MARKET LA SÂRBU S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Dornești, Comuna Costișa, înmatriculată la 28 decembrie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- MARKET LA SÂRBU S.R.L.
- CUI
- 49344325
- Nr. înmatriculare
- J2023001288279
- EUID
- ROONRC.J2023001288279
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 28 decembrie 2023
Sediu social
- Adresă
- Răsăritului, nr. 22, Sat Dornești, Comuna Costișa, Neamț
- Localitate
- Sat Dornești, Comuna Costișa, Neamț
- Cod poștal
- 617141
Contact
- Telefon
- 0732 513 344
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 31 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 28.12.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- SÂRBU OVIDIU-IONUȚ — administrator
- SÂRBU RAMONA-COSMINA — administrator
- SÂRBU VASILE — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 243 din 738 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4711, județul Neamț, peste 67% dintre firmele clasei. Locul 3.221 din 10.134 în tot județul, și locul 2.734 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 18%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 508.892 lei | 7.105 lei | 2 | 213.849 lei | 174.087 lei | 39.762 lei |
| 2024 | 429.729 lei | 32.457 lei | 2 | 190.864 lei | 158.207 lei | 32.657 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 2 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 508.892 lei
- Venituri totale
- 508.928 lei
- Cheltuieli totale
- 492.576 lei
- Profit brut
- 16.352 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.105 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 213.849 lei
- Stocuri
- 123.747 lei
- Creanțe
- 86.544 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.558 lei
- Datorii
- 174.087 lei
- Capitaluri
- 39.762 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 429.729 lei
- Venituri totale
- 558.357 lei
- Cheltuieli totale
- 515.314 lei
- Profit brut
- 43.043 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.457 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 190.864 lei
- Stocuri
- 55.340 lei
- Creanțe
- 89.725 lei
- Casa și conturi la bănci
- 45.799 lei
- Datorii
- 158.207 lei
- Capitaluri
- 32.657 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Activități autorizate (CAEN)
- 1011 · Prelucrarea și conservarea cărnii (CAEN Rev.2)
- 1012 · Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre (CAEN Rev.2)
- 1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) (CAEN Rev.2)
- 1032 · Fabricarea sucurilor de fructe și legume (CAEN Rev.2)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.2)
- 1072 · Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie (CAEN Rev.2)
- 1085 · Fabricarea de mâncăruri preparate (CAEN Rev.2)
- 1089 · Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN Rev.2)
- 4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4723 · Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4726 · Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4753 · Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 56 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Înmatriculare la registrul comerțului