Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

JASMINE TAXI S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Târgu Mureș, înmatriculată la 14 noiembrie 2019.

Identitate

Denumire legală
JASMINE TAXI S.R.L.
CUI
41902868
Nr. înmatriculare
J2019002087261
EUID
ROONRC.J2019002087261
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
14 noiembrie 2019

Sediu social

Adresă
ANTAL NAGY BUDAI, nr. 23, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
Localitate
Municipiul Târgu Mureș, Mureș
Cod poștal
540004

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
nu
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 14.11.2019
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • FĂRCAȘ VIOREL — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
298 mii lei02019: fără date2020: 149 mii lei2021: 212 mii lei2022: 255 mii lei2023: 274 mii lei2024: 298 mii lei2025: 265 mii lei2019202020212022202320242025
Rezultat net
163 mii lei0-3 mii lei2019: -3 mii lei2020: 101 mii lei2021: 125 mii lei2022: 131 mii lei2023: 163 mii lei2024: 133 mii lei2025: 110 mii lei2019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 35 din 433 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4932, județul Mureș, peste 92% dintre firmele clasei. Locul 7.861 din 16.897 în tot județul, și locul 6.422 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 11%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025264.612 lei110.153 lei1224.877 lei118.440 lei110.373 lei
2024298.073 lei133.258 lei1137.310 lei6.778 lei133.478 lei
2023274.205 lei163.241 lei1129.015 lei11.035 lei120.283 lei
2022255.048 lei130.742 lei145.832 lei9.147 lei39.686 lei
2021212.372 lei125.067 lei2125.230 lei6.992 lei121.861 lei
2020148.838 lei101.277 lei1101.758 lei5.650 lei98.071 lei
2019-3.426 lei14.546 lei20.183 lei-3.206 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
264.612 lei
Venituri totale
264.612 lei
Cheltuieli totale
151.867 lei
Profit brut
112.745 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
110.153 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
444 lei
Active circulante
224.433 lei
Stocuri
5.401 lei
Creanțe
92.069 lei
Casa și conturi la bănci
126.963 lei
Datorii
118.440 lei
Capitaluri
110.373 lei
Capital subscris vărsat
220 lei
Număr mediu de salariați
1

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
298.073 lei
Venituri totale
298.473 lei
Cheltuieli totale
162.289 lei
Profit brut
136.184 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
133.258 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.111 lei
Active circulante
136.199 lei
Stocuri
72 lei
Creanțe
70.447 lei
Casa și conturi la bănci
65.680 lei
Datorii
6.778 lei
Capitaluri
133.478 lei
Capital subscris vărsat
220 lei
Număr mediu de salariați
1

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
274.205 lei
Venituri totale
275.205 lei
Cheltuieli totale
109.267 lei
Profit brut
165.938 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
163.241 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.778 lei
Active circulante
127.237 lei
Stocuri
19.620 lei
Creanțe
92.971 lei
Casa și conturi la bănci
14.646 lei
Datorii
11.035 lei
Capitaluri
120.283 lei
Capital subscris vărsat
220 lei
Număr mediu de salariați
1

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

  • 4932 · Transporturi cu taxiuri (CAEN Rev.2)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑