IUBAH ORGAN S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Mărițeia Mică, Comuna Dărmănești, înmatriculată la 5 aprilie 2018.
Identitate
- Denumire legală
- IUBAH ORGAN S.R.L.
- CUI
- 39153530
- Nr. înmatriculare
- J2018000544334
- EUID
- ROONRC.J2018000544334
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 5 aprilie 2018
Sediu social
- Adresă
- nr. 113, Sat Mărițeia Mică, Comuna Dărmănești, Suceava
- Localitate
- Sat Mărițeia Mică, Comuna Dărmănești, Suceava
- Cod poștal
- 727159
Contact
- Telefon
- 0758 481 778
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 12 noiembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 dec)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 05.04.2018
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- LEONAŞ OVIDIU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 1 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3220, județul Suceava. Locul 10.067 din 16.671 în tot județul, și locul 7.033 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 49%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 169.156 lei | 54.230 lei | 1 | 86.347 lei | 31.637 lei | 54.710 lei |
| 2024 | 331.558 lei | 13.507 lei | 1 | 69.156 lei | 29.476 lei | 39.680 lei |
| 2023 | 344.907 lei | 239.605 lei | 1 | 268.838 lei | 28.753 lei | 240.085 lei |
| 2022 | 373.100 lei | 152.374 lei | 1 | 159.461 lei | 6.607 lei | 152.854 lei |
| 2021 | 41.270 lei | 35.066 lei | — | 59.676 lei | 246 lei | 59.430 lei |
| 2020 | 16.060 lei | 9.169 lei | — | 39.071 lei | 5.028 lei | 24.364 lei |
| 2019 | 59.529 lei | 15.278 lei | — | 15.493 lei | 298 lei | 15.195 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 169.156 lei
- Venituri totale
- 190.399 lei
- Cheltuieli totale
- 134.731 lei
- Profit brut
- 55.668 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 54.230 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 8.823 lei
- Active circulante
- 77.524 lei
- Stocuri
- 54.351 lei
- Creanțe
- 8.179 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.994 lei
- Datorii
- 31.637 lei
- Capitaluri
- 54.710 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 331.558 lei
- Venituri totale
- 228.345 lei
- Cheltuieli totale
- 210.452 lei
- Profit brut
- 17.893 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 13.507 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 15.020 lei
- Active circulante
- 54.136 lei
- Stocuri
- 33.148 lei
- Creanțe
- 5.831 lei
- Casa și conturi la bănci
- 15.157 lei
- Datorii
- 29.476 lei
- Capitaluri
- 39.680 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 344.907 lei
- Venituri totale
- 483.823 lei
- Cheltuieli totale
- 240.814 lei
- Profit brut
- 243.009 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 239.605 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 11.035 lei
- Active circulante
- 257.803 lei
- Stocuri
- 136.464 lei
- Creanțe
- 109.612 lei
- Casa și conturi la bănci
- 11.727 lei
- Datorii
- 28.753 lei
- Capitaluri
- 240.085 lei
- Capital subscris vărsat
- 400 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 7 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.
Contracte publice
- 100 de cumpărături directe, de la 9 autorități contractante (2021–2026) · valoare însumată de cel mult 932 mii lei
- o atribuire, de la o autoritate contractantă (2022) · valoare însumată de cel mult 115 mii lei
Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.
Cei mai mari cumpărători
- OPERA NATIONALA ROMÂNĂ IAȘI28 de atribuiri · cel mult 193 mii lei
- FILARMONICA MOLDOVA IASI18 atribuiri · cel mult 154 mii lei
- Colegiul de Muzica ''Sigismund Toduta''o atribuire · cel mult 130 mii lei
- FILARMONICA MIHAIL JORA2 atribuiri · cel mult 125 mii lei
- Academia Nationala de Muzica "Gheorghe Dima"o atribuire · cel mult 125 mii lei
- Universitatea Nationala de Arte ,,George Enescu"30 de atribuiri · cel mult 121 mii lei
Ultimele 5 atribuiri
- Cumpărare directă
REPARATIA CURENTĂ A PIANULUI DE CONCERT PETROF
5.420 lei · FILARMONICA MOLDOVA IASI · CPV 50860000-1 Servicii de reparare si de intretinere a instrumentelor muzicale (Rev.2)
- Cumpărare directă2 loturi
Servicii de acordaj pian Steinway & Sons
1.960 lei · FILARMONICA MOLDOVA IASI · CPV 98396000-5 Servicii de acordare a instrumentelor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii acordaj pian
1.000 lei · COMPLEXUL NATIONAL MUZEAL MOLDOVA IASI · CPV 98396000-5 Servicii de acordare a instrumentelor (Rev.2)
- Cumpărare directă
Huse și încuietori piane
5.900 lei · COMPLEXUL NATIONAL MUZEAL MOLDOVA IASI · CPV 37321000-4 Accesorii pentru instrumente muzicale (Rev.2)
- Cumpărare directă
Servicii acordaj pian
3.000 lei · COMPLEXUL NATIONAL MUZEAL MOLDOVA IASI · CPV 98396000-5 Servicii de acordare a instrumentelor (Rev.2)
Clasamentul contractelor publice din Suceava →
Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 29 ianuarie 2021 și 12 iunie 2026. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.
Activități autorizate (CAEN)
- 3220 · Fabricarea instrumentelor muzicale (CAEN Rev.3)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.3)
- 4755 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4769 · Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.3)
- 5920 · Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală (CAEN Rev.3)
- 7722 · Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 8552 · Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) (CAEN Rev.3)
- 9011 · Activități de creație literară și compoziție muzicală (CAEN Rev.3)
- 9013 · Alte activități de creație artistică (CAEN Rev.3)
- 9020 · Activități de interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.3)
- 9039 · Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică (CAEN Rev.3)
- 9529 · Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată din 8 iulie 2026. Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
2019
- Situații financiare depuse pentru anul 2019
2018
- Înmatriculare la registrul comerțului