MARIS CONT BACAU S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Lilieci, Comuna Hemeiuș, înmatriculată la 28 martie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- MARIS CONT BACAU S.R.L.
- CUI
- 39103931
- Nr. înmatriculare
- J2018000479049
- EUID
- ROONRC.J2018000479049
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 28 martie 2018
Sediu social
- Adresă
- LILIECI, nr. 500 C, Calea Moldovei, Sat Lilieci, Comuna Hemeiuș, Bacău
- Localitate
- Sat Lilieci, Comuna Hemeiuș, Bacău
- Cod poștal
- 607237
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 28.03.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BUJOR VAŞLOVANU MIRABELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 15 din 219 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6920, județul Bacău, peste 94% dintre firmele clasei. Locul 3.882 din 14.204 în tot județul, și locul 3.380 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 33%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 593.214 lei | 134.578 lei | 2 | 1.079.715 lei | 735.560 lei | 344.155 lei |
| 2024 | 445.435 lei | 123.733 lei | 2 | 741.386 lei | 518.197 lei | 209.577 lei |
| 2023 | 285.969 lei | 117.152 lei | 2 | 203.445 lei | 68.434 lei | 124.648 lei |
| 2022 | 281.436 lei | 120.837 lei | 2 | 141.054 lei | 12.721 lei | 128.333 lei |
| 2021 | 156.182 lei | 73.086 lei | — | 83.547 lei | 2.965 lei | 80.582 lei |
| 2020 | 39.062 lei | 25.601 lei | — | 33.445 lei | 348 lei | 33.097 lei |
| 2019 | 30.785 lei | 12.584 lei | 2 | 20.116 lei | 36 lei | 20.080 lei |
| 2018 | 11.740 lei | 7.296 lei | 1 | 10.247 lei | 2.751 lei | 7.496 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 593.214 lei
- Venituri totale
- 608.835 lei
- Cheltuieli totale
- 454.692 lei
- Profit brut
- 154.143 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 134.578 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 950.155 lei
- Active circulante
- 129.560 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 49.765 lei
- Casa și conturi la bănci
- 79.795 lei
- Datorii
- 735.560 lei
- Capitaluri
- 344.155 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 445.435 lei
- Venituri totale
- 471.473 lei
- Cheltuieli totale
- 328.260 lei
- Profit brut
- 143.213 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 123.733 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 614.628 lei
- Active circulante
- 126.758 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 50.023 lei
- Casa și conturi la bănci
- 76.735 lei
- Datorii
- 518.197 lei
- Capitaluri
- 209.577 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 285.969 lei
- Venituri totale
- 372.477 lei
- Cheltuieli totale
- 252.185 lei
- Profit brut
- 120.292 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 117.152 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 12.522 lei
- Active circulante
- 190.923 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 35.677 lei
- Casa și conturi la bănci
- 155.246 lei
- Datorii
- 68.434 lei
- Capitaluri
- 124.648 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 281.436 lei
- Venituri totale
- 291.336 lei
- Cheltuieli totale
- 166.553 lei
- Profit brut
- 124.783 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 120.837 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 25.457 lei
- Active circulante
- 115.597 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 105.277 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.320 lei
- Datorii
- 12.721 lei
- Capitaluri
- 128.333 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 156.182 lei
- Venituri totale
- 156.182 lei
- Cheltuieli totale
- 78.504 lei
- Profit brut
- 77.678 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 73.086 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- 39.046 lei
- Active circulante
- 44.501 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 25.749 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.752 lei
- Datorii
- 2.965 lei
- Capitaluri
- 80.582 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 39.062 lei
- Venituri totale
- 39.062 lei
- Cheltuieli totale
- 12.288 lei
- Profit brut
- 26.774 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 25.601 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 33.445 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 23.515 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.930 lei
- Datorii
- 348 lei
- Capitaluri
- 33.097 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 30.785 lei
- Venituri totale
- 30.785 lei
- Cheltuieli totale
- 17.893 lei
- Profit brut
- 12.892 lei
- Pierdere brută
- —
- Profit net
- 12.584 lei
- Pierdere netă
- —
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 20.116 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 15.035 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.081 lei
- Datorii
- 36 lei
- Capitaluri
- 20.080 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 11.740 lei
- Venituri totale
- 11.740 lei
- Cheltuieli totale
- 4.178 lei
- Profit brut
- 7.562 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.296 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 10.247 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.247 lei
- Datorii
- 2.751 lei
- Capitaluri
- 7.496 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 1812 · Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 5829 · Activități de editare a altor produse software (CAEN Rev.3)
- 6039 · Activități de distribuție a altor conținuturi (CAEN Rev.3)
- 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.3)
- 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN Rev.3)
- 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 6421 · Activități ale holding-urilor (CAEN Rev.3)
- 6422 · Activități ale canalelor de finanțare (CAEN Rev.3)
- 6619 · Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii (CAEN Rev.3)
- 6621 · Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor (CAEN Rev.3)
- 6630 · Activități de administrare a fondurilor (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6832 · Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.3)
- 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.3)
- 7430 · Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7820 · Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8559 · Alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 9111 · Activități ale bibliotecilor (CAEN Rev.3)
- 9112 · Activități ale arhivelor (CAEN Rev.3)
- 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului