Sari la conținut
Sâmbătă, 5 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 32 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

ÎNVIE TRADIȚIA CRAFTS S.R.L.

societate cu răspundere limitată, cu sediul în București Sectorul 2, înmatriculată la 20 martie 2017.

Identitate

Denumire legală
ÎNVIE TRADIȚIA CRAFTS S.R.L.
CUI
37236966
Nr. înmatriculare
J40/3648/2017
EUID
ROONRC.J40/3648/2017
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
20 martie 2017

Sediu social

Adresă
Mihai Eminescu, nr. 142, et. 1, ap. 1, CAM. 2, București Sectorul 2, București
Localitate
București Sectorul 2, București
Cod poștal
20083

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 nov)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
INREGISTRAT din data 20.03.2017
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • CUCOŞ ANDREI VASILE — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
1,2 mil. lei02017: 110 mii lei2018: 295 mii lei2019: 545 mii lei2020: 340 mii lei2021: 403 mii lei2022: 753 mii lei2023: 968 mii lei2024: 1,0 mil. lei2025: 1,2 mil. lei201720182019202020212022202320242025
Rezultat net
162 mii lei0-30 mii lei2017: 15 mii lei2018: 6 mii lei2019: 127 mii lei2020: -30 mii lei2021: 66 mii lei2022: 134 mii lei2023: 162 mii lei2024: 118 mii lei2025: 110 mii lei201720182019202020212022202320242025

Poziție în sector

Locul 579 din 4.264 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4791, municipiul București, peste 86% dintre firmele clasei. Locul 26.109 din 132.176 în tot județul, și locul 27.547 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 21%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20251.228.565 lei110.158 lei2402.783 lei288.280 lei110.398 lei
20241.016.507 lei118.267 lei2363.834 lei146.951 lei201.635 lei
2023968.348 lei161.971 lei2463.874 lei140.910 lei296.629 lei
2022753.103 lei134.418 lei1405.513 lei232.821 lei134.658 lei
2021403.055 lei65.532 lei1275.620 lei74.309 lei153.294 lei
2020340.487 lei-30.454 lei3281.512 lei124.409 lei96.805 lei
2019544.874 lei126.633 lei3344.583 lei114.377 lei149.991 lei
2018295.224 lei6.017 lei3316.203 lei175.069 lei21.352 lei
2017109.938 lei15.135 lei70.835 lei55.500 lei15.335 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.228.565 lei
Venituri totale
1.239.477 lei
Cheltuieli totale
1.106.917 lei
Profit brut
132.560 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
110.158 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
4.638 lei
Active circulante
398.145 lei
Stocuri
225.656 lei
Creanțe
105.077 lei
Casa și conturi la bănci
67.412 lei
Datorii
288.280 lei
Capitaluri
110.398 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2024 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
1.016.507 lei
Venituri totale
1.041.891 lei
Cheltuieli totale
894.617 lei
Profit brut
147.274 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
118.267 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
15.770 lei
Active circulante
348.064 lei
Stocuri
172.973 lei
Creanțe
83.282 lei
Casa și conturi la bănci
91.809 lei
Datorii
146.951 lei
Capitaluri
201.635 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

2023 · bilanț prescurtat

Cifra de afaceri netă
968.348 lei
Venituri totale
1.006.130 lei
Cheltuieli totale
835.363 lei
Profit brut
170.767 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
161.971 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
26.903 lei
Active circulante
436.971 lei
Stocuri
151.373 lei
Creanțe
149.703 lei
Casa și conturi la bănci
135.895 lei
Datorii
140.910 lei
Capitaluri
296.629 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
2

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 9 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Contracte publice

  • 35 de cumpărături directe, de la 24 de autorități contractante (2021–2025) · valoare însumată de cel mult 78 mii lei

Totalul este un maxim, nu o cheltuială. Pe un acord-cadru sursa scrie întreaga valoare a acordului pe rândul fiecărui câștigător, iar pe un contract cu mai multe loturi o repetă pe rândul fiecărui lot, așa că adunarea rândurilor numără de mai multe ori aceiași bani. Numărul atribuirilor este cifra sigură.

Cei mai mari cumpărători

Ultimele 5 atribuiri

  1. Cumpărare directă

    Ref. 43570, poz. 3

    1.032 lei · UNIVERSITATEA TEHNICA DIN CLUJ NAPOCA · CPV 22462000-6 Materiale publicitare (Rev.2)

  2. Cumpărare directă2 loturi

    Semn de carte- ref 39616

    1.114,56 lei · UNIVERSITATEA TEHNICA DIN CLUJ NAPOCA · CPV 39294100-0 Produse informative si de promovare (Rev.2)

  3. Cumpărare directă

    Pachet Ceramica Traditionala

    752,07 lei · Muzeul Judetean de Istorie si Arheologie Prahova · CPV 18530000-3 Cadouri si recompense (Rev.2)

  4. Cumpărare directă

    STERGAR TRADITIONAL MIC

    446,40 lei · Oras Teius · CPV 39298900-6 Diverse articole decorative (Rev.2)

  5. Cumpărare directă

    PACHET 3+1 Miere cremă cu diverse fructe: afine, zmeura, catina si coacaze și Nai mic din lemn 9 cm

    2.934,72 lei · AUTORITATEA ELECTORALA PERMANENTA · CPV 18530000-3 Cadouri si recompense (Rev.2)

Clasamentul contractelor publice din București

Contracte de achiziție publică și cumpărături directe: SEAP/SICAP, prin seturile de date deschise publicate trimestrial de Autoritatea pentru Digitalizarea României pe data.gov.ro (CC BY 4.0). Valoarea este cea atribuită, înscrisă în anunțul de atribuire, nu suma plătită efectiv. Atribuiri înregistrate între 27 octombrie 2021 și 12 decembrie 2025. Legătura cu firma se face după codul unic de înregistrare din anunț, nu după denumire. Semnalați o eroare la contact.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-09-02). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2021

    • Situații financiare depuse pentru anul 2021
  6. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  7. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  8. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  9. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
    • Înmatriculare la registrul comerțului

Înapoi sus ↑