IRON KRAFT S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Baia Mare, înmatriculată la 27 martie 2024.
Identitate
- Denumire legală
- IRON KRAFT S.R.L.
- CUI
- 49843406
- Nr. înmatriculare
- J2024000524249
- EUID
- ROONRC.J2024000524249
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 27 martie 2024
Sediu social
- Adresă
- MATEI BASARAB, nr. 5, ap. 20, Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Localitate
- Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Cod poștal
- 430182
Contact
- Telefon
- 0743 404 130
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 16 februarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 mai)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 27.03.2024
- Sursa ANAF
- actualizat 29 aug
Reprezentanți
- ROHIAN PETRU — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 1 din 1 după cifra de afaceri în clasa CAEN 3230, județul Maramureș. Locul 4.820 din 13.678 în tot județul, și locul 5.707 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 261%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 411.673 lei | 99.431 lei | 1 | 171.975 lei | 72.063 lei | 99.912 lei |
| 2024 | 114.090 lei | 36.716 lei | — | 43.320 lei | 6.404 lei | 36.916 lei |
Indicatori detaliați pentru ultimii 2 ani
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 411.673 lei
- Venituri totale
- 411.693 lei
- Cheltuieli totale
- 293.951 lei
- Profit brut
- 117.742 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 99.431 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 20.027 lei
- Active circulante
- 151.948 lei
- Stocuri
- 4.053 lei
- Creanțe
- 129.809 lei
- Casa și conturi la bănci
- 18.086 lei
- Datorii
- 72.063 lei
- Capitaluri
- 99.912 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 114.090 lei
- Venituri totale
- 114.090 lei
- Cheltuieli totale
- 69.344 lei
- Profit brut
- 44.746 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 36.716 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 16.485 lei
- Active circulante
- 26.835 lei
- Stocuri
- 2.433 lei
- Creanțe
- 3.935 lei
- Casa și conturi la bănci
- 20.467 lei
- Datorii
- 6.404 lei
- Capitaluri
- 36.916 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- —
Activități autorizate (CAEN)
- 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN Rev.3)
- 2512 · Fabricarea de uși și ferestre din metal (CAEN Rev.3)
- 3100 · Fabricarea de mobilă (CAEN Rev.3)
- 3230 · Fabricarea articolelor pentru sport (CAEN Rev.3)
- 3299 · Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului