INVENT VILLAGE S.R.L.
societate cu răspundere limitată, cu sediul în Municipiul Brașov, înmatriculată la 15 iunie 2022.
Identitate
- Denumire legală
- INVENT VILLAGE S.R.L.
- CUI
- 46306130
- Nr. înmatriculare
- J2022001767089
- EUID
- ROONRC.J2022001767089
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Data înmatriculării
- 15 iunie 2022
Sediu social
- Adresă
- 13 DECEMBRIE, nr. 17, et. 1, încăperea nr.6, biroul nr.2, Hub 1317 - spațiu de coworking, Municipiul Brașov, Brașov
- Localitate
- Municipiul Brașov, Brașov
- Cod poștal
- 500199
Contact
- Telefon
- 0742 843 222
Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 14 ianuarie 2026. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.
Stare
- Stare ONRC
- funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
- Plătitor de TVA
- da (din 1 sept)
- Inactiv fiscal
- nu
- RO e-Factura
- nu
- Înregistrare ANAF
- INREGISTRAT din data 15.06.2022
- Sursa ANAF
- actualizat 28 aug
Reprezentanți
- ŞEREMET MARINA — administrator
Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.
Situații financiare
Poziție în sector
Locul 149 din 904 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4120, județul Brașov, peste 84% dintre firmele clasei. Locul 3.514 din 25.588 în tot județul, și locul 8.296 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a scăzut cu 23%.
Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.
Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Salariați | Active totale | Datorii | Capitaluri |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.664.352 lei | 157.145 lei | 1 | 2.366.673 lei | 2.209.803 lei | 156.870 lei |
| 2024 | 2.154.038 lei | 200.210 lei | 1 | 1.774.826 lei | 1.620.766 lei | 154.060 lei |
| 2023 | 26.605 lei | -92.103 lei | 3 | 2.315.859 lei | 2.415.273 lei | -97.626 lei |
| 2022 | 91.033 lei | -5.723 lei | 3 | 1.216.070 lei | 1.221.593 lei | -5.523 lei |
Toți indicatorii
2025 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 1.664.352 lei
- Venituri totale
- 2.068.815 lei
- Cheltuieli totale
- 1.881.138 lei
- Profit brut
- 187.677 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 157.145 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 203.053 lei
- Active circulante
- 2.163.620 lei
- Stocuri
- 1.200.768 lei
- Creanțe
- 946.079 lei
- Casa și conturi la bănci
- 16.773 lei
- Datorii
- 2.209.803 lei
- Capitaluri
- 156.870 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2024 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 2.154.038 lei
- Venituri totale
- 2.612.124 lei
- Cheltuieli totale
- 2.355.682 lei
- Profit brut
- 256.442 lei
- Pierdere brută
- 0 lei
- Profit net
- 200.210 lei
- Pierdere netă
- 0 lei
- Active imobilizate
- 74.685 lei
- Active circulante
- 1.700.141 lei
- Stocuri
- 927.733 lei
- Creanțe
- 262.233 lei
- Casa și conturi la bănci
- 510.175 lei
- Datorii
- 1.620.766 lei
- Capitaluri
- 154.060 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 1
2023 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 26.605 lei
- Venituri totale
- 1.090.490 lei
- Cheltuieli totale
- 1.181.206 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 90.716 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 92.103 lei
- Active imobilizate
- 542.940 lei
- Active circulante
- 1.772.919 lei
- Stocuri
- 1.478.296 lei
- Creanțe
- 169.014 lei
- Casa și conturi la bănci
- 125.609 lei
- Datorii
- 2.415.273 lei
- Capitaluri
- -97.626 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
2022 · bilanț prescurtat
- Cifra de afaceri netă
- 91.033 lei
- Venituri totale
- 603.789 lei
- Cheltuieli totale
- 608.597 lei
- Profit brut
- 0 lei
- Pierdere brută
- 4.808 lei
- Profit net
- 0 lei
- Pierdere netă
- 5.723 lei
- Active imobilizate
- 570.186 lei
- Active circulante
- 645.884 lei
- Stocuri
- 576.445 lei
- Creanțe
- 64.130 lei
- Casa și conturi la bănci
- 5.309 lei
- Datorii
- 1.221.593 lei
- Capitaluri
- -5.523 lei
- Capital subscris vărsat
- 200 lei
- Număr mediu de salariați
- 3
Activități autorizate (CAEN)
- 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.3)
- 4299 · Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN Rev.3)
- 4311 · Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.3)
- 4312 · Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.3)
- 4313 · Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4321 · Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.3)
- 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.3)
- 4323 · Lucrări de izolații (CAEN Rev.3)
- 4324 · Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.3)
- 4331 · Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.3)
- 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.3)
- 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.3)
- 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.3)
- 4335 · Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.3)
- 4341 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.3)
- 4342 · Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri (CAEN Rev.3)
- 4350 · Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil (CAEN Rev.3)
- 4391 · Activități de zidărie (CAEN Rev.3)
- 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.3)
- 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.3)
- 6812 · Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.3)
- 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN Rev.3)
- 6831 · Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare (CAEN Rev.3)
- 6832 · Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract (CAEN Rev.3)
Istoric
Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.
Cronologie
Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.
2025
- Situații financiare depuse pentru anul 2025
2024
- Situații financiare depuse pentru anul 2024
2023
- Situații financiare depuse pentru anul 2023
2022
- Situații financiare depuse pentru anul 2022
- Înregistrare în scopuri de TVA
- Înmatriculare la registrul comerțului