LOBEMA COSTRUZIONI SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Timișoara, înmatriculată la 18 decembrie 2012.
Identitate
- Denumire legală
- LOBEMA COSTRUZIONI SRL
- CUI
- 31024204
- Nr. înmatriculare
- J2012003099358
- EUID
- ROONRC.J2012003099358
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 18 decembrie 2012
Sediu social
- Adresă
- G-RAL EREMIA GRIGORESCU, nr. 6, et. S, SAD 1, Municipiul Timișoara, Timiș
- Localitate
- Municipiul Timișoara, Timiș
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 10 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 18.12.2012
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BE.MASS SRL — administrator
- MASSERINI GIUSEPPE — reprezentant al persoanei juridice
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 75 din 533 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4100, județul Timiș, peste 86% dintre firmele clasei. Locul 2.791 din 31.408 în tot județul, și locul 3.428 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 55%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.955.754 lei | -849.020 lei | 5 | 9.410.139 lei | 7.630.593 lei | 1.789.245 lei |
| 2024 | 6.512.566 lei | 1.472.649 lei | 5 | 9.440.515 lei | 6.805.583 lei | 2.638.264 lei |
| 2023 | 2.870.844 lei | 86.583 lei | 5 | 7.999.770 lei | 7.097.785 lei | 981.783 lei |
| 2022 | 4.083.785 lei | -1.853.151 lei | 5 | 7.559.517 lei | 6.731.125 lei | 895.199 lei |
| 2021 | 8.347.221 lei | 320.784 lei | 9 | 8.890.844 lei | 6.159.755 lei | 2.748.350 lei |
| 2020 | 5.080.460 lei | 386.386 lei | 5 | 7.623.087 lei | 5.213.392 lei | 2.430.339 lei |
| 2019 | 1.420.250 lei | 632.110 lei | 3 | 3.061.536 lei | 1.019.848 lei | 2.043.952 lei |
| 2018 | 1.434.634 lei | -742.040 lei | — | 2.325.506 lei | 841.926 lei | 1.485.521 lei |
| 2017 | 9.044.768 lei | 1.503.844 lei | 7 | 3.286.091 lei | 1.060.266 lei | 2.227.561 lei |
| 2016 | 3.653.509 lei | 256.062 lei | 8 | 2.147.442 lei | 1.417.156 lei | 731.666 lei |
| 2015 | 9.819.040 lei | 911.196 lei | 6 | 2.701.700 lei | 2.226.566 lei | 475.605 lei |
| 2014 | 1.657.175 lei | -454.102 lei | 2 | 999.706 lei | 1.436.211 lei | -435.591 lei |
| 2013 | 593.005 lei | 18.583 lei | 2 | 194.020 lei | 175.509 lei | 18.511 lei |
| 2012 | 0 lei | -272 lei | 0 | 973 lei | 1.045 lei | -72 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.955.754 lei
- Venituri totale
- 3.164.264 lei
- Cheltuieli totale
- 4.013.284 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 849.020 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 849.020 lei
- Active imobilizate
- 6.965.679 lei
- Active circulante
- 2.444.460 lei
- Stocuri
- 1.324.788 lei
- Creanțe
- 447.146 lei
- Casa și conturi la bănci
- 672.526 lei
- Datorii
- 7.630.593 lei
- Capitaluri
- 1.789.245 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.512.566 lei
- Venituri totale
- 7.566.756 lei
- Cheltuieli totale
- 6.028.931 lei
- Profit brut
- 1.537.825 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.472.649 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.702.021 lei
- Active circulante
- 2.738.494 lei
- Stocuri
- 1.751.789 lei
- Creanțe
- 964.110 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.595 lei
- Datorii
- 6.805.583 lei
- Capitaluri
- 2.638.264 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 2.870.844 lei
- Venituri totale
- 3.447.400 lei
- Cheltuieli totale
- 3.360.817 lei
- Profit brut
- 86.583 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 86.583 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.236.743 lei
- Active circulante
- 1.763.027 lei
- Stocuri
- 761.048 lei
- Creanțe
- 979.692 lei
- Casa și conturi la bănci
- 22.287 lei
- Datorii
- 7.097.785 lei
- Capitaluri
- 981.783 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2022 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 4.083.785 lei
- Venituri totale
- 3.662.400 lei
- Cheltuieli totale
- 5.515.395 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.852.995 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.853.151 lei
- Active imobilizate
- 6.215.193 lei
- Active circulante
- 1.344.324 lei
- Stocuri
- 113.666 lei
- Creanțe
- 1.183.366 lei
- Casa și conturi la bănci
- 47.292 lei
- Datorii
- 6.731.125 lei
- Capitaluri
- 895.199 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2021 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 8.347.221 lei
- Venituri totale
- 8.743.653 lei
- Cheltuieli totale
- 8.292.219 lei
- Profit brut
- 451.434 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 320.784 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.392.219 lei
- Active circulante
- 2.498.625 lei
- Stocuri
- 877.052 lei
- Creanțe
- 1.119.565 lei
- Casa și conturi la bănci
- 502.008 lei
- Datorii
- 6.159.755 lei
- Capitaluri
- 2.748.350 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 9
2020 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 5.080.460 lei
- Venituri totale
- 5.581.202 lei
- Cheltuieli totale
- 5.149.168 lei
- Profit brut
- 432.034 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 386.386 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.477.957 lei
- Active circulante
- 1.145.130 lei
- Stocuri
- 394.786 lei
- Creanțe
- 387.582 lei
- Casa și conturi la bănci
- 362.762 lei
- Datorii
- 5.213.392 lei
- Capitaluri
- 2.430.339 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.420.250 lei
- Venituri totale
- 1.876.642 lei
- Cheltuieli totale
- 1.229.467 lei
- Profit brut
- 647.175 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 632.110 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.279.552 lei
- Active circulante
- 781.984 lei
- Stocuri
- 198.469 lei
- Creanțe
- 327.409 lei
- Casa și conturi la bănci
- 256.106 lei
- Datorii
- 1.019.848 lei
- Capitaluri
- 2.043.952 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.434.634 lei
- Venituri totale
- 1.435.806 lei
- Cheltuieli totale
- 2.177.846 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 742.040 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 742.040 lei
- Active imobilizate
- 126.184 lei
- Active circulante
- 2.199.322 lei
- Stocuri
- 20.619 lei
- Creanțe
- 2.016.331 lei
- Casa și conturi la bănci
- 162.372 lei
- Datorii
- 841.926 lei
- Capitaluri
- 1.485.521 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 9.044.768 lei
- Venituri totale
- 9.045.774 lei
- Cheltuieli totale
- 7.244.552 lei
- Profit brut
- 1.801.222 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.503.844 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 180.417 lei
- Active circulante
- 3.105.674 lei
- Stocuri
- 6.389 lei
- Creanțe
- 2.752.552 lei
- Casa și conturi la bănci
- 346.733 lei
- Datorii
- 1.060.266 lei
- Capitaluri
- 2.227.561 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2016 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 3.653.509 lei
- Venituri totale
- 3.694.272 lei
- Cheltuieli totale
- 3.363.744 lei
- Profit brut
- 330.528 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 256.062 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 99.690 lei
- Active circulante
- 2.047.752 lei
- Stocuri
- 1.167 lei
- Creanțe
- 1.872.076 lei
- Casa și conturi la bănci
- 174.509 lei
- Datorii
- 1.417.156 lei
- Capitaluri
- 731.666 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 8
2015 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 9.819.040 lei
- Venituri totale
- 9.834.249 lei
- Cheltuieli totale
- 8.830.800 lei
- Profit brut
- 1.003.449 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 911.196 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 117.884 lei
- Active circulante
- 2.583.816 lei
- Stocuri
- 45.089 lei
- Creanțe
- 2.435.913 lei
- Casa și conturi la bănci
- 102.814 lei
- Datorii
- 2.226.566 lei
- Capitaluri
- 475.605 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.657.175 lei
- Venituri totale
- 1.685.416 lei
- Cheltuieli totale
- 2.139.518 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 454.102 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 454.102 lei
- Active imobilizate
- 127.256 lei
- Active circulante
- 872.450 lei
- Stocuri
- 33 lei
- Creanțe
- 582.185 lei
- Casa și conturi la bănci
- 290.232 lei
- Datorii
- 1.436.211 lei
- Capitaluri
- -435.591 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 593.005 lei
- Venituri totale
- 594.769 lei
- Cheltuieli totale
- 571.362 lei
- Profit brut
- 23.407 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 18.583 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 3.827 lei
- Active circulante
- 190.193 lei
- Stocuri
- 12.181 lei
- Creanțe
- 154.656 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.356 lei
- Datorii
- 175.509 lei
- Capitaluri
- 18.511 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 0 lei
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 272 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 272 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 272 lei
- Active imobilizate
- 863 lei
- Active circulante
- 110 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 110 lei
- Datorii
- 1.045 lei
- Capitaluri
- -72 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 6831 · Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare (CAEN Rev.3)
- 6832 · Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.3)
- 9130 · Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
- Înregistrare în scopuri de TVA
Înregistrări mai vechi (2)
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
- Înmatriculare la registrul comerțului