LINK BUILDER SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 5, înmatriculată la 26 mai 2016.
Identitate
- Denumire legală
- LINK BUILDER SRL
- CUI
- 36133156
- Nr. înmatriculare
- J40/7475/2016
- EUID
- ROONRC.J40/7475/2016
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 26 mai 2016
Sediu social
- Adresă
- SLT. VASILE GROZAVU, nr. 8, București Sectorul 5, București
- Localitate
- București Sectorul 5, București
- Cod poștal
- 52393
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 2 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 26.05.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- STANCU MATEI AUGUSTIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 82 din 197 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4651, municipiul București, peste 59% dintre firmele clasei. Locul 27.153 din 132.982 în tot județul, și locul 40.611 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 25%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.163.775 lei | 158.363 lei | 1 | 1.040.896 lei | 790.723 lei | 250.173 lei |
| 2024 | 933.979 lei | 54.478 lei | 1 | 714.641 lei | 622.831 lei | 91.810 lei |
| 2023 | 655.110 lei | 48.175 lei | 1 | 658.662 lei | 575.244 lei | 83.418 lei |
| 2022 | 705.816 lei | 53.319 lei | 2 | 375.559 lei | 275.723 lei | 99.836 lei |
| 2020 | 1.112.824 lei | 48.757 lei | 2 | 463.313 lei | 358.539 lei | 104.774 lei |
| 2019 | 866.618 lei | 40.922 lei | 2 | 378.949 lei | 293.788 lei | 85.405 lei |
| 2018 | 551.695 lei | 52.208 lei | 2 | 270.277 lei | 210.005 lei | 60.272 lei |
| 2017 | 442.770 lei | 53.940 lei | 1 | 176.472 lei | 122.327 lei | 54.380 lei |
| 2016 | 129.616 lei | 4.184 lei | 0 | 112.649 lei | 108.265 lei | 4.384 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.163.775 lei
- Venituri totale
- 1.164.527 lei
- Cheltuieli totale
- 973.195 lei
- Profit brut
- 191.332 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 158.363 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 34.098 lei
- Active circulante
- 1.006.798 lei
- Stocuri
- 83.976 lei
- Creanțe
- 858.789 lei
- Casa și conturi la bănci
- 64.033 lei
- Datorii
- 790.723 lei
- Capitaluri
- 250.173 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 933.979 lei
- Venituri totale
- 934.037 lei
- Cheltuieli totale
- 867.657 lei
- Profit brut
- 66.380 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 54.478 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 42.255 lei
- Active circulante
- 672.386 lei
- Stocuri
- 173.901 lei
- Creanțe
- 489.532 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.953 lei
- Datorii
- 622.831 lei
- Capitaluri
- 91.810 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 655.110 lei
- Venituri totale
- 655.267 lei
- Cheltuieli totale
- 600.696 lei
- Profit brut
- 54.571 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 48.175 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 38.310 lei
- Active circulante
- 620.352 lei
- Stocuri
- 253.070 lei
- Creanțe
- 263.266 lei
- Casa și conturi la bănci
- 104.016 lei
- Datorii
- 575.244 lei
- Capitaluri
- 83.418 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 705.816 lei
- Venituri totale
- 734.601 lei
- Cheltuieli totale
- 674.546 lei
- Profit brut
- 60.055 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 53.319 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 39.494 lei
- Active circulante
- 336.065 lei
- Stocuri
- 118.715 lei
- Creanțe
- 160.233 lei
- Casa și conturi la bănci
- 57.117 lei
- Datorii
- 275.723 lei
- Capitaluri
- 99.836 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.112.824 lei
- Venituri totale
- 1.114.812 lei
- Cheltuieli totale
- 1.056.977 lei
- Profit brut
- 57.835 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 48.757 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 40.421 lei
- Active circulante
- 422.892 lei
- Stocuri
- 38.808 lei
- Creanțe
- 340.060 lei
- Casa și conturi la bănci
- 44.024 lei
- Datorii
- 358.539 lei
- Capitaluri
- 104.774 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 866.618 lei
- Venituri totale
- 866.680 lei
- Cheltuieli totale
- 817.091 lei
- Profit brut
- 49.589 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 40.922 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 42.541 lei
- Active circulante
- 336.408 lei
- Stocuri
- 53.301 lei
- Creanțe
- 145.335 lei
- Casa și conturi la bănci
- 137.772 lei
- Datorii
- 293.788 lei
- Capitaluri
- 85.405 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 551.695 lei
- Venituri totale
- 555.465 lei
- Cheltuieli totale
- 497.780 lei
- Profit brut
- 57.685 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 52.208 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.659 lei
- Active circulante
- 267.618 lei
- Stocuri
- 27.156 lei
- Creanțe
- 49.819 lei
- Casa și conturi la bănci
- 190.643 lei
- Datorii
- 210.005 lei
- Capitaluri
- 60.272 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 442.770 lei
- Venituri totale
- 443.358 lei
- Cheltuieli totale
- 384.990 lei
- Profit brut
- 58.368 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 53.940 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 176.472 lei
- Stocuri
- 5.397 lei
- Creanțe
- 38.307 lei
- Casa și conturi la bănci
- 132.768 lei
- Datorii
- 122.327 lei
- Capitaluri
- 54.380 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 129.616 lei
- Venituri totale
- 129.617 lei
- Cheltuieli totale
- 121.544 lei
- Profit brut
- 8.073 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.184 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 112.649 lei
- Stocuri
- 4.443 lei
- Creanțe
- 8.367 lei
- Casa și conturi la bănci
- 99.839 lei
- Datorii
- 108.265 lei
- Capitaluri
- 4.384 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Contracte publice
- 1.373 de cumpărături directe, de la 249 de autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 4,6 mil. lei
- 73 de contracte atribuite, de la 3 autorități contractante (2019–2026) · valoare însumată de cel mult 4,8 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- SPITALUL UNIVERSITAR DE URGENTA ELIAS167 de atribuiri · cel mult 5,3 mil. lei
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA LASERILOR, PLASMEI SI RADIATIEI308 atribuiri · cel mult 540 mii lei
- GARDA FORESTIERA NATIONALA4 atribuiri · cel mult 289 mii lei
- Universitatea din Bucuresti55 de atribuiri · cel mult 261 mii lei
- INSTITUTUL ONCOLOGIC PROF DR ALEXANDRU TRESTIOREANU20 de atribuiri · cel mult 260 mii lei
- Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica si Inginerie Nucleara "Horia Hulubei"29 de atribuiri · cel mult 194 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Trusa dispozitive mobile USB și RJ45
3.489,63 lei · SERVICIUL DE PROTECTIE SI PAZA – U.M. 0149 F BUCURESTI · CPV 38500000-0 Aparate de control si de testare (Rev.2)
- Cumpărare directă
memorie 243.05
2.479,20 lei · INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA LASERILOR, PLASMEI SI RADIATIEI · CPV 30234600-4 Memorie flash (Rev.2)
- Cumpărare directă
sursa 206-06
419 lei · INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA LASERILOR, PLASMEI SI RADIATIEI · CPV 31154000-0 Surse de alimentare electrica continua (Rev.2)
- Cumpărare directă
rack 104-06
1.794 lei · INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA LASERILOR, PLASMEI SI RADIATIEI · CPV 32422000-7 Componente de retea (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
mouse 80-06
265 lei · INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU FIZICA LASERILOR, PLASMEI SI RADIATIEI · CPV 30237410-6 Mouse pentru computer (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 12 septembrie 2019 și 30 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
- 4651 · Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului (CAEN Rev.2)
- 4652 · Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 5812 · Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare (CAEN Rev.2)
- 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.2)
- 7320 · Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice (CAEN Rev.2)
- 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului