JOSI LOGISTIC S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 28 septembrie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- JOSI LOGISTIC S.R.L.
- CUI
- 30324050
- Nr. înmatriculare
- J2018013956403
- EUID
- ROONRC.J2018013956403
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 28 septembrie 2018
Sediu social
- Adresă
- FÂNTÂNICA, nr. 36, incinta ANTREFRIG, Hala β, Biroul nr. 1, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
- Cod poștal
- 21805
Contact
- Telefon
- 0722 378 674
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 6 februarie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 31 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- TRANSFER(SOSIRE) din data 27.09.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- STOIAN ANDREI — administrator
- STOIAN GEORGE CĂTĂLIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 2 din 50 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4633, municipiul București, peste 98% dintre firmele clasei. Locul 829 din 132.982 în tot județul, și locul 1.239 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 11%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 144.210.465 lei | 2.452.735 lei | 91 | 58.135.980 lei | 46.222.932 lei | 12.067.985 lei |
| 2024 | 130.453.521 lei | 1.653.613 lei | 87 | 43.005.072 lei | 32.519.511 lei | 10.685.240 lei |
| 2023 | 119.255.301 lei | 3.862.359 lei | 87 | 46.266.264 lei | 36.595.705 lei | 9.936.637 lei |
| 2022 | 95.186.188 lei | 849.613 lei | 112 | 36.124.490 lei | 29.951.404 lei | 6.286.977 lei |
| 2021 | 81.410.352 lei | 480.284 lei | 106 | 35.603.035 lei | 28.406.398 lei | 7.256.864 lei |
| 2020 | 75.937.620 lei | 2.547.519 lei | 96 | 25.538.701 lei | 16.120.478 lei | 9.381.580 lei |
| 2019 | 92.507.082 lei | 3.967.060 lei | 109 | 22.716.161 lei | 13.288.715 lei | 9.387.105 lei |
| 2018 | 73.776.103 lei | 3.918.168 lei | 83 | 15.333.392 lei | 8.469.902 lei | 6.955.082 lei |
| 2017 | 57.898.589 lei | 1.956.303 lei | 80 | 10.916.984 lei | 5.958.785 lei | 5.040.244 lei |
| 2016 | 45.658.999 lei | 1.496.801 lei | 65 | 8.958.630 lei | 5.321.248 lei | 3.683.941 lei |
| 2015 | 25.252.721 lei | 1.007.518 lei | 42 | 5.975.538 lei | 4.112.687 lei | 1.887.140 lei |
| 2014 | 13.150.564 lei | 152.614 lei | 34 | 3.824.721 lei | 2.959.834 lei | 916.019 lei |
| 2013 | 11.394.618 lei | 615.613 lei | 31 | 2.405.790 lei | 1.700.537 lei | 728.994 lei |
| 2012 | 2.934.685 lei | 111.281 lei | 14 | 1.964.174 lei | 1.850.793 lei | 113.381 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 144.210.465 lei
- Venituri totale
- 146.411.286 lei
- Cheltuieli totale
- 143.422.821 lei
- Profit brut
- 2.988.465 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 2.452.735 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 17.618.643 lei
- Active circulante
- 40.517.337 lei
- Stocuri
- 20.560.634 lei
- Creanțe
- 18.535.735 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.420.968 lei
- Datorii
- 46.222.932 lei
- Capitaluri
- 12.067.985 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 91
2024 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 130.453.521 lei
- Venituri totale
- 130.665.411 lei
- Cheltuieli totale
- 128.624.844 lei
- Profit brut
- 2.040.567 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.653.613 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.045.184 lei
- Active circulante
- 32.959.888 lei
- Stocuri
- 17.997.148 lei
- Creanțe
- 13.781.249 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.181.491 lei
- Datorii
- 32.519.511 lei
- Capitaluri
- 10.685.240 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 87
2023 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 119.255.301 lei
- Venituri totale
- 120.114.951 lei
- Cheltuieli totale
- 115.584.015 lei
- Profit brut
- 4.530.936 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 3.862.359 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 10.181.346 lei
- Active circulante
- 36.084.918 lei
- Stocuri
- 13.366.969 lei
- Creanțe
- 21.011.385 lei
- Casa și conturi la bănci
- 1.672.583 lei
- Datorii
- 36.595.705 lei
- Capitaluri
- 9.936.637 lei
- Capital subscris vărsat
- 2.000.000 lei
- Număr mediu de salariați
- 87
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 14 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 97 de cumpărături directe, de la 11 autorități contractante (2023–2026) · valoare însumată de cel mult 1,5 mil. lei
- 126 de atribuiri, de la 9 autorități contractante (2023–2026) · valoare însumată de cel mult 28,6 mil. lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- INSTITUTUL CLINIC FUNDENI93 de atribuiri · cel mult 17,6 mil. lei
- Universitatea Nationala de Stiinta si Tehnologie Politehnica Bucuresti69 de atribuiri · cel mult 3,4 mil. lei
- DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI SECTOR 626 de atribuiri · cel mult 3,4 mil. lei
- Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila"7 atribuiri · cel mult 2,4 mil. lei
- COMPLEX DE SERVICII SOCIALE BANCA LOCALA DE ALIMENTE SECTOR 64 atribuiri · cel mult 1,3 mil. lei
- Ministerul Apararii Nationale - U.M. 02022 Constanta7 atribuiri · cel mult 986 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
OUA DE GAINA
4.860 lei · INSTITUTUL CLINIC FUNDENI · CPV 03142500-3 Oua (Rev.2)
- Cumpărare directă
OUA DE GAINA
14.580 lei · INSTITUTUL CLINIC FUNDENI · CPV 03142500-3 Oua (Rev.2)
- Contract nr. 2183
Produse lactate (Rev.2)
562.420 lei · DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI SECTOR 6 · CPV 15500000-3 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 2184
Produse lactate (Rev.2)
132.350 lei · DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI SECTOR 6 · CPV 15500000-3 · Licitatie deschisa
- Contract nr. 2186
Produse lactate (Rev.2)
311.899 lei · DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI SECTOR 6 · CPV 15500000-3 · Licitatie deschisa
Clasamentul contractelor publice din București →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 2 martie 2023 și 23 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 0141 · Creșterea bovinelor de lapte (CAEN Rev.3)
- 0145 · Creșterea ovinelor și caprinelor (CAEN Rev.3)
- 1051 · Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor (CAEN Rev.3)
- 1085 · Fabricarea de mâncăruri preparate (CAEN Rev.3)
- 1089 · Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4631 · Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor (CAEN Rev.3)
- 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște (CAEN Rev.3)
- 4633 · Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN Rev.3)
- 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4637 · Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN Rev.3)
- 4638 · Comerț cu ridicata specializat al altor alimente (CAEN Rev.3)
- 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4671 · Comerț cu ridicata al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
- 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN Rev.3)
- 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN Rev.3)
- 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete (CAEN Rev.3)
- 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN Rev.3)
- 4723 · Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor (CAEN Rev.3)
- 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN Rev.3)
- 4725 · Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN Rev.3)
- 4727 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN Rev.3)
- 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN Rev.3)
Sunt afișate primele 24 din 52 activități autorizate în ordinea registrului.
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
- Înmatriculare la registrul comerțului
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
Sunt afișate cele mai recente 14 din 16 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.