K.L.T. & CO INDUSTRIES SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Comuna Filipeștii de Pădure, înmatriculată la 9 noiembrie 2000.
Firma nu este în funcțiune: în insolvență. Firma se află într-o procedură de insolvență sau faliment. Starea completă, cu toate mențiunile din registru, este mai jos.
Identitate
- Denumire legală
- K.L.T. & CO INDUSTRIES SRL
- CUI
- 13510591
- Nr. înmatriculare
- J29/969/2000
- EUID
- ROONRC.J29/969/2000
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 9 noiembrie 2000
Sediu social
- Adresă
- Sat DITESTI-DJ. 720 BAICOI-MORENI, Comuna Filipeștii de Pădure, Prahova
- Localitate
- Comuna Filipeștii de Pădure, Prahova
Contact
- Telefon
- 0741 116 717
- Fax
- 021 326 8395
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 24 februarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- faliment (cod 1070, din 8 iul)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (cod 1139, din 8 iul)
- Stare fiscală (ANAF)
- Nu a fost încă interogată.
Obligații fiscale restante (ANAF)
Compania figurează în lista publicată de ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la data de 30 iunie 2026, cu un total de 6.767.923 lei.
- Obligații principale
- 6.443.197 lei
- Accesorii (dobânzi și penalități)
- 324.726 lei
- Din care contestate
- 0 lei
- Mențiune ANAF
- Faliment
Defalcare pe bugete
| Buget | Principale | Accesorii | Contestate |
|---|---|---|---|
| Bugetul de stat | 4.247.163 lei | 138.573 lei | — |
| Bugetul asigurărilor sociale de stat | 1.567.267 lei | 133.207 lei | — |
| Bugetul asigurărilor pentru șomaj | 17.347 lei | 4.980 lei | — |
| Fondul național unic de asigurări sociale de sănătate | 611.420 lei | 47.966 lei | — |
Lista ANAF cuprinde doar obligațiile restante peste pragurile legale (art. 162 din Codul de procedură fiscală), așa cum erau înregistrate la data de 30 iunie 2026 și neachitate până la publicare. Între timp sumele pot fi achitate, eșalonate sau contestate.
Clasamentul restanțelor fiscale din Prahova →
Sursa: ANAF, lista obligațiilor fiscale restante la 30 iunie 2026, preluată la 2 sept.
Reprezentanți
- COMAN TATIANA — administrator special
- AKTIV-LEX INSOLVENŢĂ SPRL — lichidator judiciar provizoriu
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 32.453 lei | -338.486 lei | — | 14.602.976 lei | 16.352.408 lei | -1.626.434 lei |
| 2024 | 576.373 lei | -793.331 lei | — | 14.796.185 lei | 16.206.749 lei | -1.287.566 lei |
| 2023 | 1.991.472 lei | 37.992 lei | 17 | 15.052.730 lei | 15.669.963 lei | -494.235 lei |
| 2022 | 2.073.963 lei | 53.010 lei | 17 | 13.346.520 lei | 14.001.887 lei | -532.227 lei |
| 2021 | 1.503.345 lei | -728.008 lei | 18 | 9.890.732 lei | 10.598.968 lei | -585.238 lei |
| 2020 | 2.206.391 lei | -856.648 lei | 21 | 9.250.400 lei | 9.212.127 lei | 142.771 lei |
| 2019 | 3.659.395 lei | 276.865 lei | 27 | 11.057.000 lei | 5.812.605 lei | 5.396.248 lei |
| 2018 | 4.125.683 lei | 78.890 lei | 29 | 25.013.987 lei | 17.198.437 lei | 7.264.892 lei |
| 2017 | 4.967.480 lei | 105.428 lei | 30 | 23.511.980 lei | 15.549.513 lei | 7.186.002 lei |
| 2016 | 4.448.921 lei | 1.892 lei | 33 | 20.675.136 lei | 13.122.093 lei | 7.080.574 lei |
| 2015 | 4.976.357 lei | 32.072 lei | 37 | 18.811.265 lei | 11.495.993 lei | 7.078.682 lei |
| 2014 | 6.001.050 lei | 43.313 lei | 39 | 16.556.854 lei | 8.991.708 lei | 7.643.996 lei |
| 2013 | 10.440.529 lei | 2.531.705 lei | 35 | 14.605.407 lei | 6.877.909 lei | 7.938.812 lei |
| 2012 | 9.880.725 lei | 1.580.638 lei | 35 | 11.403.666 lei | 5.761.277 lei | 5.824.454 lei |
| 2011 | 8.261.933 lei | 761.670 lei | 30 | 9.176.536 lei | 4.368.093 lei | 4.872.831 lei |
| 2010 | 5.499.240 lei | 186.131 lei | 26 | 7.350.522 lei | 3.244.368 lei | 4.111.161 lei |
| 2009 | 2.735.605 lei | 166.916 lei | 24 | 6.625.467 lei | 2.658.799 lei | 3.975.030 lei |
| 2008 | 4.100.302 lei | 746.025 lei | 25 | 5.363.302 lei | 1.828.706 lei | 3.550.290 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 32.453 lei
- Venituri totale
- 32.453 lei
- Cheltuieli totale
- 370.939 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 338.486 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 338.486 lei
- Active imobilizate
- 4.395.837 lei
- Active circulante
- 10.207.139 lei
- Stocuri
- 128.385 lei
- Creanțe
- 10.058.030 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20.724 lei
- Datorii
- 16.352.408 lei
- Capitaluri
- -1.626.434 lei
- Capital subscris vărsat
- 500.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 576.373 lei
- Venituri totale
- 578.920 lei
- Cheltuieli totale
- 1.372.251 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 793.331 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 793.331 lei
- Active imobilizate
- 4.395.837 lei
- Active circulante
- 10.400.348 lei
- Stocuri
- 128.386 lei
- Creanțe
- 10.025.330 lei
- Casa și conturi la bănci
- 246.632 lei
- Datorii
- 16.206.749 lei
- Capitaluri
- -1.287.566 lei
- Capital subscris vărsat
- 500.000 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 1.991.472 lei
- Venituri totale
- 1.991.653 lei
- Cheltuieli totale
- 1.945.147 lei
- Profit brut
- 46.506 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 37.992 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.436.880 lei
- Active circulante
- 10.615.850 lei
- Stocuri
- 389.249 lei
- Creanțe
- 9.615.298 lei
- Casa și conturi la bănci
- 611.303 lei
- Datorii
- 15.669.963 lei
- Capitaluri
- -494.235 lei
- Capital subscris vărsat
- 500.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 17
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 18 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Activități autorizate (CAEN)
- 2041 · Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere (CAEN Rev.2)
- 2059 · Fabricarea altor produse chimice n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 3821 · Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase (CAEN Rev.2)
- 3822 · Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase (CAEN Rev.2)
- 3831 · Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor (CAEN Rev.2)
- 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
Istoric
- Stare
- funcțiune (cel puțin din 21 octombrie 2013 → 31 iulie 2015)
- este sub incidența Legii nr. 85/2014 (8 iulie 2026 → prezent)
- faliment (8 iulie 2026 → prezent)
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2026
- Stare la registrul comerțului: este sub incidența Legii nr. 85/2014
- Stare la registrul comerțului: faliment
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
Sunt afișate cele mai recente 14 din 21 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.