LUCIAN COSMIN SPEDITIONS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, înmatriculată la 31 iulie 2017.
Identitate
- Denumire legală
- LUCIAN COSMIN SPEDITIONS SRL
- CUI
- 38048189
- Nr. înmatriculare
- J52/658/2017
- EUID
- ROONRC.J52/658/2017
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 31 iulie 2017
Sediu social
- Adresă
- ȘCOLII, nr. 13, Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu
- Localitate
- Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu
- Cod poștal
- 87195
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 21 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 31.07.2017
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CĂLIN LUCIAN COSMIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 166 din 694 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4941, județul Giurgiu, peste 76% dintre firmele clasei. Locul 1.648 din 6.518 în tot județul, și locul 1.522 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 31%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 696.523 lei | 127.065 lei | 2 | 465.492 lei | 49.725 lei | 415.767 lei |
| 2024 | 1.011.928 lei | 150.847 lei | 2 | 572.753 lei | 284.051 lei | 288.702 lei |
| 2023 | 758.262 lei | 15.187 lei | 2 | 518.370 lei | 380.515 lei | 137.855 lei |
| 2022 | 514.782 lei | 48.105 lei | 1 | 390.716 lei | 268.048 lei | 122.668 lei |
| 2021 | 428.534 lei | 78.675 lei | 1 | 356.382 lei | 281.818 lei | 74.564 lei |
| 2020 | 307.265 lei | -21.497 lei | 1 | 223.773 lei | 227.884 lei | -4.111 lei |
| 2019 | 329.203 lei | 49.149 lei | 2 | 182.904 lei | 165.518 lei | 17.386 lei |
| 2018 | 172.172 lei | -43.895 lei | 1 | 142.580 lei | 174.344 lei | -31.764 lei |
| 2017 | 41.662 lei | 11.931 lei | 1 | 20.010 lei | 7.879 lei | 12.131 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 696.523 lei
- Venituri totale
- 696.562 lei
- Cheltuieli totale
- 555.940 lei
- Profit brut
- 140.622 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 127.065 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 401.238 lei
- Active circulante
- 64.254 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 44.125 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20.129 lei
- Datorii
- 49.725 lei
- Capitaluri
- 415.767 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.011.928 lei
- Venituri totale
- 1.017.888 lei
- Cheltuieli totale
- 844.787 lei
- Profit brut
- 173.101 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 150.847 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 394.821 lei
- Active circulante
- 177.932 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 145.285 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.647 lei
- Datorii
- 284.051 lei
- Capitaluri
- 288.702 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 758.262 lei
- Venituri totale
- 758.372 lei
- Cheltuieli totale
- 736.739 lei
- Profit brut
- 21.633 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 15.187 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 331.289 lei
- Active circulante
- 187.081 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 179.311 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.770 lei
- Datorii
- 380.515 lei
- Capitaluri
- 137.855 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 514.782 lei
- Venituri totale
- 526.017 lei
- Cheltuieli totale
- 473.459 lei
- Profit brut
- 52.558 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 48.105 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 282.349 lei
- Active circulante
- 108.367 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 104.777 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.590 lei
- Datorii
- 268.048 lei
- Capitaluri
- 122.668 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 428.534 lei
- Venituri totale
- 457.889 lei
- Cheltuieli totale
- 374.668 lei
- Profit brut
- 83.221 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 78.675 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 197.757 lei
- Active circulante
- 158.625 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 149.202 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.423 lei
- Datorii
- 281.818 lei
- Capitaluri
- 74.564 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 307.265 lei
- Venituri totale
- 307.684 lei
- Cheltuieli totale
- 326.153 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 18.469 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 21.497 lei
- Active imobilizate
- 99.085 lei
- Active circulante
- 124.688 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 44.851 lei
- Casa și conturi la bănci
- 79.837 lei
- Datorii
- 227.884 lei
- Capitaluri
- -4.111 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 329.203 lei
- Venituri totale
- 329.625 lei
- Cheltuieli totale
- 277.020 lei
- Profit brut
- 52.605 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 49.149 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 99.085 lei
- Active circulante
- 83.819 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 48.103 lei
- Casa și conturi la bănci
- 35.716 lei
- Datorii
- 165.518 lei
- Capitaluri
- 17.386 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 172.172 lei
- Venituri totale
- 172.430 lei
- Cheltuieli totale
- 214.601 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 42.171 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 43.895 lei
- Active imobilizate
- 99.085 lei
- Active circulante
- 43.495 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 30.001 lei
- Casa și conturi la bănci
- 13.494 lei
- Datorii
- 174.344 lei
- Capitaluri
- -31.764 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 41.662 lei
- Venituri totale
- 41.701 lei
- Cheltuieli totale
- 29.353 lei
- Profit brut
- 12.348 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 11.931 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 122 lei
- Active circulante
- 19.888 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 12.964 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.924 lei
- Datorii
- 7.879 lei
- Capitaluri
- 12.131 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului