MAJDRIFA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 22 martie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- MAJDRIFA S.R.L.
- CUI
- 47864097
- Nr. înmatriculare
- J40/5632/2023
- EUID
- ROONRC.J40/5632/2023
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 martie 2023
Sediu social
- Adresă
- FABRICA DE GHEAȚĂ, nr. 8, bl. 90, sc. A, et. 6, ap. 27, CAMERA NR. 2, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
- Cod poștal
- 22503
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu (reactivat la 21 iul)
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.03.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- ALREFAAEI MAJD — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 210 din 346 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4641, municipiul București, peste 40% dintre firmele clasei. Locul 64.100 din 132.176 în tot județul, și locul 40.486 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 122%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 273.544 lei | 10.559 lei | 1 | 75.883 lei | 76.421 lei | -538 lei |
| 2024 | 123.238 lei | 3.166 lei | 1 | 23.670 lei | 34.768 lei | -11.098 lei |
| 2023 | 24.498 lei | -14.464 lei | — | 32.432 lei | 46.696 lei | -14.264 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 273.544 lei
- Venituri totale
- 273.544 lei
- Cheltuieli totale
- 262.485 lei
- Profit brut
- 11.059 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 10.559 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 75.883 lei
- Stocuri
- 29.659 lei
- Creanțe
- 4.685 lei
- Casa și conturi la bănci
- 41.539 lei
- Datorii
- 76.421 lei
- Capitaluri
- -538 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 123.238 lei
- Venituri totale
- 123.238 lei
- Cheltuieli totale
- 120.072 lei
- Profit brut
- 3.166 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.166 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 23.670 lei
- Stocuri
- 1.600 lei
- Creanțe
- 4.896 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.174 lei
- Datorii
- 34.768 lei
- Capitaluri
- -11.098 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 24.498 lei
- Venituri totale
- 24.498 lei
- Cheltuieli totale
- 38.962 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 14.464 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 14.464 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 32.432 lei
- Stocuri
- 31.341 lei
- Creanțe
- 200 lei
- Casa și conturi la bănci
- 891 lei
- Datorii
- 46.696 lei
- Capitaluri
- -14.264 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 1411 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele (CAEN Rev.2)
- 1412 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN Rev.2)
- 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN Rev.2)
- 1414 · Fabricarea de articole de lenjerie de corp (CAEN Rev.2)
- 1439 · Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte (CAEN Rev.2)
- 4616 · Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele (CAEN Rev.2)
- 4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.2)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.2)
- 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN Rev.2)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4753 · Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 4779 · Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine (CAEN Rev.2)
- 4782 · Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
- 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 8110 · Activități de servicii suport combinate (CAEN Rev.2)
Sunt afișate primele 24 din 30 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
- Stare
- sediu expirat (cel puțin din 18 martie 2025 → 2 iunie 2025)
- funcțiune (8 iulie 2026 → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Reactivată fiscal de ANAF
- Stare la registrul comerțului: funcțiune
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Declarată inactivă fiscal de ANAF
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului