Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

LUNA VEST SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Chișineu-Criș, Oraș Chișineu-Criș, înmatriculată la 1 aprilie 2004.

Identitate

Denumire legală
LUNA VEST SRL
CUI
16302919
Nr. înmatriculare
J02/599/2004
EUID
ROONRC.J02/599/2004
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
1 aprilie 2004

Sediu social

Adresă
Str. GĂRII, nr. FN, Loc. Chișineu-Criș, Oraș Chișineu-Criș, Arad
Cod poștal
2867

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 6 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 6 apr)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 01.04.2004
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • PIVA ALBERTO — administrator
  • PIVA ALESSANDRO — administrator
  • PIVA EMANUELE — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
2,0 mil. lei02008: 111 mii lei2009: 227 mii lei2010: 246 mii lei2011: 387 mii lei2012: 643 mii lei2013: 642 mii lei2014: 590 mii lei2015: 635 mii lei2016: 918 mii lei2017: 1,1 mil. lei2018: 928 mii lei2019: 1,3 mil. lei2020: 1,3 mil. lei2021: 1,3 mil. lei2022: 2,0 mil. lei2023: 1,5 mil. lei2024: 1,3 mil. lei2025: 1,3 mil. lei200920112013201520172019202120232025
Rezultat net
1,3 mil. lei0-45 mii lei2008: -45 mii lei2009: -41 mii lei2010: 60 mii lei2011: 139 mii lei2012: 252 mii lei2013: 332 mii lei2014: 296 mii lei2015: 137 mii lei2016: 440 mii lei2017: 585 mii lei2018: 355 mii lei2019: 565 mii lei2020: 619 mii lei2021: 800 mii lei2022: 1,3 mil. lei2023: 515 mii lei2024: 480 mii lei2025: 577 mii lei200920112013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 130 din 334 după cifra de afaceri în clasa CAEN 0111, județul Arad, peste 61% dintre firmele clasei. Locul 2.607 din 14.419 în tot județul, și locul 3.593 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 3%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20251.304.969 lei576.706 lei26.682.864 lei71.681 lei6.611.183 lei
20241.341.859 lei480.359 lei16.095.660 lei-187.692 lei6.283.352 lei
20231.481.670 lei514.981 lei16.189.795 lei62.222 lei6.127.573 lei
20222.009.627 lei1.286.125 lei15.724.091 lei111.498 lei5.612.593 lei
20211.282.141 lei799.748 lei14.484.666 lei158.199 lei4.326.467 lei
20201.270.305 lei619.421 lei13.770.468 lei243.749 lei3.526.719 lei
20191.283.067 lei564.864 lei13.218.525 lei311.227 lei2.907.298 lei
2018928.493 lei355.474 lei12.667.683 lei325.249 lei2.342.434 lei
20171.132.875 lei585.156 lei12.413.558 lei426.743 lei1.986.815 lei
2016918.454 lei439.860 lei11.978.218 lei576.559 lei1.401.659 lei
2015634.977 lei136.825 lei11.541.319 lei579.521 lei961.798 lei
2014590.340 lei295.609 lei11.549.830 lei724.857 lei824.973 lei
2013641.945 lei332.077 lei21.497.806 lei968.441 lei529.365 lei
2012643.233 lei251.833 lei11.145.192 lei947.905 lei197.287 lei
2011387.094 lei138.757 lei11.216.899 lei1.289.417 lei-72.518 lei
2010245.579 lei59.539 lei11.146.775 lei1.349.796 lei-203.021 lei
2009227.280 lei-40.599 lei11.087.834 lei1.350.393 lei-262.559 lei
2008111.310 lei-45.264 lei11.043.654 lei1.289.284 lei-245.630 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.304.969 lei
Venituri totale
1.628.914 lei
Cheltuieli totale
1.007.915 lei
Profit brut
620.999 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
576.706 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
3.489.826 lei
Active circulante
3.193.038 lei
Stocuri
350.416 lei
Creanțe
132.079 lei
Casa și conturi la bănci
2.710.543 lei
Datorii
71.681 lei
Capitaluri
6.611.183 lei
Capital subscris vărsat
600 lei
Număr mediu de salariați
2

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.341.859 lei
Venituri totale
1.663.159 lei
Cheltuieli totale
1.146.333 lei
Profit brut
516.826 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
480.359 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
3.228.536 lei
Active circulante
2.867.124 lei
Stocuri
333.950 lei
Creanțe
165.903 lei
Casa și conturi la bănci
2.367.271 lei
Datorii
-187.692 lei
Capitaluri
6.283.352 lei
Capital subscris vărsat
600 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.481.670 lei
Venituri totale
1.553.240 lei
Cheltuieli totale
1.024.934 lei
Profit brut
528.306 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
514.981 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
3.099.723 lei
Active circulante
3.090.072 lei
Stocuri
579.968 lei
Creanțe
137.878 lei
Casa și conturi la bănci
2.372.226 lei
Datorii
62.222 lei
Capitaluri
6.127.573 lei
Capital subscris vărsat
600 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
  14. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012

Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.

Înapoi sus ↑