MARIA & LEONARD TAXI SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Constanța, înmatriculată la 16 octombrie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- MARIA & LEONARD TAXI SRL
- CUI
- 33700728
- Nr. înmatriculare
- J2014002019137
- EUID
- ROONRC.J2014002019137
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 octombrie 2014
Sediu social
- Adresă
- SENTINELEI, nr. 67, ZONA PALAZU MARE, LOT 1, CAMERA 1, C1, Municipiul Constanța, Constanța
- Localitate
- Municipiul Constanța, Constanța
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.10.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BADEA MARIAN-NICOLAE — administrator
- BADEA MARILENA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 64 din 164 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4933, județul Constanța, peste 62% dintre firmele clasei. Locul 21.238 din 26.023 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 123%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 41.078 lei | 8.810 lei | — | 13.097 lei | 17.676 lei | -4.579 lei |
| 2024 | 18.410 lei | -3.227 lei | — | 8.509 lei | 15.931 lei | -7.422 lei |
| 2023 | 31.634 lei | -563 lei | — | 10.166 lei | 14.399 lei | -4.233 lei |
| 2022 | 26.998 lei | -4.072 lei | — | 1.629 lei | 5.299 lei | -3.670 lei |
| 2021 | 43.087 lei | 20.679 lei | 1 | 21.406 lei | 325 lei | 21.081 lei |
| 2020 | 25.266 lei | 10.069 lei | — | 10.977 lei | 506 lei | 10.471 lei |
| 2019 | 57.605 lei | 26.202 lei | 1 | 21.989 lei | 554 lei | 21.435 lei |
| 2018 | 31.347 lei | 7.768 lei | 1 | 5.190 lei | 9.957 lei | -4.767 lei |
| 2017 | 36.973 lei | -10.211 lei | 1 | 529 lei | 13.764 lei | -12.635 lei |
| 2016 | 3.848 lei | -12.472 lei | 1 | 1.111 lei | 5.666 lei | -2.424 lei |
| 2015 | 30.938 lei | 7.718 lei | 1 | 12.779 lei | 2.725 lei | 10.054 lei |
| 2014 | 5.949 lei | 2.036 lei | 1 | 5.691 lei | 3.455 lei | 2.236 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 41.078 lei
- Venituri totale
- 41.078 lei
- Cheltuieli totale
- 30.590 lei
- Profit brut
- 10.488 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 8.810 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 13.097 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 13.097 lei
- Datorii
- 17.676 lei
- Capitaluri
- -4.579 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 18.410 lei
- Venituri totale
- 18.440 lei
- Cheltuieli totale
- 21.081 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.641 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 3.227 lei
- Active imobilizate
- 5.967 lei
- Active circulante
- 2.542 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 2.542 lei
- Datorii
- 15.931 lei
- Capitaluri
- -7.422 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 31.634 lei
- Venituri totale
- 32.214 lei
- Cheltuieli totale
- 32.677 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 463 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 563 lei
- Active imobilizate
- 9.333 lei
- Active circulante
- 833 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 833 lei
- Datorii
- 14.399 lei
- Capitaluri
- -4.233 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 26.998 lei
- Venituri totale
- 28.007 lei
- Cheltuieli totale
- 31.667 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 3.660 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 4.072 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.629 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 1.629 lei
- Datorii
- 5.299 lei
- Capitaluri
- -3.670 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 43.087 lei
- Venituri totale
- 43.537 lei
- Cheltuieli totale
- 22.535 lei
- Profit brut
- 21.002 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 20.679 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 21.406 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 21.406 lei
- Datorii
- 325 lei
- Capitaluri
- 21.081 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 25.266 lei
- Venituri totale
- 25.503 lei
- Cheltuieli totale
- 14.669 lei
- Profit brut
- 10.834 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.069 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.361 lei
- Active circulante
- 9.616 lei
- Stocuri
- 344 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 9.272 lei
- Datorii
- 506 lei
- Capitaluri
- 10.471 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 57.605 lei
- Venituri totale
- 58.489 lei
- Cheltuieli totale
- 30.533 lei
- Profit brut
- 27.956 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 26.202 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.994 lei
- Active circulante
- 18.995 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 18.995 lei
- Datorii
- 554 lei
- Capitaluri
- 21.435 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 31.347 lei
- Venituri totale
- 36.359 lei
- Cheltuieli totale
- 27.500 lei
- Profit brut
- 8.859 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.768 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.628 lei
- Active circulante
- 562 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 562 lei
- Datorii
- 9.957 lei
- Capitaluri
- -4.767 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 36.973 lei
- Venituri totale
- 36.973 lei
- Cheltuieli totale
- 46.075 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 9.102 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 10.211 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 529 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 529 lei
- Datorii
- 13.764 lei
- Capitaluri
- -12.635 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 3.848 lei
- Venituri totale
- 3.848 lei
- Cheltuieli totale
- 16.205 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 12.357 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 12.472 lei
- Active imobilizate
- 1.111 lei
- Active circulante
- —
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- —
- Datorii
- 5.666 lei
- Capitaluri
- -2.424 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 30.938 lei
- Venituri totale
- 30.938 lei
- Cheltuieli totale
- 22.292 lei
- Profit brut
- 8.646 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.718 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.436 lei
- Active circulante
- 9.343 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 9.343 lei
- Datorii
- 2.725 lei
- Capitaluri
- 10.054 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.949 lei
- Venituri totale
- 5.949 lei
- Cheltuieli totale
- 3.735 lei
- Profit brut
- 2.214 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.036 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.308 lei
- Active circulante
- 383 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 383 lei
- Datorii
- 3.455 lei
- Capitaluri
- 2.236 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4932 · Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Înmatriculare la registrul comerțului