IVS INTERNATIONALE VERTRETUNG SRL
societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 20 august 2010.
Identitate
- Denumire legală
- IVS INTERNATIONALE VERTRETUNG SRL
- CUI
- 27300549
- Nr. înmatriculare
- J40/7961/2010
- EUID
- ROONRC.J40/7961/2010
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 20 august 2010
Sediu social
- Adresă
- Str. ILARIE CHENDI, nr. 29, mansardă, București Sectorul 2, București
- Localitate
- București Sectorul 2, București
- Cod poștal
- 21503
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 24 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- da
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 20.08.2010
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- IONESCU VASILE - SORIN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1.240 din 1.312 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4321, municipiul București, peste 6% dintre firmele clasei. Locul 119.397 din 132.982 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 91%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12.994 lei | -21.018 lei | — | 46.335 lei | 9.413 lei | 37.118 lei |
| 2024 | 147.489 lei | 18.482 lei | — | 102.971 lei | 44.980 lei | 58.013 lei |
| 2023 | 94.565 lei | 21.891 lei | — | 114.179 lei | 74.658 lei | 39.531 lei |
| 2022 | 59.027 lei | 16.703 lei | — | 38.139 lei | 20.499 lei | 17.640 lei |
| 2021 | 57.413 lei | 577 lei | — | 27.677 lei | 747 lei | 26.930 lei |
| 2020 | 16.919 lei | 1.972 lei | — | 27.353 lei | 1.000 lei | 26.353 lei |
| 2019 | 54.681 lei | 21.730 lei | — | 43.465 lei | 19.084 lei | 24.381 lei |
| 2018 | 47.239 lei | 7.201 lei | — | 19.455 lei | 16.805 lei | 2.650 lei |
| 2017 | 44.080 lei | 1.213 lei | — | 27.188 lei | 31.739 lei | -4.551 lei |
| 2016 | 39.232 lei | 179 lei | — | 26.186 lei | 32.017 lei | -5.764 lei |
| 2015 | 47.539 lei | 4.927 lei | — | 17.546 lei | 23.492 lei | -5.943 lei |
| 2014 | 13.129 lei | -984 lei | — | 1.880 lei | 12.750 lei | -10.870 lei |
| 2013 | 6.388 lei | -686 lei | — | 6.905 lei | 16.791 lei | -9.886 lei |
| 2012 | 7.609 lei | -6.688 lei | — | 1.900 lei | 11.100 lei | -9.200 lei |
| 2011 | 30.622 lei | 5.056 lei | — | 4.307 lei | 6.819 lei | -2.512 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 12.994 lei
- Venituri totale
- 19.660 lei
- Cheltuieli totale
- 40.678 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 21.018 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 21.018 lei
- Active imobilizate
- 13.245 lei
- Active circulante
- 33.090 lei
- Stocuri
- 788 lei
- Creanțe
- 944 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.358 lei
- Datorii
- 9.413 lei
- Capitaluri
- 37.118 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 147.489 lei
- Venituri totale
- 147.489 lei
- Cheltuieli totale
- 124.930 lei
- Profit brut
- 22.559 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 18.482 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 19.190 lei
- Active circulante
- 83.781 lei
- Stocuri
- 848 lei
- Creanțe
- 50.226 lei
- Casa și conturi la bănci
- 32.707 lei
- Datorii
- 44.980 lei
- Capitaluri
- 58.013 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 94.565 lei
- Venituri totale
- 94.565 lei
- Cheltuieli totale
- 66.878 lei
- Profit brut
- 27.687 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.891 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 1.628 lei
- Active circulante
- 112.551 lei
- Stocuri
- 671 lei
- Creanțe
- 56.490 lei
- Casa și conturi la bănci
- 55.390 lei
- Datorii
- 74.658 lei
- Capitaluri
- 39.531 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 59.027 lei
- Venituri totale
- 68.728 lei
- Cheltuieli totale
- 50.343 lei
- Profit brut
- 18.385 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 16.703 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 5.367 lei
- Active circulante
- 32.772 lei
- Stocuri
- 2.612 lei
- Creanțe
- 21.953 lei
- Casa și conturi la bănci
- 8.207 lei
- Datorii
- 20.499 lei
- Capitaluri
- 17.640 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 57.413 lei
- Venituri totale
- 57.413 lei
- Cheltuieli totale
- 55.253 lei
- Profit brut
- 2.160 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 577 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 9.220 lei
- Active circulante
- 18.457 lei
- Stocuri
- 1.042 lei
- Creanțe
- -6.326 lei
- Casa și conturi la bănci
- 23.741 lei
- Datorii
- 747 lei
- Capitaluri
- 26.930 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 16.919 lei
- Venituri totale
- 16.919 lei
- Cheltuieli totale
- 14.467 lei
- Profit brut
- 2.452 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.972 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 12.945 lei
- Active circulante
- 14.408 lei
- Stocuri
- 1.726 lei
- Creanțe
- -3.029 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.711 lei
- Datorii
- 1.000 lei
- Capitaluri
- 26.353 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2019 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 54.681 lei
- Venituri totale
- 54.683 lei
- Cheltuieli totale
- 31.312 lei
- Profit brut
- 23.371 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 21.730 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 680 lei
- Active circulante
- 42.785 lei
- Stocuri
- 636 lei
- Creanțe
- 31.934 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.215 lei
- Datorii
- 19.084 lei
- Capitaluri
- 24.381 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2018 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 47.239 lei
- Venituri totale
- 47.239 lei
- Cheltuieli totale
- 38.621 lei
- Profit brut
- 8.618 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 7.201 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 2.719 lei
- Active circulante
- 16.736 lei
- Stocuri
- 163 lei
- Creanțe
- 5.293 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.280 lei
- Datorii
- 16.805 lei
- Capitaluri
- 2.650 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2017 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 44.080 lei
- Venituri totale
- 44.745 lei
- Cheltuieli totale
- 42.189 lei
- Profit brut
- 2.556 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 1.213 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 4.758 lei
- Active circulante
- 22.430 lei
- Stocuri
- 27 lei
- Creanțe
- 10.366 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.037 lei
- Datorii
- 31.739 lei
- Capitaluri
- -4.551 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2016 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 39.232 lei
- Venituri totale
- 39.232 lei
- Cheltuieli totale
- 37.876 lei
- Profit brut
- 1.356 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 179 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 6.909 lei
- Active circulante
- 19.277 lei
- Stocuri
- 790 lei
- Creanțe
- 6.237 lei
- Casa și conturi la bănci
- 12.250 lei
- Datorii
- 32.017 lei
- Capitaluri
- -5.764 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2015 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 47.539 lei
- Venituri totale
- 47.617 lei
- Cheltuieli totale
- 41.150 lei
- Profit brut
- 6.467 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.927 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 208 lei
- Active circulante
- 17.338 lei
- Stocuri
- 1.088 lei
- Creanțe
- 5.570 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.680 lei
- Datorii
- 23.492 lei
- Capitaluri
- -5.943 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2014 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 13.129 lei
- Venituri totale
- 13.145 lei
- Cheltuieli totale
- 13.734 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 589 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 984 lei
- Active imobilizate
- 1.041 lei
- Active circulante
- 839 lei
- Stocuri
- 448 lei
- Creanțe
- 251 lei
- Casa și conturi la bănci
- 140 lei
- Datorii
- 12.750 lei
- Capitaluri
- -10.870 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2013 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 6.388 lei
- Venituri totale
- 6.388 lei
- Cheltuieli totale
- 6.889 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 501 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 686 lei
- Active imobilizate
- 2.078 lei
- Active circulante
- 4.827 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 978 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.849 lei
- Datorii
- 16.791 lei
- Capitaluri
- -9.886 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2012 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 7.609 lei
- Venituri totale
- 7.614 lei
- Cheltuieli totale
- 14.302 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 6.688 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 6.688 lei
- Active imobilizate
- 475 lei
- Active circulante
- 1.425 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 1.301 lei
- Casa și conturi la bănci
- 124 lei
- Datorii
- 11.100 lei
- Capitaluri
- -9.200 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2011 · bilanț lung/scurt
- Cifra de afaceri netă
- 30.622 lei
- Venituri totale
- 36.012 lei
- Cheltuieli totale
- 29.990 lei
- Profit brut
- 6.022 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 5.056 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 747 lei
- Active circulante
- 3.560 lei
- Stocuri
- —
- Creanțe
- 362 lei
- Casa și conturi la bănci
- 3.198 lei
- Datorii
- 6.819 lei
- Capitaluri
- -2.512 lei
- Capital subscris vărsat
- 300 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Contracte publice
- 8 cumpărături directe, de la o autoritate contractantă (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 161 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Autoritatea contractantă
- Regia Autonoma Administratia Patrimoniului Protocolului de Stat Bucuresti8 atribuiri · cel mult 161 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
CARD Rfid color
2.475 lei · Regia Autonoma Administratia Patrimoniului Protocolului de Stat Bucuresti · CPV 30162000-2 Carduri inteligente (Rev.2)
- Cumpărare directă
CARD Rfid blanc neprintat
7.650 lei · Regia Autonoma Administratia Patrimoniului Protocolului de Stat Bucuresti · CPV 30162000-2 Carduri inteligente (Rev.2)
- Cumpărare directă
Yala RT - SET EXTERIOR de upgrade sistem acces hotelier inclusiv soft operare sistem
126.387,20 lei · Regia Autonoma Administratia Patrimoniului Protocolului de Stat Bucuresti · CPV 44521120-5 Incuietoare electronica de securitate (Rev.2)
- Cumpărare directă3 loturi
Programator carduri RFID
1.693 lei · Regia Autonoma Administratia Patrimoniului Protocolului de Stat Bucuresti · CPV 35123100-3 Sisteme de cartele magnetice (Rev.2)
- Cumpărare directă nr. DA28171362
BROASCA KABA E760
2.900 lei · Regia Autonoma Administratia Patrimoniului Protocolului de Stat Bucuresti · CPV 35123100-3 · Cumparare directa
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 6 februarie 2021 și 30 martie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
- 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
- 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 4651 · Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului (CAEN Rev.2)
- 4652 · Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN Rev.2)
- 4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 8110 · Activități de servicii suport combinate (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Situații financiare depuse pentru anul 2018
2017
- Situații financiare depuse pentru anul 2017
2016
- Situații financiare depuse pentru anul 2016
2015
- Situații financiare depuse pentru anul 2015
2014
- Situații financiare depuse pentru anul 2014
2013
- Situații financiare depuse pentru anul 2013
2012
- Situații financiare depuse pentru anul 2012
Înregistrări mai vechi (3)
2011
- Situații financiare depuse pentru anul 2011
2010
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului