Sari la conținut
Marți, 1 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

LOHUIS LED LIGHTING S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 6, înmatriculată la 27 octombrie 2020.

Identitate

Denumire legală
LOHUIS LED LIGHTING S.R.L.
CUI
43246824
Nr. înmatriculare
J2020014269404
EUID
ROONRC.J2020014269404
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
27 octombrie 2020

Sediu social

Adresă
IULIU MANIU, nr. 528, camera 7, București Sectorul 6, București
Localitate
București Sectorul 6, București
Cod poștal
61129

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 dec)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
da
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 27.10.2020
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • CHERSIN CĂTĂLINA - LILIANA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
12,7 mil. lei02020: 452 mii lei2021: 1,9 mil. lei2022: 1,7 mil. lei2023: 11,2 mil. lei2024: 11,3 mil. lei2025: 12,7 mil. lei202020212022202320242025
Rezultat net
1,9 mil. lei02020: 355 mii lei2021: 1,1 mil. lei2022: 766 mii lei2023: 1,7 mil. lei2024: 1,4 mil. lei2025: 1,9 mil. lei202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 6 din 47 după cifra de afaceri în clasa CAEN 8292, municipiul București, peste 89% dintre firmele clasei. Locul 5.569 din 132.982 în tot județul, și locul 7.646 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 12%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
202512.744.730 lei1.899.013 lei127.932.042 lei6.031.053 lei1.900.989 lei
202411.335.969 lei1.375.861 lei115.555.597 lei4.177.760 lei1.377.837 lei
202311.234.871 lei1.719.536 lei107.041.072 lei5.319.560 lei1.721.512 lei
20221.717.529 lei766.483 lei101.191.825 lei423.366 lei768.459 lei
20211.863.754 lei1.050.403 lei111.300.202 lei249.199 lei1.051.003 lei
2020452.107 lei355.346 lei11494.764 lei138.918 lei355.846 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
12.744.730 lei
Venituri totale
13.525.926 lei
Cheltuieli totale
11.289.376 lei
Profit brut
2.236.550 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.899.013 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
857.660 lei
Active circulante
7.074.382 lei
Stocuri
6.992 lei
Creanțe
5.545.974 lei
Casa și conturi la bănci
1.521.416 lei
Datorii
6.031.053 lei
Capitaluri
1.900.989 lei
Capital subscris vărsat
500 lei
Număr mediu de salariați
12

2024 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
11.335.969 lei
Venituri totale
11.635.885 lei
Cheltuieli totale
10.012.641 lei
Profit brut
1.623.244 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.375.861 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
663.860 lei
Active circulante
4.891.737 lei
Stocuri
268.056 lei
Creanțe
4.223.824 lei
Casa și conturi la bănci
399.857 lei
Datorii
4.177.760 lei
Capitaluri
1.377.837 lei
Capital subscris vărsat
500 lei
Număr mediu de salariați
11

2023 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
11.234.871 lei
Venituri totale
11.527.984 lei
Cheltuieli totale
9.541.728 lei
Profit brut
1.986.256 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.719.536 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
143.093 lei
Active circulante
6.897.979 lei
Stocuri
Creanțe
4.968.067 lei
Casa și conturi la bănci
1.929.912 lei
Datorii
5.319.560 lei
Capitaluri
1.721.512 lei
Capital subscris vărsat
500 lei
Număr mediu de salariați
10

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.717.529 lei
Venituri totale
1.742.747 lei
Cheltuieli totale
959.195 lei
Profit brut
783.552 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
766.483 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.177 lei
Active circulante
1.190.648 lei
Stocuri
Creanțe
863.542 lei
Casa și conturi la bănci
327.106 lei
Datorii
423.366 lei
Capitaluri
768.459 lei
Capital subscris vărsat
500 lei
Număr mediu de salariați
10

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.863.754 lei
Venituri totale
1.863.760 lei
Cheltuieli totale
794.719 lei
Profit brut
1.069.041 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
1.050.403 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
Active circulante
1.300.202 lei
Stocuri
Creanțe
147.509 lei
Casa și conturi la bănci
1.152.693 lei
Datorii
249.199 lei
Capitaluri
1.051.003 lei
Capital subscris vărsat
500 lei
Număr mediu de salariați
11

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
452.107 lei
Venituri totale
452.107 lei
Cheltuieli totale
92.240 lei
Profit brut
359.867 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
355.346 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
173 lei
Active circulante
494.591 lei
Stocuri
Creanțe
423.287 lei
Casa și conturi la bănci
71.304 lei
Datorii
138.918 lei
Capitaluri
355.846 lei
Capital subscris vărsat
500 lei
Număr mediu de salariați
11

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
    • Înregistrare în scopuri de TVA
    • Înmatriculare la registrul comerțului