LAFOOD ROMANIA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 22 martie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- LAFOOD ROMANIA S.R.L.
- CUI
- 40828283
- Nr. înmatriculare
- J2019003854400
- EUID
- ROONRC.J2019003854400
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 martie 2019
Sediu social
- Adresă
- POP DE BĂSEȘTI, nr. 33A, ap. 1, etaj, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 10 apr)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.03.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MĂGUREANU ŞTEFANIA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 550 din 1.388 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4690, municipiul București, peste 60% dintre firmele clasei. Locul 22.741 din 132.982 în tot județul, și locul 27.628 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 17%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.553.687 lei | 32.869 lei | 2 | 1.066.575 lei | 864.120 lei | 202.455 lei |
| 2024 | 1.322.716 lei | 43.831 lei | 2 | 1.104.237 lei | 934.651 lei | 169.586 lei |
| 2023 | 639.007 lei | -12.767 lei | — | 939.747 lei | 813.992 lei | 125.755 lei |
| 2022 | 463.804 lei | 6.373 lei | 1 | 755.032 lei | 616.510 lei | 138.522 lei |
| 2021 | 407.351 lei | 9.519 lei | 1 | 832.951 lei | 700.802 lei | 132.149 lei |
| 2020 | 716.745 lei | 42.910 lei | 1 | 611.974 lei | 489.344 lei | 122.630 lei |
| 2019 | 444.089 lei | 61.719 lei | 1 | 476.197 lei | 396.478 lei | 79.719 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.553.687 lei
- Venituri totale
- 1.567.023 lei
- Cheltuieli totale
- 1.524.314 lei
- Profit brut
- 42.709 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 32.869 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.066.575 lei
- Stocuri
- 317.386 lei
- Creanțe
- 562.011 lei
- Casa și conturi la bănci
- 187.178 lei
- Datorii
- 864.120 lei
- Capitaluri
- 202.455 lei
- Capital subscris vărsat
- 18.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.322.716 lei
- Venituri totale
- 1.335.630 lei
- Cheltuieli totale
- 1.281.416 lei
- Profit brut
- 54.214 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 43.831 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 1.104.237 lei
- Stocuri
- 321.919 lei
- Creanțe
- 519.610 lei
- Casa și conturi la bănci
- 262.708 lei
- Datorii
- 934.651 lei
- Capitaluri
- 169.586 lei
- Capital subscris vărsat
- 18.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 639.007 lei
- Venituri totale
- 650.760 lei
- Cheltuieli totale
- 657.772 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 7.012 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 12.767 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 939.747 lei
- Stocuri
- 373.786 lei
- Creanțe
- 337.168 lei
- Casa și conturi la bănci
- 228.793 lei
- Datorii
- 813.992 lei
- Capitaluri
- 125.755 lei
- Capital subscris vărsat
- 18.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 463.804 lei
- Venituri totale
- 484.985 lei
- Cheltuieli totale
- 474.436 lei
- Profit brut
- 10.549 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 6.373 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 350 lei
- Active circulante
- 754.682 lei
- Stocuri
- 358.955 lei
- Creanțe
- 194.721 lei
- Casa și conturi la bănci
- 201.006 lei
- Datorii
- 616.510 lei
- Capitaluri
- 138.522 lei
- Capital subscris vărsat
- 18.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 407.351 lei
- Venituri totale
- 412.408 lei
- Cheltuieli totale
- 399.302 lei
- Profit brut
- 13.106 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 9.519 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.450 lei
- Active circulante
- 830.501 lei
- Stocuri
- 546.929 lei
- Creanțe
- 176.488 lei
- Casa și conturi la bănci
- 107.084 lei
- Datorii
- 700.802 lei
- Capitaluri
- 132.149 lei
- Capital subscris vărsat
- 18.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 716.745 lei
- Venituri totale
- 724.647 lei
- Cheltuieli totale
- 675.251 lei
- Profit brut
- 49.396 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 42.910 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 0 lei
- Active circulante
- 611.974 lei
- Stocuri
- 366.051 lei
- Creanțe
- 125.374 lei
- Casa și conturi la bănci
- 120.549 lei
- Datorii
- 489.344 lei
- Capitaluri
- 122.630 lei
- Capital subscris vărsat
- 18.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 444.089 lei
- Venituri totale
- 445.224 lei
- Cheltuieli totale
- 379.060 lei
- Profit brut
- 66.164 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 61.719 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 153 lei
- Active circulante
- 476.044 lei
- Stocuri
- 272.922 lei
- Creanțe
- 103.360 lei
- Casa și conturi la bănci
- 99.762 lei
- Datorii
- 396.478 lei
- Capitaluri
- 79.719 lei
- Capital subscris vărsat
- 18.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- 72 de cumpărături directe, de la 5 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 360 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- Statiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Viticultura si Vinificatie Bujoru15 atribuiri · cel mult 98 mii lei
- Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara din Bucuresti16 atribuiri · cel mult 96 mii lei
- UNIVERSITATEA CRAIOVA18 atribuiri · cel mult 83 mii lei
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU BIOTEHNOLOGII IN HORTICULTURA-STEFANESTI20 de atribuiri · cel mult 70 mii lei
- STATIUNEA DE CERCETARE DEZVOLTARE VITI VINICOLA MURFATLAR3 atribuiri · cel mult 14 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Achizitie substante oenologice -VP SDE
4.124,87 lei · UNIVERSITATEA CRAIOVA · CPV 24223000-3 Tanini (Rev.2)
- Cumpărare directă
Achizitie pachet diverse
2.567 lei · INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU BIOTEHNOLOGII IN HORTICULTURA-STEFANESTI · CPV 24960000-1 Diferite produse chimice (Rev.2)
- Cumpărare directă
Achizitie drojdie
234 lei · INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU BIOTEHNOLOGII IN HORTICULTURA-STEFANESTI · CPV 15932000-0 Drojdie de vin (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
Achizitie substante oenologice -VP SDE
10.482,47 lei · UNIVERSITATEA CRAIOVA · CPV 15932000-0 Drojdie de vin (Rev.2)
- Cumpărare directă
DIVERSE PRODUSE OENOLOGICE
3.015,78 lei · Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara din Bucuresti · CPV 15932000-0 Drojdie de vin (Rev.2)
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 18 martie 2021 și 27 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului