MARIAN SI COSMIN CONSTRUCTII S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, înmatriculată la 12 ianuarie 2021.
Identitate
- Denumire legală
- MARIAN SI COSMIN CONSTRUCTII S.R.L.
- CUI
- 43544790
- Nr. înmatriculare
- J8/49/2021
- EUID
- ROONRC.J8/49/2021
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 12 ianuarie 2021
Sediu social
- Adresă
- NOULUI, nr. 340, Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, Brașov
- Localitate
- Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, Brașov
- Cod poștal
- 507060
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 12.01.2021
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CIOLAN MARIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 13 din 15 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4331, județul Brașov, peste 20% dintre firmele clasei. Locul 20.359 din 25.588 în tot județul, și locul 8.296 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 46%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 47.987 lei | -30.697 lei | 1 | 36.562 lei | 30.686 lei | 5.876 lei |
| 2024 | 89.100 lei | 16.779 lei | 3 | 99.251 lei | 12.388 lei | 36.573 lei |
| 2023 | 245.700 lei | -95 lei | 2 | 163.501 lei | 31.629 lei | 19.794 lei |
| 2022 | 208.112 lei | 15.973 lei | 7 | 277.293 lei | 71.761 lei | 19.889 lei |
| 2021 | 97.843 lei | 4.812 lei | 3 | 517.398 lei | 131.592 lei | 5.212 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 47.987 lei
- Venituri totale
- 98.677 lei
- Cheltuieli totale
- 128.874 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 30.197 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 30.697 lei
- Active imobilizate
- 5.980 lei
- Active circulante
- 30.582 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 27.500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.082 lei
- Datorii
- 30.686 lei
- Capitaluri
- 5.876 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 89.100 lei
- Venituri totale
- 162.996 lei
- Cheltuieli totale
- 145.197 lei
- Profit brut
- 17.799 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.779 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 54.930 lei
- Active circulante
- 44.321 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 22.136 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.185 lei
- Datorii
- 12.388 lei
- Capitaluri
- 36.573 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 245.700 lei
- Venituri totale
- 307.487 lei
- Cheltuieli totale
- 305.125 lei
- Profit brut
- 2.362 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 95 lei
- Active imobilizate
- 116.422 lei
- Active circulante
- 47.079 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 20.745 lei
- Casa și conturi la bănci
- 26.334 lei
- Datorii
- 31.629 lei
- Capitaluri
- 19.794 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 208.112 lei
- Venituri totale
- 403.065 lei
- Cheltuieli totale
- 385.323 lei
- Profit brut
- 17.742 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.973 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 179.759 lei
- Active circulante
- 97.534 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 21.418 lei
- Casa și conturi la bănci
- 76.116 lei
- Datorii
- 71.761 lei
- Capitaluri
- 19.889 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 97.843 lei
- Venituri totale
- 179.629 lei
- Cheltuieli totale
- 173.858 lei
- Profit brut
- 5.771 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.812 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 209.787 lei
- Active circulante
- 307.611 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 275.666 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.945 lei
- Datorii
- 131.592 lei
- Capitaluri
- 5.212 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Contracte publice
- o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2026) · valoare însumată de cel mult 60 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- SCOALA GIMANZIALA DUMBRAVITAo atribuire · cel mult 60 mii lei
Ultima atribuire
- Cumpărare directă
Lucrari de reparatii interioare
60.019,54 lei · SCOALA GIMANZIALA DUMBRAVITA · CPV 45212100-7 Lucrari de constructii de complexe pentru petrecerea timpului liber (Rev.2) · fonduri europene
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 13 februarie 2026 și 13 februarie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înmatriculare la registrul comerțului