JOVIAL BIROTICA SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 3 februarie 2014.
Identitate
- Denumire legală
- JOVIAL BIROTICA SRL
- CUI
- 32736790
- Nr. înmatriculare
- J2014001168401
- EUID
- ROONRC.J2014001168401
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 3 februarie 2014
Sediu social
- Adresă
- PÂNCOTA, nr. 139, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 28 mar)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 03.02.2014
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- CRĂCIUN IONUŢ — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 16 din 116 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4762, municipiul București, peste 87% dintre firmele clasei. Locul 19.857 din 132.982 în tot județul, și locul 21.581 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 23%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.933.297 lei | 185.725 lei | 3 | 543.651 lei | 357.686 lei | 185.965 lei |
| 2024 | 1.570.500 lei | 75.401 lei | 2 | 461.543 lei | 399.484 lei | 64.430 lei |
| 2023 | 1.630.111 lei | 112.326 lei | 3 | 363.303 lei | 249.718 lei | 117.448 lei |
| 2022 | 1.523.214 lei | 66.200 lei | 3 | 326.008 lei | 217.559 lei | 112.184 lei |
| 2021 | 1.230.372 lei | -50.862 lei | 4 | 360.504 lei | 239.133 lei | 124.145 lei |
| 2020 | 1.185.525 lei | 57.851 lei | 3 | 474.601 lei | 195.047 lei | 279.619 lei |
| 2019 | 1.322.598 lei | 180.349 lei | 3 | 466.260 lei | 165.114 lei | 303.850 lei |
| 2018 | 1.205.884 lei | 69.221 lei | 3 | 436.396 lei | 153.354 lei | 283.500 lei |
| 2017 | 1.128.664 lei | 195.724 lei | 2 | 437.964 lei | 186.955 lei | 253.329 lei |
| 2016 | 626.644 lei | 44.156 lei | 1 | 205.525 lei | 147.920 lei | 57.605 lei |
| 2015 | 482.892 lei | 5.985 lei | 2 | 132.291 lei | 118.842 lei | 13.449 lei |
| 2014 | 380.602 lei | 7.265 lei | 2 | 102.445 lei | 94.980 lei | 7.465 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.933.297 lei
- Venituri totale
- 1.943.145 lei
- Cheltuieli totale
- 1.714.248 lei
- Profit brut
- 228.897 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 185.725 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 72.945 lei
- Active circulante
- 470.706 lei
- Stocuri
- 199.661 lei
- Creanțe
- 210.743 lei
- Casa și conturi la bănci
- 60.302 lei
- Datorii
- 357.686 lei
- Capitaluri
- 185.965 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.570.500 lei
- Venituri totale
- 1.572.293 lei
- Cheltuieli totale
- 1.449.685 lei
- Profit brut
- 122.608 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 75.401 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 100.954 lei
- Active circulante
- 360.589 lei
- Stocuri
- 78.110 lei
- Creanțe
- 221.504 lei
- Casa și conturi la bănci
- 60.975 lei
- Datorii
- 399.484 lei
- Capitaluri
- 64.430 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.630.111 lei
- Venituri totale
- 1.630.401 lei
- Cheltuieli totale
- 1.503.846 lei
- Profit brut
- 126.555 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 112.326 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 95.087 lei
- Active circulante
- 268.216 lei
- Stocuri
- 73.330 lei
- Creanțe
- 176.654 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.232 lei
- Datorii
- 249.718 lei
- Capitaluri
- 117.448 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.523.214 lei
- Venituri totale
- 1.523.216 lei
- Cheltuieli totale
- 1.442.969 lei
- Profit brut
- 80.247 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 66.200 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 34.728 lei
- Active circulante
- 291.280 lei
- Stocuri
- 87.234 lei
- Creanțe
- 139.782 lei
- Casa și conturi la bănci
- 64.264 lei
- Datorii
- 217.559 lei
- Capitaluri
- 112.184 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.230.372 lei
- Venituri totale
- 1.230.794 lei
- Cheltuieli totale
- 1.271.369 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 40.575 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 50.862 lei
- Active imobilizate
- 43.312 lei
- Active circulante
- 317.192 lei
- Stocuri
- 87.949 lei
- Creanțe
- 134.906 lei
- Casa și conturi la bănci
- 94.337 lei
- Datorii
- 239.133 lei
- Capitaluri
- 124.145 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 4
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.185.525 lei
- Venituri totale
- 1.187.868 lei
- Cheltuieli totale
- 1.120.336 lei
- Profit brut
- 67.532 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 57.851 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 56.287 lei
- Active circulante
- 418.314 lei
- Stocuri
- 136.047 lei
- Creanțe
- 105.496 lei
- Casa și conturi la bănci
- 176.771 lei
- Datorii
- 195.047 lei
- Capitaluri
- 279.619 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.322.598 lei
- Venituri totale
- 1.322.632 lei
- Cheltuieli totale
- 1.129.652 lei
- Profit brut
- 192.980 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 180.349 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 11.937 lei
- Active circulante
- 454.323 lei
- Stocuri
- 71.115 lei
- Creanțe
- 92.038 lei
- Casa și conturi la bănci
- 291.170 lei
- Datorii
- 165.114 lei
- Capitaluri
- 303.850 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.205.884 lei
- Venituri totale
- 1.205.920 lei
- Cheltuieli totale
- 1.124.649 lei
- Profit brut
- 81.271 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 69.221 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 27.553 lei
- Active circulante
- 408.843 lei
- Stocuri
- 31.237 lei
- Creanțe
- 98.348 lei
- Casa și conturi la bănci
- 279.258 lei
- Datorii
- 153.354 lei
- Capitaluri
- 283.500 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.128.664 lei
- Venituri totale
- 1.128.737 lei
- Cheltuieli totale
- 920.769 lei
- Profit brut
- 207.968 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 195.724 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 31.639 lei
- Active circulante
- 406.325 lei
- Stocuri
- 97.882 lei
- Creanțe
- 66.040 lei
- Casa și conturi la bănci
- 242.403 lei
- Datorii
- 186.955 lei
- Capitaluri
- 253.329 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 626.644 lei
- Venituri totale
- 626.691 lei
- Cheltuieli totale
- 573.011 lei
- Profit brut
- 53.680 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 44.156 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.053 lei
- Active circulante
- 204.472 lei
- Stocuri
- 577 lei
- Creanțe
- 78.641 lei
- Casa și conturi la bănci
- 125.254 lei
- Datorii
- 147.920 lei
- Capitaluri
- 57.605 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 482.892 lei
- Venituri totale
- 483.202 lei
- Cheltuieli totale
- 472.767 lei
- Profit brut
- 10.435 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.985 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.186 lei
- Active circulante
- 127.105 lei
- Stocuri
- 22.841 lei
- Creanțe
- 24.141 lei
- Casa și conturi la bănci
- 80.123 lei
- Datorii
- 118.842 lei
- Capitaluri
- 13.449 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 380.602 lei
- Venituri totale
- 380.602 lei
- Cheltuieli totale
- 370.493 lei
- Profit brut
- 10.109 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.265 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 9.304 lei
- Active circulante
- 93.141 lei
- Stocuri
- 34.327 lei
- Creanțe
- 31.263 lei
- Casa și conturi la bănci
- 27.551 lei
- Datorii
- 94.980 lei
- Capitaluri
- 7.465 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 2
Contracte publice
- 117 cumpărături directe, de la 47 de autorități contractante (2023–2026) · valoare însumată de cel mult 952 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- LICEUL TEHNOLOGIC "OVID DENSUSIANU" CALANo atribuire · cel mult 109 mii lei
- Liceul Tehnologic Plopenii Mario atribuire · cel mult 97 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA ICLOD2 atribuiri · cel mult 96 mii lei
- LICEUL TEHNOLOGIC ARHIMANDRIT CHIRIAC NICOLAUo atribuire · cel mult 72 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA " INVATATOR MIU STANA" COMUNA BRAZIo atribuire · cel mult 65 mii lei
- SCOALA GIMNAZIALA AUREL SOLACOLU OGREZENIo atribuire · cel mult 53 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
Ajutoare, subventii sub forma de pachet rechizite pt. clasele V-VIII
28.480,10 lei · SCOALA CU CL. I-VIII WESSELENYI HODOD · CPV 39162110-9 Rechizite scolare (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
RECHIZITE SCOLARE
71.997,60 lei · LICEUL TEHNOLOGIC ARHIMANDRIT CHIRIAC NICOLAU · CPV 39162110-9 Rechizite scolare (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
Rechizite acordate grupuil tinta
15.999,92 lei · SCOALA GIMNAZIALA ICLOD · CPV 18530000-3 Cadouri si recompense (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
Pachet rechizite scolare
11.998,70 lei · SCOALA GIMNAZIALA VOIEVOD BRANCOVEANU COMUNA BRINCOVENI · CPV 39162110-9 Rechizite scolare (Rev.2) · fonduri europene
- Cumpărare directă
Pachet rechizite scolare
64.798,62 lei · SCOALA GIMNAZIALA " INVATATOR MIU STANA" COMUNA BRAZI · CPV 39162110-9 Rechizite scolare (Rev.2) · fonduri europene
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 17 noiembrie 2023 și 30 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN Rev.3)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4641 · Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.3)
- 4643 · Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor (CAEN Rev.3)
- 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN Rev.3)
- 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4647 · Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN Rev.3)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.3)
- 4650 · Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN Rev.3)
- 4751 · Comerț cu amănuntul al textilelor (CAEN Rev.3)
- 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN Rev.3)
- 4753 · Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea (CAEN Rev.3)
- 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4762 · Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie (CAEN Rev.3)
- 4763 · Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive (CAEN Rev.3)
- 4764 · Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor (CAEN Rev.3)
- 4769 · Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN Rev.3)
- 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN Rev.3)
- 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN Rev.3)
- 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN Rev.3)
- 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.3)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.3)
- 9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului