Sari la conținut
Luni, 31 august 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 30 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

IRON WORK HARGHITA SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Odorheiu Secuiesc, înmatriculată la 24 octombrie 2013.

Identitate

Denumire legală
IRON WORK HARGHITA SRL
CUI
32390548
Nr. înmatriculare
J19/317/2013
EUID
ROONRC.J19/317/2013
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
24 octombrie 2013

Sediu social

Adresă
BUDVÁR, nr. 40, Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita
Localitate
Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita
Cod poștal
535600

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 6 dec)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 24.10.2013
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • TAMÁS LÁSZLÓ — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
2,0 mil. lei02013: 683 lei2014: 349 mii lei2015: 294 mii lei2016: 623 mii lei2017: 673 mii lei2018: 610 mii lei2019: 1,4 mil. lei2020: 1,6 mil. lei2021: 2,0 mil. lei2022: 2,0 mil. lei2023: 1,6 mil. lei2024: 1,1 mil. lei2025: 869 mii lei2013201520172019202120232025
Rezultat net
658 mii lei0-364 mii lei2013: -15 mii lei2014: 45 mii lei2015: 23 mii lei2016: 7 mii lei2017: 89 mii lei2018: 80 mii lei2019: 369 mii lei2020: 319 mii lei2021: 658 mii lei2022: 431 mii lei2023: 116 mii lei2024: -122 mii lei2025: -364 mii lei2013201520172019202120232025

Poziție în sector

Locul 11 din 32 după cifra de afaceri în clasa CAEN 2562, județul Harghita, peste 69% dintre firmele clasei. Locul 2.203 din 8.273 în tot județul, și locul 1.119 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 21%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
2025869.039 lei-364.440 lei71.366.165 lei655.034 lei570.868 lei
20241.102.058 lei-121.567 lei91.972.939 lei604.579 lei935.308 lei
20231.612.313 lei116.471 lei92.253.201 lei604.396 lei1.122.875 lei
20222.030.856 lei431.443 lei92.186.849 lei581.539 lei1.006.404 lei
20211.960.033 lei658.059 lei82.387.256 lei1.001.897 lei774.962 lei
20201.583.711 lei318.826 lei81.545.837 lei303.464 lei516.903 lei
20191.403.859 lei368.533 lei71.186.932 lei270.692 lei598.077 lei
2018610.383 lei80.226 lei5911.073 lei680.873 lei229.544 lei
2017672.848 lei89.095 lei7762.690 lei613.372 lei149.318 lei
2016622.843 lei6.929 lei7190.002 lei129.779 lei60.223 lei
2015293.924 lei23.198 lei4200.447 lei147.153 lei53.294 lei
2014348.757 lei44.659 lei6110.810 lei74.029 lei30.096 lei
2013683 lei-14.964 lei68.259 lei43.493 lei-14.764 lei
Toți indicatorii

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
869.039 lei
Venituri totale
1.050.052 lei
Cheltuieli totale
1.391.541 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
341.489 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
364.440 lei
Active imobilizate
557.712 lei
Active circulante
808.453 lei
Stocuri
4.740 lei
Creanțe
765.567 lei
Casa și conturi la bănci
38.146 lei
Datorii
655.034 lei
Capitaluri
570.868 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
7

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.102.058 lei
Venituri totale
1.208.912 lei
Cheltuieli totale
1.305.271 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
96.359 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
121.567 lei
Active imobilizate
816.150 lei
Active circulante
1.156.789 lei
Stocuri
36.475 lei
Creanțe
1.021.295 lei
Casa și conturi la bănci
99.019 lei
Datorii
604.579 lei
Capitaluri
935.308 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
9

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.612.313 lei
Venituri totale
1.719.131 lei
Cheltuieli totale
1.586.537 lei
Profit brut
132.594 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
116.471 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.031.766 lei
Active circulante
1.221.435 lei
Stocuri
82.769 lei
Creanțe
1.064.272 lei
Casa și conturi la bănci
74.394 lei
Datorii
604.396 lei
Capitaluri
1.122.875 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
9

2022 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
2.030.856 lei
Venituri totale
2.137.583 lei
Cheltuieli totale
1.689.890 lei
Profit brut
447.693 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
431.443 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.222.775 lei
Active circulante
964.074 lei
Stocuri
109.336 lei
Creanțe
255.192 lei
Casa și conturi la bănci
599.546 lei
Datorii
581.539 lei
Capitaluri
1.006.404 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
9

2021 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.960.033 lei
Venituri totale
2.115.121 lei
Cheltuieli totale
1.440.868 lei
Profit brut
674.253 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
658.059 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
1.279.421 lei
Active circulante
1.107.835 lei
Stocuri
167.433 lei
Creanțe
544.022 lei
Casa și conturi la bănci
396.380 lei
Datorii
1.001.897 lei
Capitaluri
774.962 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
8

2020 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.583.711 lei
Venituri totale
1.625.711 lei
Cheltuieli totale
1.295.444 lei
Profit brut
330.267 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
318.826 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
379.593 lei
Active circulante
1.166.244 lei
Stocuri
49.828 lei
Creanțe
608.522 lei
Casa și conturi la bănci
507.894 lei
Datorii
303.464 lei
Capitaluri
516.903 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
8

2019 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.403.859 lei
Venituri totale
1.445.390 lei
Cheltuieli totale
1.062.818 lei
Profit brut
382.572 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
368.533 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
405.744 lei
Active circulante
781.188 lei
Stocuri
99.861 lei
Creanțe
111.407 lei
Casa și conturi la bănci
569.920 lei
Datorii
270.692 lei
Capitaluri
598.077 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
7

2018 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
610.383 lei
Venituri totale
639.957 lei
Cheltuieli totale
553.627 lei
Profit brut
86.330 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
80.226 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
432.267 lei
Active circulante
478.806 lei
Stocuri
89.448 lei
Creanțe
145.467 lei
Casa și conturi la bănci
243.891 lei
Datorii
680.873 lei
Capitaluri
229.544 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
5

2017 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
672.848 lei
Venituri totale
672.941 lei
Cheltuieli totale
577.316 lei
Profit brut
95.625 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
89.095 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
77.781 lei
Active circulante
684.909 lei
Stocuri
88.381 lei
Creanțe
482.870 lei
Casa și conturi la bănci
113.658 lei
Datorii
613.372 lei
Capitaluri
149.318 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
7

2016 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
622.843 lei
Venituri totale
694.474 lei
Cheltuieli totale
682.408 lei
Profit brut
12.066 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
6.929 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
51.600 lei
Active circulante
138.402 lei
Stocuri
69.171 lei
Creanțe
53.530 lei
Casa și conturi la bănci
15.701 lei
Datorii
129.779 lei
Capitaluri
60.223 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
7

2015 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
293.924 lei
Venituri totale
294.205 lei
Cheltuieli totale
265.631 lei
Profit brut
28.574 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
23.198 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
43.867 lei
Active circulante
156.580 lei
Stocuri
69.604 lei
Creanțe
58.958 lei
Casa și conturi la bănci
28.018 lei
Datorii
147.153 lei
Capitaluri
53.294 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
4

2014 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
348.757 lei
Venituri totale
348.844 lei
Cheltuieli totale
295.660 lei
Profit brut
53.184 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
44.659 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
45.670 lei
Active circulante
65.140 lei
Stocuri
23.760 lei
Creanțe
38.423 lei
Casa și conturi la bănci
2.957 lei
Datorii
74.029 lei
Capitaluri
30.096 lei
Capital subscris vărsat
400 lei
Număr mediu de salariați
6

2013 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
683 lei
Venituri totale
683 lei
Cheltuieli totale
15.626 lei
Profit brut
0 lei
Pierdere brută
14.943 lei
Profit net
0 lei
Pierdere netă
14.964 lei
Active imobilizate
42.187 lei
Active circulante
26.072 lei
Stocuri
15.599 lei
Creanțe
6.766 lei
Casa și conturi la bănci
3.707 lei
Datorii
43.493 lei
Capitaluri
-14.764 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  10. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  11. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  12. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  13. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
    • Înregistrare în scopuri de TVA
Înregistrări mai vechi (1)
  1. 2013

    • Înmatriculare la registrul comerțului