MARISIM BUSINESS S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgu Jiu, înmatriculată la 2 octombrie 2024.
Identitate
- Denumire legală
- MARISIM BUSINESS S.R.L.
- CUI
- 50634438
- Nr. înmatriculare
- J2024027447006
- EUID
- ROONRC.J2024027447006
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 2 octombrie 2024
Sediu social
- Adresă
- 9 MAI, nr. 81, bl. 81, sc. 1, et. 2, ap. 57, Municipiul Târgu Jiu, Gorj
- Localitate
- Municipiul Târgu Jiu, Gorj
- Cod poștal
- 210249
Contact
- Telefon
- 0784 889 203
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 11 noiembrie 2024. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 02.10.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- BREBAN SIMONA-LUMINIȚA — administrator
- COROBOIANU MARIANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 63 din 98 după cifra de afaceri în clasa CAEN 1071, județul Gorj, peste 37% dintre firmele clasei. Locul 4.774 din 8.675 în tot județul, și locul 1.891 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 727%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 142.323 lei | 4.900 lei | 2 | 16.661 lei | 11.457 lei | 5.204 lei |
| 2024 | 17.207 lei | 1.088 lei | 0 | 9.057 lei | 7.769 lei | 1.288 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 2 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 142.323 lei
- Venituri totale
- 214.715 lei
- Cheltuieli totale
- 208.391 lei
- Profit brut
- 6.324 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.900 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 9.688 lei
- Active circulante
- 6.973 lei
- Stocuri
- 6.645 lei
- Creanțe
- 56 lei
- Casa și conturi la bănci
- 272 lei
- Datorii
- 11.457 lei
- Capitaluri
- 5.204 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 17.207 lei
- Venituri totale
- 19.338 lei
- Cheltuieli totale
- 18.058 lei
- Profit brut
- 1.280 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.088 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 128 lei
- Active circulante
- 8.929 lei
- Stocuri
- 3.830 lei
- Creanțe
- 3.000 lei
- Casa și conturi la bănci
- 2.099 lei
- Datorii
- 7.769 lei
- Capitaluri
- 1.288 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Activități autorizate (CAEN)
- 1052 · Fabricarea înghețatei (CAEN Rev.2)
- 1071 · Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie (CAEN Rev.2)
- 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 5610 · Restaurante (CAEN Rev.2)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înmatriculare la registrul comerțului