LIVIA MONICON S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Drobeta-Turnu Severin, înmatriculată la 16 ianuarie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- LIVIA MONICON S.R.L.
- CUI
- 42117090
- Nr. înmatriculare
- J25/20/2020
- EUID
- ROONRC.J25/20/2020
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 16 ianuarie 2020
Sediu social
- Adresă
- CIREȘOAIA, nr. 27, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți
- Localitate
- Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți
- Cod poștal
- 220007
Contact
- Telefon
- 0788 181 335
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 4 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 nov)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 16.01.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BÎRCU RADU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 19 din 62 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4100, județul Mehedinți, peste 71% dintre firmele clasei. Locul 555 din 4.074 în tot județul, și locul 424 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 60%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.458.215 lei | 504.101 lei | 6 | 669.728 lei | 164.085 lei | 505.643 lei |
| 2024 | 911.713 lei | 298.580 lei | 5 | 348.288 lei | 49.430 lei | 298.858 lei |
| 2023 | 539.888 lei | 52.731 lei | 5 | 151.797 lei | 30.120 lei | 121.677 lei |
| 2022 | 623.884 lei | 230.673 lei | 6 | 302.785 lei | 70.839 lei | 231.946 lei |
| 2021 | 748.845 lei | 235.565 lei | 4 | 473.980 lei | 80.294 lei | 393.686 lei |
| 2020 | 488.312 lei | 182.921 lei | 3 | 194.015 lei | 10.894 lei | 183.121 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.458.215 lei
- Venituri totale
- 1.458.235 lei
- Cheltuieli totale
- 923.090 lei
- Profit brut
- 535.145 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 504.101 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 18.067 lei
- Active circulante
- 651.661 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 475.755 lei
- Casa și conturi la bănci
- 175.906 lei
- Datorii
- 164.085 lei
- Capitaluri
- 505.643 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 911.713 lei
- Venituri totale
- 911.732 lei
- Cheltuieli totale
- 590.330 lei
- Profit brut
- 321.402 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 298.580 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 16.700 lei
- Active circulante
- 331.588 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 73.587 lei
- Casa și conturi la bănci
- 258.001 lei
- Datorii
- 49.430 lei
- Capitaluri
- 298.858 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 539.888 lei
- Venituri totale
- 539.908 lei
- Cheltuieli totale
- 482.588 lei
- Profit brut
- 57.320 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 52.731 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 34.918 lei
- Active circulante
- 116.879 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 19.650 lei
- Casa și conturi la bănci
- 97.229 lei
- Datorii
- 30.120 lei
- Capitaluri
- 121.677 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 5
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 6 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 16 cumpărături directe, de la 5 autorități contractante (2023–2025) · valoare însumată de cel mult 1,5 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- MUNICIPIUL DROBETA TURNU SEVERIN4 atribuiri · cel mult 793 mii lei
- DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA MEHEDINTI9 atribuiri · cel mult 260 mii lei
- SECOM S.A. - DROBETA TURNU SEVERINo atribuire · cel mult 207 mii lei
- LICEUL TEHNOLOGIC LORIN SALAGEANo atribuire · cel mult 190 mii lei
- DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALAo atribuire · cel mult 6 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Reablitare acoperis aproximativ 250mp-conform oferta si cerintelor minimale din caietul de sarcini
206.611,57 lei · SECOM S.A. - DROBETA TURNU SEVERIN · CPV 45261910-6 Reparare de acoperisuri (Rev.2)
- Cumpărare directă
Lucrari de reparatii imobil str Traian nr 211
247.933,88 lei · MUNICIPIUL DROBETA TURNU SEVERIN · CPV 45261210-9 Lucrari la invelitoarea acoperisului (Rev.2)
- Cumpărare directă
Lucrari de reparatii generale si de renovare
96.296,31 lei · DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA MEHEDINTI · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Lucrari de reparatii generale si de renovare
61.591,15 lei · DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA MEHEDINTI · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)
- Cumpărare directă
Reparatii curente casa scarii
20.819,85 lei · DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA MEHEDINTI · CPV 45453000-7 Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Mehedinți →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 17 martie 2023 și 28 octombrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN Rev.2)
- 8122 · Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.2)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.2)
- 8211 · Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului