LEONIDAS ENERGY S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 1, înmatriculată la 17 februarie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- LEONIDAS ENERGY S.R.L.
- CUI
- 45659886
- Nr. înmatriculare
- J2022002977409
- EUID
- ROONRC.J2022002977409
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 17 februarie 2022
Sediu social
- Adresă
- CLUCERULUI, nr. 82 B2, București Sectorul 1, București
- Localitate
- București Sectorul 1, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 17.02.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ANDRIEŞ OVIDIU IOAN — administrator
- VLĂSCEANU DANIEL-MARIUS — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Depunerea pe anul 2025 nu conține o cifră de afaceri, așa că firma nu intră în clasamentele pe municipiul București.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | -367.153 lei | 1 | 2.978.170 lei | 2.357.057 lei | 622.987 lei |
| 2024 | — | -2.078.398 lei | 3 | 7.424.670 lei | 8.994.375 lei | -1.352.690 lei |
| 2023 | — | -205.388 lei | 2 | 3.046.396 lei | 4.138.428 lei | 725.708 lei |
| 2022 | — | -70.991 lei | 1 | 1.542.741 lei | 1.613.232 lei | -69.991 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 245.950 lei
- Cheltuieli totale
- 613.103 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 367.153 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 367.153 lei
- Active imobilizate
- 1.548.991 lei
- Active circulante
- 1.429.179 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.429.394 lei
- Casa și conturi la bănci
- -215 lei
- Datorii
- 2.357.057 lei
- Capitaluri
- 622.987 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.020 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- -238.958 lei
- Cheltuieli totale
- 1.839.440 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 2.078.398 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 2.078.398 lei
- Active imobilizate
- 826.641 lei
- Active circulante
- 6.598.029 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 6.565.427 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.602 lei
- Datorii
- 8.994.375 lei
- Capitaluri
- -1.352.690 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.020 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 613.641 lei
- Cheltuieli totale
- 819.029 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 205.388 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 205.388 lei
- Active imobilizate
- 226.527 lei
- Active circulante
- 2.819.869 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 2.376.312 lei
- Casa și conturi la bănci
- 443.557 lei
- Datorii
- 4.138.428 lei
- Capitaluri
- 725.708 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 278.347 lei
- Cheltuieli totale
- 349.338 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 70.991 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 70.991 lei
- Active imobilizate
- 665.151 lei
- Active circulante
- 877.590 lei
- Stocuri
- 270 lei
- Creanțe
- 627.219 lei
- Casa și conturi la bănci
- 250.101 lei
- Datorii
- 1.613.232 lei
- Capitaluri
- -69.991 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 3319 · Repararea și întreținerea altor echipamente (CAEN Rev.3)
- 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.3)
- 3511 · Producția de energie electrică din resurse neregenerabile (CAEN Rev.3)
- 3512 · Producția de energie electrică din resurse regenerabile (CAEN Rev.3)
- 3515 · Comercializarea energiei electrice (CAEN Rev.3)
- 3516 · Depozitarea energiei electrice (CAEN Rev.3)
- 3540 · Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale (CAEN Rev.3)
- 3822 · Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare) (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 6421 · Activități ale holding-urilor (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 7010 · Activități ale direcțiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate (CAEN Rev.3)
- 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN Rev.3)
- 7111 · Activități de arhitectură (CAEN Rev.3)
- 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN Rev.3)
- 7330 · Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.3)
- 7499 · Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 7739 · Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului