LA CASA ALANA S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Vișeu de Jos, Comuna Vișeu de Jos, înmatriculată la 10 iulie 2019.
Identitate
- Denumire legală
- LA CASA ALANA S.R.L.
- CUI
- 41381956
- Nr. înmatriculare
- J2019001414242
- EUID
- ROONRC.J2019001414242
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 10 iulie 2019
Sediu social
- Adresă
- VIȘEU DE JOS, nr. 1564 B, Sat Vișeu de Jos, Comuna Vișeu de Jos, Maramureș
- Localitate
- Sat Vișeu de Jos, Comuna Vișeu de Jos, Maramureș
- Cod poștal
- 437390
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu (până la 1 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 10.07.2019
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- DUMITREAN ILEANA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 159 din 210 după cifra de afaceri în clasa CAEN 5520, județul Maramureș, peste 25% dintre firmele clasei. Locul 11.420 din 13.620 în tot județul, și locul 5.697 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 72%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30.619 lei | -47.887 lei | 1 | 11.261 lei | 33.506 lei | -22.245 lei |
| 2024 | 107.944 lei | 34.903 lei | 1 | 45.768 lei | 20.126 lei | 25.642 lei |
| 2023 | 20.975 lei | 221 lei | — | 16.270 lei | 25.531 lei | -9.261 lei |
| 2022 | 44.474 lei | 7.312 lei | 1 | 8.618 lei | 18.247 lei | -9.522 lei |
| 2021 | 4.029 lei | -9 lei | — | 3.799 lei | 20.633 lei | -16.834 lei |
| 2020 | 1.450 lei | -13.884 lei | 1 | 1.513 lei | 18.338 lei | -16.825 lei |
| 2019 | — | -3.141 lei | 1 | 1.491 lei | 4.432 lei | -2.941 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 30.619 lei
- Venituri totale
- 30.619 lei
- Cheltuieli totale
- 78.506 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 47.887 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 47.887 lei
- Active imobilizate
- 6.306 lei
- Active circulante
- 4.955 lei
- Stocuri
- 858 lei
- Creanțe
- 219 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.878 lei
- Datorii
- 33.506 lei
- Capitaluri
- -22.245 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 107.944 lei
- Venituri totale
- 107.944 lei
- Cheltuieli totale
- 67.045 lei
- Profit brut
- 40.899 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 34.903 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 45.768 lei
- Stocuri
- 6.462 lei
- Creanțe
- —
- Casa și conturi la bănci
- 39.306 lei
- Datorii
- 20.126 lei
- Capitaluri
- 25.642 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 20.975 lei
- Venituri totale
- 23.453 lei
- Cheltuieli totale
- 23.022 lei
- Profit brut
- 431 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 221 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 16.270 lei
- Stocuri
- 5.654 lei
- Creanțe
- 4.585 lei
- Casa și conturi la bănci
- 6.031 lei
- Datorii
- 25.531 lei
- Capitaluri
- -9.261 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.3)
- 5590 · Alte servicii de cazare (CAEN Rev.3)
- 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN Rev.3)
- 8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN Rev.3)
- 8122 · Activități specializate de curățenie (CAEN Rev.3)
- 8123 · Alte activități de curățenie (CAEN Rev.3)
- 8130 · Activități de întreținere peisagistică (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
- Ieșire din evidența plătitorilor de TVA
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
- Înregistrare în scopuri de TVA
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
- Înmatriculare la registrul comerțului