KONSTRUCT MOBILIER URBAN S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Loc. Drăgănești-Olt, Oraș Drăgănești-Olt, înmatriculată la 22 decembrie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- KONSTRUCT MOBILIER URBAN S.R.L.
- CUI
- 43481226
- Nr. înmatriculare
- J28/897/2020
- EUID
- ROONRC.J28/897/2020
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 22 decembrie 2020
Sediu social
- Adresă
- ROZELOR, nr. 9, Loc. Drăgănești-Olt, Oraș Drăgănești-Olt, Olt
- Localitate
- Loc. Drăgănești-Olt, Oraș Drăgănești-Olt, Olt
- Cod poștal
- 235400
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 ian)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 22.12.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- MIHAI FLORIAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 12 din 129 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4619, județul Olt, peste 91% dintre firmele clasei. Locul 1.034 din 8.210 în tot județul, și locul 3.007 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 145%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.910.217 lei | 1.183.818 lei | 1 | 1.426.544 lei | 242.486 lei | 1.184.058 lei |
| 2024 | 778.609 lei | 512.090 lei | 1 | 623.116 lei | 110.786 lei | 512.330 lei |
| 2023 | 1.061.352 lei | 702.721 lei | 1 | 871.901 lei | 168.940 lei | 702.961 lei |
| 2022 | 660.337 lei | 452.812 lei | 1 | 457.822 lei | 4.770 lei | 453.052 lei |
| 2021 | 286.450 lei | 188.471 lei | — | 189.943 lei | 1.281 lei | 188.662 lei |
| 2020 | — | -9 lei | — | 191 lei | 0 lei | 191 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.910.217 lei
- Venituri totale
- 1.910.997 lei
- Cheltuieli totale
- 502.846 lei
- Profit brut
- 1.408.151 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.183.818 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 31.299 lei
- Active circulante
- 1.395.245 lei
- Stocuri
- 38.616 lei
- Creanțe
- 1.249.439 lei
- Casa și conturi la bănci
- 107.190 lei
- Datorii
- 242.486 lei
- Capitaluri
- 1.184.058 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 778.609 lei
- Venituri totale
- 778.609 lei
- Cheltuieli totale
- 246.630 lei
- Profit brut
- 531.979 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 512.090 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 44.713 lei
- Active circulante
- 578.403 lei
- Stocuri
- 41.510 lei
- Creanțe
- 383.008 lei
- Casa și conturi la bănci
- 153.885 lei
- Datorii
- 110.786 lei
- Capitaluri
- 512.330 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.061.352 lei
- Venituri totale
- 1.061.352 lei
- Cheltuieli totale
- 349.499 lei
- Profit brut
- 711.853 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 702.721 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 871.901 lei
- Stocuri
- 12.159 lei
- Creanțe
- 413.792 lei
- Casa și conturi la bănci
- 445.950 lei
- Datorii
- 168.940 lei
- Capitaluri
- 702.961 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 6 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 67 de cumpărături directe, de la 21 de autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 4,4 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- ORASUL TANDAREI7 atribuiri · cel mult 2,9 mil. lei
- COMUNA VÂRTOAPE (PRIMARIA COMUNEI VÂRTOAPE - TELEORMAN)8 atribuiri · cel mult 285 mii lei
- COMUNA MALU4 atribuiri · cel mult 217 mii lei
- COMUNA VALEA ARGOVEI4 atribuiri · cel mult 169 mii lei
- COMUNA GRINDU5 atribuiri · cel mult 148 mii lei
- Scoala Gimnaziala nr.1 Valea Argoveio atribuire · cel mult 100 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Achizitie furnizare tribune 50 locuri Stadion Slatioarele
25.000 lei · COMUNA (PRIMARIA JILAVELE) · CPV 44212320-8 Diverse structuri (Rev.2)
- Cumpărare directă
FURNIZARE GIRLANDE PENTRU SĂRBĂTORILE DE IARNĂ ÎN COMUNA DICHISENI, JUDEȚUL CĂLĂRAȘI
10.000 lei · COMUNA DICHISENI · CPV 31522000-1 Ghirlande luminoase pentru pomul de Craciun (Rev.2)
- Cumpărare directă
Banca stradala
24.300 lei · COMUNA VASILATI (PRIMARIA COMUNEI VASILATI) · CPV 34928400-2 Mobilier urban (Rev.2)
- Cumpărare directă
Statie autobuz
8.403,36 lei · Primaria Părău · CPV 44212321-5 Adaposturi pentru statiile de autobuz (Rev.2)
- Cumpărare directă
Cos de gunoi stradal
15.000 lei · COMUNA ARPASU DE JOS · CPV 34928480-6 Containere si pubele de deseuri (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Olt →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 19 martie 2021 și 6 mai 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN Rev.2)
- 2599 · Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
- 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN Rev.2)
- 4213 · Construcția de poduri și tuneluri (CAEN Rev.2)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
- 4339 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
- 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
- Înregistrare în scopuri de TVA
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înmatriculare la registrul comerțului