Sari la conținut
Duminică, 6 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

M&C SERV CONSTRUCT SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Arad, înmatriculată la 12 iulie 2004.

Identitate

Denumire legală
M&C SERV CONSTRUCT SRL
CUI
16590552
Nr. înmatriculare
J02/1221/2004
EUID
ROONRC.J02/1221/2004
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
12 iulie 2004

Sediu social

Adresă
Str. CEDRULUI, nr. 13, Municipiul Arad, Arad
Localitate
Municipiul Arad, Arad
Cod poștal
2900

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 12 august 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 16 iul)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 12.07.2004
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • URSACIUC CRENGUŢA — administrator
  • URSACIUC MARINEL — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,7 mil. lei02008: 216 mii lei2009: 26 mii lei2010: 168 mii lei2012: 1,7 mil. lei2013: 388 mii lei2015: 264 mii lei2016: 275 mii lei2017: 1,3 mil. lei2018: 783 mii lei2019: 771 mii lei2020: 612 mii lei2021: 483 mii lei2022: 449 mii lei2023: 360 mii lei2024: 883 mii lei2025: 1,1 mil. lei20092012201520172019202120232025
Rezultat net
88 mii lei0-298 mii lei2008: 17 mii lei2009: -91 mii lei2010: -34 mii lei2012: 34 mii lei2013: -51 mii lei2015: -13 mii lei2016: -11 mii lei2017: 68 mii lei2018: -45 mii lei2019: -26 mii lei2020: -40 mii lei2021: -298 mii lei2022: -44 mii lei2023: -28 mii lei2024: 88 mii lei2025: 29 mii lei20092012201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 20 din 67 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2511, județul Arad, peste 72% dintre firmele clasei. Locul 2.979 din 14.349 în tot județul, și locul 5.305 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 20%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20251.057.367 lei28.921 lei1693.198 lei713.362 lei-20.164 lei
2024882.755 lei87.990 lei1112.076 lei161.161 lei-49.085 lei
2023359.887 lei-28.263 lei135.712 lei272.787 lei-137.075 lei
2022449.321 lei-43.620 lei3251.078 lei359.890 lei-108.812 lei
2021482.822 lei-297.542 lei243.600 lei581.178 lei-337.578 lei
2020611.878 lei-40.276 lei3302.225 lei502.000 lei-199.775 lei
2019770.992 lei-25.955 lei2405.316 lei564.815 lei-159.499 lei
2018782.617 lei-45.123 lei520.785 lei699.452 lei-178.667 lei
20171.266.921 lei67.568 lei468.999 lei602.543 lei-133.544 lei
2016274.955 lei-11.184 lei308.882 lei509.994 lei-201.112 lei
2015263.767 lei-13.379 lei62.783 lei36.778 lei26.005 lei
2013387.845 lei-51.176 lei266.688 lei452.116 lei-185.428 lei
20121.698.086 lei33.709 lei3388.309 lei567.311 lei-179.202 lei
2010167.501 lei-34.458 lei4331.650 lei433.299 lei-101.649 lei
200925.801 lei-91.032 lei4115.423 lei179.954 lei-64.531 lei
2008215.536 lei16.903 lei4146.954 lei120.452 lei26.502 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.057.367 lei
Venituri totale
1.057.367 lei
Cheltuieli totale
996.825 lei
Profit brut
60.542 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
28.921 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
693.198 lei
Stocuri
45.345 lei
Creanțe
447.913 lei
Casa și conturi la bănci
199.940 lei
Datorii
713.362 lei
Capitaluri
-20.164 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
882.755 lei
Venituri totale
882.755 lei
Cheltuieli totale
785.938 lei
Profit brut
96.817 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
87.990 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
112.076 lei
Stocuri
45.345 lei
Creanțe
63.081 lei
Casa și conturi la bănci
3.650 lei
Datorii
161.161 lei
Capitaluri
-49.085 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
359.887 lei
Venituri totale
360.059 lei
Cheltuieli totale
384.723 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
24.664 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
28.263 lei
Active imobilizate
Active circulante
135.712 lei
Stocuri
86.322 lei
Creanțe
42.690 lei
Casa și conturi la bănci
6.700 lei
Datorii
272.787 lei
Capitaluri
-137.075 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 16 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • o cumpărare directă, de la o autoritate contractantă (2022) · valoare însumată de cel mult 77 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Autoritatea contractantă

Ultima atribuire

  1. Cumpărare directă

    Lucrari de reparatii instalatii termice si sanitare la Centrul de zi pentru copii

    77.229 lei · Orasul Curtici · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din Arad

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 2 august 2022 și 2 august 2022. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
  14. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012

Sunt afișate cele mai recente 14 din 19 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.

Înapoi sus ↑