LUMIA CONSULT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 8 aprilie 2024.
Identitate
- Denumire legală
- LUMIA CONSULT S.R.L.
- CUI
- 49898495
- Nr. înmatriculare
- J2024007372405
- EUID
- ROONRC.J2024007372405
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 8 aprilie 2024
Sediu social
- Adresă
- Pantelimon, nr. 144, bl. 102A, sc. A, et. 7, ap. 31, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
- Cod poștal
- 21644
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 08.04.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- VELICAN LUMINIŢA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 91 din 141 după cifra de afaceri în clasa CAEN 6391, municipiul București, peste 36% dintre firmele clasei. Locul 92.896 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 145%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 102.265 lei | 59.258 lei | 1 | 98.591 lei | 38.715 lei | 59.876 lei |
| 2024 | 41.790 lei | 118 lei | 1 | 8.126 lei | 7.808 lei | 318 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 102.265 lei
- Venituri totale
- 102.266 lei
- Cheltuieli totale
- 33.752 lei
- Profit brut
- 68.514 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 59.258 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 50.845 lei
- Active circulante
- 47.746 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 40.238 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.508 lei
- Datorii
- 38.715 lei
- Capitaluri
- 59.876 lei
- Capital subscris vărsat
- 500 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 41.790 lei
- Venituri totale
- 41.790 lei
- Cheltuieli totale
- 41.262 lei
- Profit brut
- 528 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 118 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 43 lei
- Active circulante
- 8.083 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 7.775 lei
- Casa și conturi la bănci
- 308 lei
- Datorii
- 7.808 lei
- Capitaluri
- 318 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.3)
- 5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.3)
- 5912 · Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.3)
- 5913 · Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune (CAEN Rev.3)
- 5914 · Proiecția de filme cinematografice (CAEN Rev.3)
- 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN Rev.3)
- 6020 · Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video (CAEN Rev.3)
- 6039 · Activități de distribuție a altor conținuturi (CAEN Rev.3)
- 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN Rev.3)
- 6391 · Activități ale portalurilor web (CAEN Rev.3)
- 6392 · Alte activități de servicii informaționale n.c. a (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.3)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.3)
- 7420 · Activități fotografice (CAEN Rev.3)
- 8220 · Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center) (CAEN Rev.3)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 9012 · Activități de creație în domeniul artelor vizuale (CAEN Rev.3)
- 9013 · Alte activități de creație artistică (CAEN Rev.3)
- 9020 · Activități de interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înmatriculare la registrul comerțului