KAWTAX S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Codlea, înmatriculată la 26 august 2016.
Identitate
- Denumire legală
- KAWTAX S.R.L.
- CUI
- 36464591
- Nr. înmatriculare
- J8/1770/2016
- EUID
- ROONRC.J8/1770/2016
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 26 august 2016
Sediu social
- Adresă
- CÂMPUL ALB, nr. 46, bl. 46, sc. B, ap. 64, BIROU 1, Municipiul Codlea, Brașov
- Localitate
- Municipiul Codlea, Brașov
- Cod poștal
- 505100
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 26.08.2016
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- BUCUR EMIL ADRIAN — administrator
- MOLDOVAN CĂTĂLIN MARIUS — administrator
- SPAUR VASILE — administrator
- VOINEA ADRIAN CLAUDIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 63 din 388 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4932, județul Brașov, peste 84% dintre firmele clasei. Locul 16.186 din 25.588 în tot județul, și locul 18.622 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 22%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 124.545 lei | 12.873 lei | 0 | 66.748 lei | 84.598 lei | 4.890 lei |
| 2024 | 158.891 lei | -89 lei | 1 | 79.756 lei | 117.187 lei | -7.983 lei |
| 2023 | 118.381 lei | -65.060 lei | 2 | 58.306 lei | 33.190 lei | 25.116 lei |
| 2022 | 175.278 lei | 29.679 lei | 1 | 144.119 lei | 33.530 lei | 110.589 lei |
| 2021 | 228.175 lei | 61.935 lei | 0 | 123.345 lei | 10.835 lei | 112.510 lei |
| 2020 | 154.575 lei | 39.241 lei | 1 | 110.357 lei | 41.782 lei | 68.575 lei |
| 2019 | 146.967 lei | 35.647 lei | 1 | 86.829 lei | 37.495 lei | 49.334 lei |
| 2018 | 45.774 lei | 7.551 lei | 0 | 63.733 lei | 50.046 lei | 13.687 lei |
| 2017 | 26.401 lei | 7.238 lei | 0 | 7.611 lei | 1.475 lei | 6.136 lei |
| 2016 | 820 lei | -1.502 lei | 0 | 10.123 lei | 11.425 lei | -1.302 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 124.545 lei
- Venituri totale
- 130.507 lei
- Cheltuieli totale
- 114.649 lei
- Profit brut
- 15.858 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 12.873 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 34.562 lei
- Active circulante
- 32.186 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.186 lei
- Datorii
- 84.598 lei
- Capitaluri
- 4.890 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 158.891 lei
- Venituri totale
- 158.891 lei
- Cheltuieli totale
- 156.207 lei
- Profit brut
- 2.684 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 89 lei
- Active imobilizate
- 61.687 lei
- Active circulante
- 18.069 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 500 lei
- Casa și conturi la bănci
- 17.569 lei
- Datorii
- 117.187 lei
- Capitaluri
- -7.983 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 118.381 lei
- Venituri totale
- 118.381 lei
- Cheltuieli totale
- 182.398 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 64.017 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 65.060 lei
- Active imobilizate
- 56.728 lei
- Active circulante
- 1.578 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.578 lei
- Datorii
- 33.190 lei
- Capitaluri
- 25.116 lei
- Capital subscris vărsat
- 1.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 175.278 lei
- Venituri totale
- 189.279 lei
- Cheltuieli totale
- 154.774 lei
- Profit brut
- 34.505 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 29.679 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 82.813 lei
- Active circulante
- 61.306 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 61.306 lei
- Datorii
- 33.530 lei
- Capitaluri
- 110.589 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 228.175 lei
- Venituri totale
- 231.590 lei
- Cheltuieli totale
- 163.428 lei
- Profit brut
- 68.162 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 61.935 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 47.071 lei
- Active circulante
- 76.274 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 200 lei
- Casa și conturi la bănci
- 76.074 lei
- Datorii
- 10.835 lei
- Capitaluri
- 112.510 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 154.575 lei
- Venituri totale
- 173.643 lei
- Cheltuieli totale
- 129.481 lei
- Profit brut
- 44.162 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 39.241 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 73.861 lei
- Active circulante
- 36.496 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 200 lei
- Casa și conturi la bănci
- 36.296 lei
- Datorii
- 41.782 lei
- Capitaluri
- 68.575 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 146.967 lei
- Venituri totale
- 153.732 lei
- Cheltuieli totale
- 116.653 lei
- Profit brut
- 37.079 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 35.647 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 73.951 lei
- Active circulante
- 12.878 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.878 lei
- Datorii
- 37.495 lei
- Capitaluri
- 49.334 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 45.774 lei
- Venituri totale
- 54.757 lei
- Cheltuieli totale
- 45.837 lei
- Profit brut
- 8.920 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.551 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 54.283 lei
- Active circulante
- 9.450 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 9.450 lei
- Datorii
- 50.046 lei
- Capitaluri
- 13.687 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 26.401 lei
- Venituri totale
- 26.565 lei
- Cheltuieli totale
- 18.551 lei
- Profit brut
- 8.014 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.238 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 7.500 lei
- Active circulante
- 111 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 111 lei
- Datorii
- 1.475 lei
- Capitaluri
- 6.136 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 820 lei
- Venituri totale
- 900 lei
- Cheltuieli totale
- 2.375 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 1.475 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 1.502 lei
- Active imobilizate
- 10.000 lei
- Active circulante
- 123 lei
- Stocuri
- 0 lei
- Creanțe
- 0 lei
- Casa și conturi la bănci
- 123 lei
- Datorii
- 11.425 lei
- Capitaluri
- -1.302 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 0
Activități autorizate (CAEN)
- 4932 · Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
- Înmatriculare la registrul comerțului