MADALECS IT CONSULTING S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Ploiești, înmatriculată la 13 iunie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- MADALECS IT CONSULTING S.R.L.
- CUI
- 39480486
- Nr. înmatriculare
- J29/1215/2018
- EUID
- ROONRC.J29/1215/2018
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 13 iunie 2018
Sediu social
- Adresă
- PIELARI, nr. 54, construcția C1, Municipiul Ploiești, Prahova
- Localitate
- Municipiul Ploiești, Prahova
- Cod poștal
- 100438
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 13.06.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ALECSANDRESCU ADRIANA-MĂDĂLINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 16 din 77 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6202, județul Prahova, peste 81% dintre firmele clasei. Locul 5.761 din 21.767 în tot județul, și locul 8.065 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 16%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 680.750 lei | 612.568 lei | 1 | 630.858 lei | 18.050 lei | 612.808 lei |
| 2024 | 589.142 lei | 526.728 lei | 1 | 802.817 lei | 275.849 lei | 526.968 lei |
| 2023 | 609.109 lei | 554.683 lei | 1 | 579.214 lei | 24.291 lei | 554.923 lei |
| 2022 | 619.644 lei | 569.039 lei | 1 | 588.076 lei | 18.797 lei | 569.279 lei |
| 2021 | 627.156 lei | 591.616 lei | 1 | 601.123 lei | 9.267 lei | 591.856 lei |
| 2020 | 636.359 lei | 555.842 lei | 1 | 565.269 lei | 9.187 lei | 556.082 lei |
| 2019 | 594.418 lei | 502.914 lei | 1 | 512.664 lei | 9.510 lei | 503.154 lei |
| 2018 | 203.016 lei | 193.055 lei | — | 200.635 lei | 7.380 lei | 193.255 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 680.750 lei
- Venituri totale
- 689.184 lei
- Cheltuieli totale
- 59.793 lei
- Profit brut
- 629.391 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 612.568 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 630.858 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 506.744 lei
- Casa și conturi la bănci
- 124.114 lei
- Datorii
- 18.050 lei
- Capitaluri
- 612.808 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 589.142 lei
- Venituri totale
- 589.496 lei
- Cheltuieli totale
- 51.289 lei
- Profit brut
- 538.207 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 526.728 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 802.817 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 431.979 lei
- Casa și conturi la bănci
- 370.838 lei
- Datorii
- 275.849 lei
- Capitaluri
- 526.968 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 609.109 lei
- Venituri totale
- 614.753 lei
- Cheltuieli totale
- 54.091 lei
- Profit brut
- 560.662 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 554.683 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 579.214 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 324.887 lei
- Casa și conturi la bănci
- 254.327 lei
- Datorii
- 24.291 lei
- Capitaluri
- 554.923 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 619.644 lei
- Venituri totale
- 621.906 lei
- Cheltuieli totale
- 46.795 lei
- Profit brut
- 575.111 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 569.039 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 588.076 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 526.709 lei
- Casa și conturi la bănci
- 61.367 lei
- Datorii
- 18.797 lei
- Capitaluri
- 569.279 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 627.156 lei
- Venituri totale
- 645.306 lei
- Cheltuieli totale
- 47.369 lei
- Profit brut
- 597.937 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 591.616 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 601.123 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 44.081 lei
- Casa și conturi la bănci
- 557.042 lei
- Datorii
- 9.267 lei
- Capitaluri
- 591.856 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 636.359 lei
- Venituri totale
- 637.566 lei
- Cheltuieli totale
- 75.671 lei
- Profit brut
- 561.895 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 555.842 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 565.269 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 46.071 lei
- Casa și conturi la bănci
- 519.198 lei
- Datorii
- 9.187 lei
- Capitaluri
- 556.082 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 594.418 lei
- Venituri totale
- 597.380 lei
- Cheltuieli totale
- 88.486 lei
- Profit brut
- 508.894 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 502.914 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 512.664 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 42.156 lei
- Casa și conturi la bănci
- 470.508 lei
- Datorii
- 9.510 lei
- Capitaluri
- 503.154 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 203.016 lei
- Venituri totale
- 203.422 lei
- Cheltuieli totale
- 4.272 lei
- Profit brut
- 199.150 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 193.055 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 200.635 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 36.518 lei
- Casa și conturi la bănci
- 164.117 lei
- Datorii
- 7.380 lei
- Capitaluri
- 193.255 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.2)
- 6312 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului