MARIA ȘI ALEXANDRA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea, înmatriculată la 3 noiembrie 2009.
Identitate
- Denumire legală
- MARIA ȘI ALEXANDRA SRL
- CUI
- 26180290
- Nr. înmatriculare
- J2009000518380
- EUID
- ROONRC.J2009000518380
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 3 noiembrie 2009
Sediu social
- Adresă
- GENERAL MAGHERU, nr. 8, bl. S1, sc. B, et. 7, ap. 29, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Localitate
- Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Cod poștal
- 240143
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 10 iul)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 03.11.2009
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- TEODORESCU IONELA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 26 din 35 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4779, județul Vâlcea, peste 29% dintre firmele clasei. Locul 7.134 din 9.283 în tot județul, și locul 3.784 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 33%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 48.528 lei | 192 lei | 1 | 51.403 lei | 362.438 lei | -311.035 lei |
| 2024 | 72.534 lei | 12.250 lei | 1 | 67.780 lei | 379.007 lei | -311.227 lei |
| 2023 | 73.220 lei | 368 lei | 2 | 55.032 lei | 378.509 lei | -323.477 lei |
| 2022 | 64.159 lei | 8.549 lei | 2 | 48.959 lei | 372.804 lei | -323.845 lei |
| 2021 | 73.523 lei | 32.688 lei | 1 | 54.676 lei | 386.544 lei | -331.868 lei |
| 2020 | 39.622 lei | 3.783 lei | 1 | 71.079 lei | 435.635 lei | -364.556 lei |
| 2019 | 27.992 lei | -49.627 lei | 3 | 63.608 lei | 431.946 lei | -368.338 lei |
| 2018 | 44.491 lei | -48.943 lei | 3 | 69.650 lei | 388.361 lei | -318.711 lei |
| 2017 | 35.981 lei | -48.971 lei | 3 | 73.423 lei | 343.191 lei | -269.768 lei |
| 2016 | 33.122 lei | -39.299 lei | 3 | 80.242 lei | 301.039 lei | -220.797 lei |
| 2015 | 30.424 lei | -35.043 lei | 4 | 87.884 lei | 269.383 lei | -181.499 lei |
| 2014 | 40.450 lei | -52.650 lei | 4 | 92.215 lei | 238.671 lei | -146.456 lei |
| 2013 | 52.631 lei | -44.614 lei | 4 | 94.627 lei | 188.433 lei | -93.806 lei |
| 2012 | 54.391 lei | -11.689 lei | 4 | 90.859 lei | 140.050 lei | -49.191 lei |
| 2011 | 52.064 lei | -24.761 lei | 4 | 89.121 lei | 126.623 lei | -37.502 lei |
| 2010 | 59.415 lei | -18.539 lei | 3 | 90.534 lei | 103.275 lei | -12.741 lei |
| 2009 | 2.326 lei | -4.202 lei | 3 | 51.151 lei | 45.353 lei | 5.798 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 48.528 lei
- Venituri totale
- 65.528 lei
- Cheltuieli totale
- 64.681 lei
- Profit brut
- 847 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 192 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 51.403 lei
- Stocuri
- 44.901 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 6.502 lei
- Datorii
- 362.438 lei
- Capitaluri
- -311.035 lei
- Capital subscris vărsat
- 10.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 72.534 lei
- Venituri totale
- 72.534 lei
- Cheltuieli totale
- 59.559 lei
- Profit brut
- 12.975 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.250 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 67.780 lei
- Stocuri
- 45.515 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 22.265 lei
- Datorii
- 379.007 lei
- Capitaluri
- -311.227 lei
- Capital subscris vărsat
- 10.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 73.220 lei
- Venituri totale
- 73.220 lei
- Cheltuieli totale
- 72.120 lei
- Profit brut
- 1.100 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 368 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 55.032 lei
- Stocuri
- 51.230 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 3.802 lei
- Datorii
- 378.509 lei
- Capitaluri
- -323.477 lei
- Capital subscris vărsat
- 10.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 17 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4761 · Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.