MARKANT C.L. GROUP SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Brașov, înmatriculată la 23 septembrie 2010.
Identitate
- Denumire legală
- MARKANT C.L. GROUP SRL
- CUI
- 27415921
- Nr. înmatriculare
- J2010001042082
- EUID
- ROONRC.J2010001042082
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 23 septembrie 2010
Sediu social
- Adresă
- CIOBANULUI, nr. 9 A, camera 2, Municipiul Brașov, Brașov
- Localitate
- Municipiul Brașov, Brașov
- Cod poștal
- 500163
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 11 oct)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 23.09.2010
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- GERGELY VERONICA RODICA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 4 din 19 după cifra de afaceri în clasa CAEN 9610, județul Brașov, peste 84% dintre firmele clasei. Locul 5.117 din 25.588 în tot județul, și locul 1.741 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 19%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 945.265 lei | -168.601 lei | 9 | 314.626 lei | 1.753.105 lei | -1.438.479 lei |
| 2024 | 794.584 lei | -171.290 lei | 8 | 282.884 lei | 1.552.762 lei | -1.269.878 lei |
| 2023 | 639.044 lei | -111.375 lei | 8 | 212.159 lei | 1.310.747 lei | -1.098.588 lei |
| 2022 | 494.112 lei | -182.632 lei | 7 | 205.110 lei | 1.192.323 lei | -987.213 lei |
| 2021 | 338.242 lei | -287.718 lei | 5 | 292.580 lei | 1.097.161 lei | -804.581 lei |
| 2020 | 359.921 lei | -126.766 lei | 5 | 298.523 lei | 815.386 lei | -516.863 lei |
| 2019 | 366.255 lei | -211.843 lei | 6 | 353.729 lei | 744.020 lei | -390.097 lei |
| 2018 | 19.372 lei | -142.051 lei | 1 | 370.323 lei | 550.325 lei | -178.254 lei |
| 2017 | 129.418 lei | -89.601 lei | 2 | 80.858 lei | 117.161 lei | -36.303 lei |
| 2016 | 97.123 lei | 10.510 lei | 2 | 124.692 lei | 71.394 lei | 53.298 lei |
| 2015 | 6.673 lei | 465 lei | 0 | 72.999 lei | 30.211 lei | 42.788 lei |
| 2014 | 19.323 lei | 14.354 lei | 0 | 65.710 lei | 23.387 lei | 42.323 lei |
| 2013 | 154.235 lei | 12.235 lei | 0 | 45.628 lei | 17.659 lei | 27.969 lei |
| 2012 | 287.874 lei | 12.793 lei | 0 | 121.067 lei | 105.333 lei | 15.734 lei |
| 2011 | 486 lei | -2.658 lei | 0 | 7.521 lei | 4.579 lei | 2.942 lei |
| 2010 | 38.220 lei | 5.400 lei | — | 16.025 lei | 10.425 lei | 5.600 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 945.265 lei
- Venituri totale
- 945.266 lei
- Cheltuieli totale
- 1.113.867 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 168.601 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 168.601 lei
- Active imobilizate
- 14.062 lei
- Active circulante
- 300.564 lei
- Stocuri
- 7.505 lei
- Creanțe
- 235.811 lei
- Casa și conturi la bănci
- 57.248 lei
- Datorii
- 1.753.105 lei
- Capitaluri
- -1.438.479 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 794.584 lei
- Venituri totale
- 794.585 lei
- Cheltuieli totale
- 965.875 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 171.290 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 171.290 lei
- Active imobilizate
- 20.662 lei
- Active circulante
- 262.222 lei
- Stocuri
- 7.505 lei
- Creanțe
- 224.994 lei
- Casa și conturi la bănci
- 29.723 lei
- Datorii
- 1.552.762 lei
- Capitaluri
- -1.269.878 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 639.044 lei
- Venituri totale
- 662.668 lei
- Cheltuieli totale
- 767.406 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 104.738 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 111.375 lei
- Active imobilizate
- 33.737 lei
- Active circulante
- 178.422 lei
- Stocuri
- 14.452 lei
- Creanțe
- 139.479 lei
- Casa și conturi la bănci
- 24.491 lei
- Datorii
- 1.310.747 lei
- Capitaluri
- -1.098.588 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 494.112 lei
- Venituri totale
- 511.969 lei
- Cheltuieli totale
- 689.475 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 177.506 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 182.632 lei
- Active imobilizate
- 66.212 lei
- Active circulante
- 138.898 lei
- Stocuri
- 14.452 lei
- Creanțe
- 116.774 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.672 lei
- Datorii
- 1.192.323 lei
- Capitaluri
- -987.213 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 338.242 lei
- Venituri totale
- 338.242 lei
- Cheltuieli totale
- 624.712 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 286.470 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 287.718 lei
- Active imobilizate
- 110.813 lei
- Active circulante
- 181.767 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 176.332 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.435 lei
- Datorii
- 1.097.161 lei
- Capitaluri
- -804.581 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 359.921 lei
- Venituri totale
- 370.151 lei
- Cheltuieli totale
- 494.534 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 124.383 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 126.766 lei
- Active imobilizate
- 133.577 lei
- Active circulante
- 164.946 lei
- Stocuri
- 9.809 lei
- Creanțe
- 137.565 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.572 lei
- Datorii
- 815.386 lei
- Capitaluri
- -516.863 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 366.255 lei
- Venituri totale
- 366.255 lei
- Cheltuieli totale
- 574.435 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 208.180 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 211.843 lei
- Active imobilizate
- 162.849 lei
- Active circulante
- 190.880 lei
- Stocuri
- 48.315 lei
- Creanțe
- 115.438 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.127 lei
- Datorii
- 744.020 lei
- Capitaluri
- -390.097 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 19.372 lei
- Venituri totale
- 19.372 lei
- Cheltuieli totale
- 160.960 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 141.588 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 142.051 lei
- Active imobilizate
- 190.376 lei
- Active circulante
- 179.947 lei
- Stocuri
- 10.395 lei
- Creanțe
- 162.400 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.152 lei
- Datorii
- 550.325 lei
- Capitaluri
- -178.254 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 129.418 lei
- Venituri totale
- 129.418 lei
- Cheltuieli totale
- 217.725 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 88.307 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 89.601 lei
- Active imobilizate
- 4.298 lei
- Active circulante
- 76.560 lei
- Stocuri
- 97 lei
- Creanțe
- 75.592 lei
- Casa și conturi la bănci
- 871 lei
- Datorii
- 117.161 lei
- Capitaluri
- -36.303 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 97.123 lei
- Venituri totale
- 97.123 lei
- Cheltuieli totale
- 84.544 lei
- Profit brut
- 12.579 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.510 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.656 lei
- Active circulante
- 120.036 lei
- Stocuri
- 20.060 lei
- Creanțe
- 88.738 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.238 lei
- Datorii
- 71.394 lei
- Capitaluri
- 53.298 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 6.673 lei
- Venituri totale
- 6.673 lei
- Cheltuieli totale
- 6.008 lei
- Profit brut
- 665 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 465 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 72.999 lei
- Stocuri
- 20.258 lei
- Creanțe
- 47.004 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.737 lei
- Datorii
- 30.211 lei
- Capitaluri
- 42.788 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 19.323 lei
- Venituri totale
- 20.049 lei
- Cheltuieli totale
- 5.094 lei
- Profit brut
- 14.955 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 14.354 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 101 lei
- Active circulante
- 65.609 lei
- Stocuri
- 20.073 lei
- Creanțe
- 45.336 lei
- Casa și conturi la bănci
- 200 lei
- Datorii
- 23.387 lei
- Capitaluri
- 42.323 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 154.235 lei
- Venituri totale
- 157.989 lei
- Cheltuieli totale
- 143.423 lei
- Profit brut
- 14.566 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.235 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.309 lei
- Active circulante
- 44.319 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 43.956 lei
- Casa și conturi la bănci
- 363 lei
- Datorii
- 17.659 lei
- Capitaluri
- 27.969 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 287.874 lei
- Venituri totale
- 289.408 lei
- Cheltuieli totale
- 274.649 lei
- Profit brut
- 14.759 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.793 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 277 lei
- Active circulante
- 120.790 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 115.168 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.622 lei
- Datorii
- 105.333 lei
- Capitaluri
- 15.734 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 486 lei
- Venituri totale
- 3.395 lei
- Cheltuieli totale
- 5.867 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.472 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.658 lei
- Active imobilizate
- 2.494 lei
- Active circulante
- 5.027 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 2.252 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.775 lei
- Datorii
- 4.579 lei
- Capitaluri
- 2.942 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2010 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 38.220 lei
- Venituri totale
- 38.227 lei
- Cheltuieli totale
- 31.798 lei
- Profit brut
- 6.429 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 5.400 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 16.025 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 10.012 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.013 lei
- Datorii
- 10.425 lei
- Capitaluri
- 5.600 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 5 cumpărături directe, de la 4 autorități contractante (2023–2025) · valoare însumată de cel mult 51 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- MUNICIPIUL BRASOV2 atribuiri · cel mult 48 mii lei
- Curtea de Conturi a Romanieio atribuire · cel mult 1.386 lei
- Muzeul Casa Muresenilor Brasovo atribuire · cel mult 1.216 lei
- Biblioteca Judeteana "Bod Peter"o atribuire · cel mult 440 lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
SERV CURATATORIE DRAPERII SI PERDELE
1.215,70 lei · Muzeul Casa Muresenilor Brasov · CPV 98310000-9 Servicii de spalatorie si de curatatorie uscata (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de spalatorie si de curatatorie uscata
440,34 lei · Biblioteca Judeteana "Bod Peter" · CPV 98310000-9 Servicii de spalatorie si de curatatorie uscata (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de spălat și călcat perdele
1.386 lei · Curtea de Conturi a Romaniei · CPV 98310000-9 Servicii de spalatorie si de curatatorie uscata (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii curatatorie spalatorie lenjerii -centre primire refugiati din mun. Brasov
37.800 lei · MUNICIPIUL BRASOV · CPV 98310000-9 Servicii de spalatorie si de curatatorie uscata (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii de spălătorie și curățătorie uscată a lenjeriilor
10.500 lei · MUNICIPIUL BRASOV · CPV 98310000-9 Servicii de spalatorie si de curatatorie uscata (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 14 februarie 2023 și 15 octombrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 9610 · Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană (CAEN Rev.3)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (4)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Situații financiare depuse pentru anul 2010
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului