LUMINA SERVICII FUNERARE SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Constanța, înmatriculată la 25 mai 2016.
Identitate
- Denumire legală
- LUMINA SERVICII FUNERARE SRL
- CUI
- 36121445
- Nr. înmatriculare
- J13/1381/2016
- EUID
- ROONRC.J13/1381/2016
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 25 mai 2016
Sediu social
- Adresă
- ARHIEPISCOPIEI, nr. 23, PALATUL ARHIEPISCOPAL, BIROU ECONOMIC, Municipiul Constanța, Constanța
- Localitate
- Municipiul Constanța, Constanța
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 25.05.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- PÂRLICA PAUL — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 19 din 21 după cifra de afaceri în clasa CAEN 9603, județul Constanța, peste 14% dintre firmele clasei. Locul 22.404 din 26.023 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 31%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 25.460 lei | 7.684 lei | — | 12.141 lei | 466 lei | 11.675 lei |
| 2024 | 36.730 lei | 819 lei | 1 | 25.496 lei | 1.505 lei | 23.991 lei |
| 2023 | 35.160 lei | -26.967 lei | 1 | 28.047 lei | 4.883 lei | 23.164 lei |
| 2022 | 97.330 lei | 32.878 lei | 1 | 52.742 lei | 2.611 lei | 50.131 lei |
| 2021 | 179.430 lei | 35.360 lei | 1 | 60.585 lei | 23.332 lei | 37.253 lei |
| 2020 | 175.730 lei | 24.357 lei | 2 | 53.450 lei | 2.056 lei | 51.394 lei |
| 2019 | 115.230 lei | 2.363 lei | 1 | 29.397 lei | 2.360 lei | 27.037 lei |
| 2018 | 99.500 lei | 23.936 lei | 1 | 27.724 lei | 3.050 lei | 24.674 lei |
| 2017 | 8.920 lei | 2.634 lei | — | 23.072 lei | 22.334 lei | 738 lei |
| 2016 | 600 lei | -2.096 lei | — | 20.239 lei | 22.135 lei | -1.896 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 25.460 lei
- Venituri totale
- 25.460 lei
- Cheltuieli totale
- 16.347 lei
- Profit brut
- 9.113 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.684 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 12.141 lei
- Stocuri
- 2.187 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 9.954 lei
- Datorii
- 466 lei
- Capitaluri
- 11.675 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 36.730 lei
- Venituri totale
- 36.730 lei
- Cheltuieli totale
- 35.759 lei
- Profit brut
- 971 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 819 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 25.496 lei
- Stocuri
- 12.440 lei
- Creanțe
- 96 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.960 lei
- Datorii
- 1.505 lei
- Capitaluri
- 23.991 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 35.160 lei
- Venituri totale
- 35.160 lei
- Cheltuieli totale
- 61.670 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 26.510 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 26.967 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 28.047 lei
- Stocuri
- 27.233 lei
- Creanțe
- 216 lei
- Casa și conturi la bănci
- 598 lei
- Datorii
- 4.883 lei
- Capitaluri
- 23.164 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 97.330 lei
- Venituri totale
- 97.330 lei
- Cheltuieli totale
- 62.331 lei
- Profit brut
- 34.999 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.878 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 52.742 lei
- Stocuri
- 37.186 lei
- Creanțe
- 383 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.173 lei
- Datorii
- 2.611 lei
- Capitaluri
- 50.131 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 179.430 lei
- Venituri totale
- 179.430 lei
- Cheltuieli totale
- 141.617 lei
- Profit brut
- 37.813 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 35.360 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 60.585 lei
- Stocuri
- 53.502 lei
- Creanțe
- 216 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.867 lei
- Datorii
- 23.332 lei
- Capitaluri
- 37.253 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 175.730 lei
- Venituri totale
- 175.730 lei
- Cheltuieli totale
- 150.420 lei
- Profit brut
- 25.310 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 24.357 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 53.450 lei
- Stocuri
- 25.789 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 27.661 lei
- Datorii
- 2.056 lei
- Capitaluri
- 51.394 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 115.230 lei
- Venituri totale
- 115.230 lei
- Cheltuieli totale
- 111.715 lei
- Profit brut
- 3.515 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.363 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 29.397 lei
- Stocuri
- 18.171 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 11.226 lei
- Datorii
- 2.360 lei
- Capitaluri
- 27.037 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 99.500 lei
- Venituri totale
- 99.500 lei
- Cheltuieli totale
- 74.311 lei
- Profit brut
- 25.189 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 23.936 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 27.724 lei
- Stocuri
- 18.699 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 9.025 lei
- Datorii
- 3.050 lei
- Capitaluri
- 24.674 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 8.920 lei
- Venituri totale
- 8.920 lei
- Cheltuieli totale
- 6.018 lei
- Profit brut
- 2.902 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.634 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 23.072 lei
- Stocuri
- 15.086 lei
- Creanțe
- 700 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.286 lei
- Datorii
- 22.334 lei
- Capitaluri
- 738 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 600 lei
- Venituri totale
- 600 lei
- Cheltuieli totale
- 2.678 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.078 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.096 lei
- Active imobilizate
- 378 lei
- Active circulante
- 19.861 lei
- Stocuri
- 19.394 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 467 lei
- Datorii
- 22.135 lei
- Capitaluri
- -1.896 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.2)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 9603 · Activități de pompe funebre și similare (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului