KSD RAIL SERVICE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Oradea, înmatriculată la 1 septembrie 2023.
Identitate
- Denumire legală
- KSD RAIL SERVICE S.R.L.
- CUI
- 48716749
- Nr. înmatriculare
- J2023002211052
- EUID
- ROONRC.J2023002211052
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 1 septembrie 2023
Sediu social
- Adresă
- Anghel I. Saligny, nr. 16, CAMERA 3, Municipiul Oradea, Bihor
- Localitate
- Municipiul Oradea, Bihor
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 01.09.2023
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- IOVAN DAN-SILVIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 8 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4663, județul Bihor. Locul 3.395 din 22.498 în tot județul, și locul 5.827 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 6%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.772.483 lei | 103.923 lei | 2 | 943.187 lei | 505.769 lei | 437.418 lei |
| 2024 | 1.885.558 lei | 349.382 lei | 2 | 799.175 lei | 465.680 lei | 333.495 lei |
| 2023 | — | -16.087 lei | 1 | 4.128 lei | 20.015 lei | -15.887 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.772.483 lei
- Venituri totale
- 1.773.185 lei
- Cheltuieli totale
- 1.647.379 lei
- Profit brut
- 125.806 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 103.923 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 256.353 lei
- Active circulante
- 686.834 lei
- Stocuri
- 339.274 lei
- Creanțe
- 245.215 lei
- Casa și conturi la bănci
- 102.345 lei
- Datorii
- 505.769 lei
- Capitaluri
- 437.418 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.885.558 lei
- Venituri totale
- 1.885.795 lei
- Cheltuieli totale
- 1.478.498 lei
- Profit brut
- 407.297 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 349.382 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 300.680 lei
- Active circulante
- 498.495 lei
- Stocuri
- 249.006 lei
- Creanțe
- 121.731 lei
- Casa și conturi la bănci
- 127.758 lei
- Datorii
- 465.680 lei
- Capitaluri
- 333.495 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- —
- Venituri totale
- 0 lei
- Cheltuieli totale
- 16.087 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 16.087 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 16.087 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 4.128 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 614 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.514 lei
- Datorii
- 20.015 lei
- Capitaluri
- -15.887 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Contracte publice
- 19 cumpărături directe, de la 4 autorități contractante (2025–2026) · valoare însumată de cel mult 437 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- SOCIETATEA DE TRANSPORT PUBLIC TIMISOARA S.A.2 atribuiri · cel mult 236 mii lei
- C.N.C.F. "C.F.R." S.A.- SUCURSALA REGIONALĂ C.F. TIMIȘOARA - UNITATE OPERAȚIONALĂ2 atribuiri · cel mult 144 mii lei
- C.N.C.F. “C.F.R.” S.A. – SUCURSALA REGIONALA C.F. CRAIOVA – UNITATE OPERATIONALA14 atribuiri · cel mult 38 mii lei
- AUTORITATEA FEROVIARA ROMANA - AFERo atribuire · cel mult 18 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
TERMOMETRE SINA CF
4.400 lei · C.N.C.F. “C.F.R.” S.A. – SUCURSALA REGIONALA C.F. CRAIOVA – UNITATE OPERATIONALA · CPV 38412000-6 Termometre (Rev.2)
- Cumpărare directă
Piatra polizor 6002 Ø125
3.400 lei · SOCIETATEA DE TRANSPORT PUBLIC TIMISOARA S.A. · CPV 14811200-1 Pietre de polizat (Rev.2)
- Cumpărare directă
Termometru analogic magnetic
6.600 lei · C.N.C.F. “C.F.R.” S.A. – SUCURSALA REGIONALA C.F. CRAIOVA – UNITATE OPERATIONALA · CPV 38412000-6 Termometre (Rev.2)
- Cumpărare directă
Carote
1.240 lei · C.N.C.F. “C.F.R.” S.A. – SUCURSALA REGIONALA C.F. CRAIOVA – UNITATE OPERATIONALA · CPV 42670000-3 Piese si accesorii pentru masini-unelte (Rev.2)
- Cumpărare directă
Achizitionare masina de slefuit ciuperca sinei si masina de debavurat pt anunt publicitateADV1518323
233.000 lei · SOCIETATEA DE TRANSPORT PUBLIC TIMISOARA S.A. · CPV 34621200-8 Vehicule de service sau de intretinere a cailor ferate (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Bihor →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 6 februarie 2025 și 22 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3311 · Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal (CAEN Rev.3)
- 3312 · Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN Rev.3)
- 3313 · Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice (CAEN Rev.3)
- 3317 · Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 3319 · Repararea și întreținerea altor echipamente (CAEN Rev.3)
- 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN Rev.3)
- 4212 · Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. (CAEN Rev.3)
- 4614 · Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN Rev.3)
- 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (CAEN Rev.3)
- 4663 · Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții (CAEN Rev.3)
- 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.3)
- 9522 · Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înmatriculare la registrul comerțului
- Înregistrare în scopuri de TVA