lei | 35 | 13.038.157 lei | 7.545.576 lei | 5.348.126 lei |
| 2015 | 11.244.148 lei | 115.625 lei | 26 | 11.273.570 lei | 6.067.894 lei | 5.123.169 lei |
| 2014 | 8.606.276 lei | 408.098 lei | 24 | 8.557.945 lei | 3.406.734 lei | 5.007.544 lei |
| 2013 | 8.434.305 lei | 7.592 lei | 28 | 9.228.442 lei | 4.408.178 lei | 4.825.065 lei |
| 2012 | 9.050.553 lei | 151.071 lei | 37 | 9.932.470 lei | 5.121.463 lei | 4.817.444 lei |
| 2011 | 9.429.823 lei | -228.871 lei | 29 | 6.944.716 lei | 2.307.228 lei | 4.666.512 lei |
| 2010 | 8.457.990 lei | 34.652 lei | 26 | 6.861.459 lei | 1.191.287 lei | 5.676.140 lei |
| 2009 | 8.256.561 lei | -111.606 lei | 37 | 7.022.909 lei | 1.369.076 lei | 5.653.833 lei |
| 2008 | 18.546.572 lei | 1.823.445 lei | 39 | 8.645.808 lei | 2.511.973 lei | 6.157.715 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 19.476.422 lei
- Venituri totale
- 19.515.269 lei
- Cheltuieli totale
- 19.331.906 lei
- Profit brut
- 183.363 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 142.693 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.275.945 lei
- Active circulante
- 6.389.040 lei
- Stocuri
- 4.783.170 lei
- Creanțe
- 1.469.269 lei
- Casa și conturi la bănci
- 136.601 lei
- Datorii
- 5.498.298 lei
- Capitaluri
- 7.166.687 lei
- Capital subscris vărsat
- 110.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 24
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 21.045.302 lei
- Venituri totale
- 21.122.797 lei
- Cheltuieli totale
- 20.902.305 lei
- Profit brut
- 220.492 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 171.350 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.107.906 lei
- Active circulante
- 5.745.909 lei
- Stocuri
- 4.354.500 lei
- Creanțe
- 1.358.949 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.460 lei
- Datorii
- 4.829.821 lei
- Capitaluri
- 7.023.994 lei
- Capital subscris vărsat
- 110.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 24
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 20.164.369 lei
- Venituri totale
- 20.169.292 lei
- Cheltuieli totale
- 19.829.365 lei
- Profit brut
- 339.927 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 241.448 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.924.737 lei
- Active circulante
- 5.387.252 lei
- Stocuri
- 3.583.721 lei
- Creanțe
- 952.801 lei
- Casa și conturi la bănci
- 850.730 lei
- Datorii
- 3.230.387 lei
- Capitaluri
- 7.081.602 lei
- Capital subscris vărsat
- 110.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 24
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 641 de cumpărături directe, de la 32 de autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 1,5 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- ORASUL CHITILA (CONSILIUL LOCAL CHITILA)276 de atribuiri · cel mult 716 mii lei
- MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02238 CHITILA130 de atribuiri · cel mult 396 mii lei
- Ministerul Apararii - Institutul Medico-Militar- U.M. 0212236 de atribuiri · cel mult 241 mii lei
- CLUB SPORTIV CHITILA135 de atribuiri · cel mult 62 mii lei
- COMUNA BOGDANAo atribuire · cel mult 20 mii lei
- Compania Nationala Aeroporturi Bucuresti SA2 atribuiri · cel mult 8 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă2 loturi
Materiale pentru intretinerea bazei sportive
104,52 lei · CLUB SPORTIV CHITILA · CPV 44812100-6 Emailuri si smalturi (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
Materiale constructii
1.336,28 lei · MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02238 CHITILA · CPV 44171000-9 Placi (constructii) (Rev.2)
- Cumpărare directă4 loturi
Materiale pentru intretinerea bazei sportive
577,11 lei · CLUB SPORTIV CHITILA · CPV 44820000-4 Lacuri (Rev.2)
- Cumpărare directă
Materiale pentru intretinerea bazei sportive
409,79 lei · CLUB SPORTIV CHITILA · CPV 44820000-4 Lacuri (Rev.2)
- Cumpărare directă
FURNIZARE MATERIALE DE CONSTRUCTII, SCULE SI UNELTE SI MATERIALE SANITARE
100.000 lei · ORASUL CHITILA (CONSILIUL LOCAL CHITILA) · CPV 44110000-4 Materiale de constructii (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Ilfov →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 7 ianuarie 2021 și 11 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1412 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN Rev.2)
- 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN Rev.2)
- 1419 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.2)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.2)
- 2562 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
- 3101 · Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine (CAEN Rev.2)
- 3102 · Fabricarea de mobilă pentru bucătării (CAEN Rev.2)
- 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 25 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.