LIBRA FILM PRODUCTIONS SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 5 decembrie 1994.
Identitate
- Denumire legală
- LIBRA FILM PRODUCTIONS SRL
- CUI
- 6520622
- Nr. înmatriculare
- J1994022068409
- EUID
- ROONRC.J1994022068409
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 decembrie 1994
Sediu social
- Adresă
- Str. GENERAL BERTHELOT, nr. 27, sc. A, et. 4, ap. 25, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
- Cod poștal
- 70000
Contact
- Telefon
- 021 326 6480
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 2 iulie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.12.1994
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- GIURGIU TUDOR FLAVIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 169 din 1.422 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5911, municipiul București, peste 88% dintre firmele clasei. Locul 32.233 din 132.176 în tot județul, și locul 13.288 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 35%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 866.854 lei | 26.495 lei | 6 | 34.332.439 lei | 21.208.701 lei | 4.698.285 lei |
| 2024 | 1.332.146 lei | 368.926 lei | 7 | 34.714.109 lei | 21.414.444 lei | 4.872.869 lei |
| 2023 | 1.432.535 lei | 777.425 lei | 6 | 34.354.793 lei | 21.235.513 lei | 4.705.457 lei |
| 2022 | 1.514.767 lei | -294.626 lei | 7 | 33.367.481 lei | 21.420.370 lei | 3.963.301 lei |
| 2021 | 1.440.235 lei | -386.314 lei | 9 | 33.285.684 lei | 21.253.905 lei | 4.247.888 lei |
| 2020 | 5.218.215 lei | 3.068.590 lei | 7 | 34.711.029 lei | 21.916.210 lei | 5.205.421 lei |
| 2019 | 2.542.871 lei | 603.976 lei | 6 | 29.319.049 lei | 21.873.180 lei | 2.128.059 lei |
| 2018 | 1.619.390 lei | 1.910.083 lei | 5 | 34.319.451 lei | 21.937.289 lei | 2.030.858 lei |
| 2017 | 819.605 lei | 1.122.509 lei | 5 | 29.081.313 lei | 20.329.338 lei | 1.277.610 lei |
| 2016 | 1.401.123 lei | 54.870 lei | 5 | 32.794.730 lei | 17.171.784 lei | 209.971 lei |
| 2015 | 2.474.092 lei | 191.314 lei | 5 | 29.447.118 lei | 17.456.102 lei | 346.415 lei |
| 2014 | 532.541 lei | -127.567 lei | 5 | 26.073.993 lei | 14.538.368 lei | 155.101 lei |
| 2013 | 1.117.468 lei | 45.199 lei | 5 | 24.585.813 lei | 14.316.436 lei | 391.290 lei |
| 2012 | 812.310 lei | 417.490 lei | 5 | 23.569.948 lei | 13.500.915 lei | 466.059 lei |
| 2011 | 1.940.501 lei | 122.643 lei | — | 20.838.918 lei | 11.882.580 lei | 171.212 lei |
| 2010 | 764.625 lei | -53.400 lei | 5 | 15.718.411 lei | 12.262.533 lei | 48.569 lei |
| 2009 | 994.413 lei | 117.556 lei | 5 | 14.083.655 lei | 13.154.638 lei | 207.619 lei |
| 2008 | 533.985 lei | -19.987 lei | 5 | 7.589.439 lei | 8.048.544 lei | 90.064 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 866.854 lei
- Venituri totale
- 4.790.590 lei
- Cheltuieli totale
- 4.752.950 lei
- Profit brut
- 37.640 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 26.495 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 33.157.458 lei
- Active circulante
- 1.174.981 lei
- Stocuri
- 27.478 lei
- Creanțe
- 460.848 lei
- Casa și conturi la bănci
- 686.655 lei
- Datorii
- 21.208.701 lei
- Capitaluri
- 4.698.285 lei
- Capital subscris vărsat
- 20.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.332.146 lei
- Venituri totale
- 1.517.974 lei
- Cheltuieli totale
- 1.066.164 lei
- Profit brut
- 451.810 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 368.926 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 33.511.553 lei
- Active circulante
- 1.202.556 lei
- Stocuri
- 27.478 lei
- Creanțe
- 574.327 lei
- Casa și conturi la bănci
- 600.751 lei
- Datorii
- 21.414.444 lei
- Capitaluri
- 4.872.869 lei
- Capital subscris vărsat
- 20.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 7
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.432.535 lei
- Venituri totale
- 3.372.697 lei
- Cheltuieli totale
- 2.580.946 lei
- Profit brut
- 791.751 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 777.425 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 33.424.509 lei
- Active circulante
- 930.284 lei
- Stocuri
- 28.923 lei
- Creanțe
- 528.740 lei
- Casa și conturi la bănci
- 372.621 lei
- Datorii
- 21.235.513 lei
- Capitaluri
- 4.705.457 lei
- Capital subscris vărsat
- 20.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 6
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 5819 · Alte activități de editare (CAEN Rev.3)
- 5911 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.3)
- 5912 · Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN Rev.3)
- 5913 · Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune (CAEN Rev.3)
- 5914 · Proiecția de filme cinematografice (CAEN Rev.3)
- 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN Rev.3)
- 6020 · Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video (CAEN Rev.3)
- 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN Rev.3)
- 7312 · Servicii de reprezentare media (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8210 · Activități de secretariat și servicii suport (CAEN Rev.3)
- 8230 · Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor (CAEN Rev.3)
- 9011 · Activități de creație literară și compoziție muzicală (CAEN Rev.3)
- 9012 · Activități de creație în domeniul artelor vizuale (CAEN Rev.3)
- 9013 · Alte activități de creație artistică (CAEN Rev.3)
- 9031 · Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole (CAEN Rev.3)
- 9039 · Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Sunt afișate cele mai recente 14 din 20 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.