Sari la conținut
Marți, 1 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

LAVAL SENIOR S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgu Mureș, înmatriculată la 3 iulie 2018.

Identitate

Denumire legală
LAVAL SENIOR S.R.L.
CUI
39574386
Nr. înmatriculare
J26/1049/2018
EUID
ROONRC.J26/1049/2018
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
3 iulie 2018

Sediu social

Adresă
CARPAȚI, nr. 53, sc. B, ap. 42, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
Localitate
Municipiul Târgu Mureș, Mureș

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 11 iun)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 03.07.2018
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • ȘERBĂNUȚ DOMNICA-GEORGETA — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,7 mil. lei02019: 541 mii lei2020: 1,3 mil. lei2021: 1,0 mil. lei2022: 814 mii lei2023: 1,7 mil. lei2024: 248 mii lei2025: 434 mii lei2019202020212022202320242025
Rezultat net
632 mii lei0-332 mii lei2019: 350 mii lei2020: 612 mii lei2021: 497 mii lei2022: 8 mii lei2023: 632 mii lei2024: -262 mii lei2025: -332 mii lei2019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 7 din 12 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4311, județul Mureș, peste 50% dintre firmele clasei. Locul 5.692 din 16.897 în tot județul, și locul 4.316 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 75%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025434.292 lei-331.997 lei22.339.133 lei813.775 lei1.525.358 lei
2024247.850 lei-261.816 lei22.580.020 lei722.665 lei1.857.355 lei
20231.707.698 lei632.301 lei22.684.306 lei570.119 lei2.114.187 lei
2022813.758 lei7.880 lei22.036.453 lei554.711 lei1.481.742 lei
20211.033.520 lei496.577 lei21.761.848 lei287.986 lei1.473.862 lei
20201.273.415 lei612.319 lei11.518.346 lei555.375 lei962.971 lei
2019540.732 lei349.652 lei3457.002 lei106.350 lei350.652 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
434.292 lei
Venituri totale
512.177 lei
Cheltuieli totale
834.628 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
322.451 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
331.997 lei
Active imobilizate
1.740.058 lei
Active circulante
599.075 lei
Stocuri
310.142 lei
Creanțe
276.278 lei
Casa și conturi la bănci
12.655 lei
Datorii
813.775 lei
Capitaluri
1.525.358 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
2

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
247.850 lei
Venituri totale
682.090 lei
Cheltuieli totale
930.905 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
248.815 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
261.816 lei
Active imobilizate
1.753.112 lei
Active circulante
826.908 lei
Stocuri
310.142 lei
Creanțe
477.592 lei
Casa și conturi la bănci
39.174 lei
Datorii
722.665 lei
Capitaluri
1.857.355 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
2

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.707.698 lei
Venituri totale
1.778.744 lei
Cheltuieli totale
1.130.434 lei
Profit brut
648.310 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
632.301 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.818.993 lei
Active circulante
865.313 lei
Stocuri
354.666 lei
Creanțe
459.668 lei
Casa și conturi la bănci
50.979 lei
Datorii
570.119 lei
Capitaluri
2.114.187 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
2

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
813.758 lei
Venituri totale
813.758 lei
Cheltuieli totale
798.961 lei
Profit brut
14.797 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
7.880 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.429.972 lei
Active circulante
606.481 lei
Stocuri
412.601 lei
Creanțe
170.786 lei
Casa și conturi la bănci
23.094 lei
Datorii
554.711 lei
Capitaluri
1.481.742 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
2

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.033.520 lei
Venituri totale
1.179.316 lei
Cheltuieli totale
669.731 lei
Profit brut
509.585 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
496.577 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.036.209 lei
Active circulante
725.639 lei
Stocuri
452.508 lei
Creanțe
158.988 lei
Casa și conturi la bănci
114.143 lei
Datorii
287.986 lei
Capitaluri
1.473.862 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
2

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.273.415 lei
Venituri totale
1.474.067 lei
Cheltuieli totale
847.338 lei
Profit brut
626.729 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
612.319 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
805.680 lei
Active circulante
712.666 lei
Stocuri
347.446 lei
Creanțe
203.459 lei
Casa și conturi la bănci
161.761 lei
Datorii
555.375 lei
Capitaluri
962.971 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
1

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
540.732 lei
Venituri totale
685.258 lei
Cheltuieli totale
328.754 lei
Profit brut
356.504 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
349.652 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
82.784 lei
Active circulante
374.218 lei
Stocuri
158.039 lei
Creanțe
62.840 lei
Casa și conturi la bănci
153.339 lei
Datorii
106.350 lei
Capitaluri
350.652 lei
Capital subscris vărsat
1.000 lei
Număr mediu de salariați
3

Contracte publice

  • 5 cumpărături directe, de la 5 autorități contractante (2022) · valoare însumată de cel mult 834 mii lei
  • 2 contracte atribuite, de la 2 autorități contractante (2022–2023) · valoare însumată de cel mult 893 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Contract nr. 249

    Lucrari de demolare (Rev.2)

    840.211 lei · Institutul National de Cercetare Dezvoltare Medico Militara Cantacuzino · CPV 45111100-9 · Procedura simplificata

  2. Cumpărare directă

    Lucrari de demolare a corpurilor de cladire de la fosta SCDAB Mures

    489.133 lei · REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA · CPV 45111000-8 Lucrari de demolare, de pregatire si de degajare a santierului (Rev.2)

  3. Contract nr. 227

    Lucrari de demolare cladiri si amenajarea terenului in curtea Liceului Tehnologic Aurel Persu

    52.737,88 lei · Primaria Municipiului Tirgu-Mures · CPV 45111100-9 · Procedura simplificata

  4. T4 2020Cumpărare directă nr. DA26570309

    Autovehicule cu utilizare speciala

    61.640 lei · Comuna Valea Salciei · CPV 34144000-8 · Cumparare directa

  5. T4 2020Cumpărare directă nr. DA27030944

    GUNOIERA, AUTOGUNOIERA RENAULT

    96.640 lei · Comuna Sapoca · CPV 34144000-8 · Cumparare directa

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 24 noiembrie 2022 și 7 iunie 2023. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  8. 2018

    • Înmatriculare la registrul comerțului