LEGOMAX BUILDING S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Ploiești, înmatriculată la 20 decembrie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- LEGOMAX BUILDING S.R.L.
- CUI
- 47345146
- Nr. înmatriculare
- J2022003512292
- EUID
- ROONRC.J2022003512292
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 20 decembrie 2022
Sediu social
- Adresă
- CRIȘAN, nr. 3A, bl. 126A, sc. B, et. 4, ap. 35, Municipiul Ploiești, Prahova
- Localitate
- Municipiul Ploiești, Prahova
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 feb)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 20.12.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- OLTEANU VALENTIN-LAURENȚIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 314 din 995 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Prahova, peste 69% dintre firmele clasei. Locul 5.571 din 21.767 în tot județul, și locul 4.195 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 2%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 723.415 lei | 105.159 lei | 3 | 467.393 lei | 303.393 lei | 164.000 lei |
| 2024 | 740.214 lei | 87.552 lei | 4 | 213.115 lei | 54.274 lei | 158.841 lei |
| 2023 | 474.058 lei | 119.758 lei | 2 | 344.854 lei | 224.996 lei | 119.858 lei |
| 2022 | — | 0 lei | — | 300 lei | 200 lei | 100 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 723.415 lei
- Venituri totale
- 723.415 lei
- Cheltuieli totale
- 597.627 lei
- Profit brut
- 125.788 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 105.159 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 174.985 lei
- Active circulante
- 292.408 lei
- Stocuri
- 81.073 lei
- Creanțe
- 75.744 lei
- Casa și conturi la bănci
- 135.591 lei
- Datorii
- 303.393 lei
- Capitaluri
- 164.000 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 740.214 lei
- Venituri totale
- 762.791 lei
- Cheltuieli totale
- 660.617 lei
- Profit brut
- 102.174 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 87.552 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 92.856 lei
- Active circulante
- 120.259 lei
- Stocuri
- 39.955 lei
- Creanțe
- 26.925 lei
- Casa și conturi la bănci
- 53.379 lei
- Datorii
- 54.274 lei
- Capitaluri
- 158.841 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 4
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 474.058 lei
- Venituri totale
- 474.058 lei
- Cheltuieli totale
- 334.651 lei
- Profit brut
- 139.407 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 119.758 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 35.000 lei
- Active circulante
- 309.854 lei
- Stocuri
- 14.837 lei
- Creanțe
- 72.314 lei
- Casa și conturi la bănci
- 222.703 lei
- Datorii
- 224.996 lei
- Capitaluri
- 119.858 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- —
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 300 lei
- Stocuri
- 160 lei
- Creanțe
- 100 lei
- Casa și conturi la bănci
- 40 lei
- Datorii
- 200 lei
- Capitaluri
- 100 lei
- Capital subscris vărsat
- —
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN Rev.2)
- 4222 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4291 · Construcții hidrotehnice (CAEN Rev.2)
- 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înmatriculare la registrul comerțului