ITA TOOLS RO S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Brașov, înmatriculată la 8 iulie 2020.
Identitate
- Denumire legală
- ITA TOOLS RO S.R.L.
- CUI
- 42747932
- Nr. înmatriculare
- J2020001225086
- EUID
- ROONRC.J2020001225086
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 8 iulie 2020
Sediu social
- Adresă
- PETŐFI SÁNDOR, nr. 39, Municipiul Brașov, Brașov
- Localitate
- Municipiul Brașov, Brașov
- Cod poștal
- 500107
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 4 aug)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 08.07.2020
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ŞERBĂNOIU RĂZVAN — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 141 din 286 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4690, județul Brașov, peste 51% dintre firmele clasei. Locul 5.855 din 25.588 în tot județul. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 13%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 770.196 lei | 112.598 lei | — | 346.864 lei | 234.903 lei | 112.838 lei |
| 2024 | 681.636 lei | 62.352 lei | — | 214.180 lei | 151.685 lei | 62.592 lei |
| 2023 | 512.788 lei | 90.669 lei | — | 152.262 lei | 61.353 lei | 90.909 lei |
| 2022 | 305.811 lei | 70.727 lei | — | 81.762 lei | 11.495 lei | 70.967 lei |
| 2021 | 71.920 lei | 4.285 lei | — | 18.482 lei | 14.393 lei | 4.337 lei |
| 2020 | 41.429 lei | -148 lei | 1 | 28.684 lei | 28.698 lei | 52 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 770.196 lei
- Venituri totale
- 770.196 lei
- Cheltuieli totale
- 636.456 lei
- Profit brut
- 133.740 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 112.598 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 30.000 lei
- Active circulante
- 316.864 lei
- Stocuri
- 88.268 lei
- Creanțe
- 197.427 lei
- Casa și conturi la bănci
- 31.169 lei
- Datorii
- 234.903 lei
- Capitaluri
- 112.838 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 681.636 lei
- Venituri totale
- 681.895 lei
- Cheltuieli totale
- 607.815 lei
- Profit brut
- 74.080 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 62.352 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 50.000 lei
- Active circulante
- 164.180 lei
- Stocuri
- 29.766 lei
- Creanțe
- 126.956 lei
- Casa și conturi la bănci
- 7.458 lei
- Datorii
- 151.685 lei
- Capitaluri
- 62.592 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 512.788 lei
- Venituri totale
- 513.111 lei
- Cheltuieli totale
- 405.872 lei
- Profit brut
- 107.239 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 90.669 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 70.293 lei
- Active circulante
- 81.969 lei
- Stocuri
- 23.815 lei
- Creanțe
- 47.447 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.707 lei
- Datorii
- 61.353 lei
- Capitaluri
- 90.909 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 305.811 lei
- Venituri totale
- 306.139 lei
- Cheltuieli totale
- 227.017 lei
- Profit brut
- 79.122 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 70.727 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 128 lei
- Active circulante
- 81.634 lei
- Stocuri
- 1.710 lei
- Creanțe
- 64.963 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.961 lei
- Datorii
- 11.495 lei
- Capitaluri
- 70.967 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2021 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 71.920 lei
- Venituri totale
- 71.923 lei
- Cheltuieli totale
- 65.524 lei
- Profit brut
- 6.399 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 4.285 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 443 lei
- Active circulante
- 18.039 lei
- Stocuri
- 2.819 lei
- Creanțe
- 4.765 lei
- Casa și conturi la bănci
- 10.455 lei
- Datorii
- 14.393 lei
- Capitaluri
- 4.337 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
2020 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 41.429 lei
- Venituri totale
- 41.836 lei
- Cheltuieli totale
- 40.765 lei
- Profit brut
- 1.071 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 148 lei
- Active imobilizate
- 662 lei
- Active circulante
- 28.022 lei
- Stocuri
- 7.884 lei
- Creanțe
- 5.977 lei
- Casa și conturi la bănci
- 14.161 lei
- Datorii
- 28.698 lei
- Capitaluri
- 52 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
Activități autorizate (CAEN)
- 2562 · Operațiuni de mecanică generală (CAEN Rev.2)
- 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN Rev.2)
- 4669 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.2)
- 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN Rev.2)
- 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
- 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
- 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)
- 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)
- 5210 · Depozitări (CAEN Rev.2)
- 5224 · Manipulări (CAEN Rev.2)
- 6810 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
- 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.2)
- 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
- 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN Rev.2)
- 9609 · Alte activități de servicii n.c.a. (CAEN Rev.2)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
2021
- Situații financiare depuse pentru anul 2021
2020
- Situații financiare depuse pentru anul 2020
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului