Sari la conținut
Vineri, 4 septembrie 2026 Craiova, la zi. Sursele la vedere. Urmărim 31 de publicații și 13 instituții publice
Firmăîn funcțiune

INTRACOM TRADING COMPANY SRL

societate cu răspundere limitată, cu sediul în Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, înmatriculată la 6 mai 2004.

Identitate

Denumire legală
INTRACOM TRADING COMPANY SRL
CUI
16399073
Nr. înmatriculare
J2004001335350
EUID
ROONRC.J2004001335350
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Data înmatriculării
6 mai 2004

Sediu social

Adresă
GABRIEL LIICEANU, nr. 21, Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, Timiș
Cod poștal
307160

Contact

Telefon declarat la Ministerul Finanțelor, actualizat la 3 noiembrie 2025. Este numărul pe care firma l-a declarat autorității fiscale, nu un contact verificat de redacție.

Stare

Stare ONRC
  • funcțiune (cod 1048, din 8 iul)
Plătitor de TVA
da (din 1 feb)
Inactiv fiscal
nu
RO e-Factura
nu
Înregistrare ANAF
RELUARE ACTIVITATE din data 03.01.2013
Sursa ANAF
actualizat 28 aug

Reprezentanți

  • HUGEANU DANIEL — administrator

Reprezentanții legali înscriși la registrul comerțului la data instantaneului; persoanele cu același nume pot fi persoane diferite.

Situații financiare

Cifra de afaceri
10,0 mil. lei02008: 16 mii lei2012: 0 lei2013: 1.081 lei2014: 927 lei2015: 544 mii lei2016: 1,6 mil. lei2017: 1,9 mil. lei2018: 3,4 mil. lei2019: 7,2 mil. lei2020: 8,8 mil. lei2022: 10,0 mil. lei2023: 8,5 mil. lei2024: 8,9 mil. lei2025: 9,5 mil. lei2012201420162018202020232025
Rezultat net
2,5 mil. lei0-130 mii lei2008: -6 mii lei2012: 0 lei2013: -9 mii lei2014: -15 mii lei2015: -130 mii lei2016: 27 mii lei2017: 31 mii lei2018: -41 mii lei2019: 830 mii lei2020: 485 mii lei2022: 2,5 mil. lei2023: 628 mii lei2024: 283 mii lei2025: 469 mii lei2012201420162018202020232025

Poziție în sector

Locul 2 din 28 după cifra de afaceri în clasa CAEN 4755, județul Timiș, peste 96% dintre firmele clasei. Locul 1.063 din 31.408 în tot județul, și locul 1.841 după numărul de salariați. Față de 2024, cifra de afaceri a crescut cu 7%.

Clasamente calculate de craiova.ro din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor (date deschise data.gov.ro, CC BY 4.0) pentru anul fiscal 2025, între firmele publicate în acest director care au depus pentru acel an. Clasa CAEN este cea declarată în bilanț.

Sume în lei, la 31 decembrie, după situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor; anii fără depunere lipsesc.

Indicatori din situațiile financiare anuale, pe ani fiscali
AnCifra de afaceriRezultat netSalariațiActive totaleDatoriiCapitaluri
20259.510.769 lei469.468 lei105.736.331 lei1.575.009 lei4.161.322 lei
20248.922.292 lei283.479 lei105.257.334 lei1.069.027 lei4.191.854 lei
20238.488.674 lei628.032 lei125.479.144 lei310.684 lei5.175.841 lei
202210.033.563 lei2.461.875 lei105.466.142 lei590.592 lei4.918.016 lei
20208.819.495 lei485.070 lei102.265.191 lei1.734.723 lei539.140 lei
20197.230.140 lei829.570 lei51.281.912 lei610.949 lei754.069 lei
20183.399.157 lei-40.712 lei4910.476 lei1.072.197 lei-156.925 lei
20171.913.752 lei30.730 lei3617.748 lei747.663 lei-116.213 lei
20161.551.810 lei27.148 lei2454.427 lei616.058 lei-146.943 lei
2015544.480 lei-130.032 lei1188.518 lei362.609 lei-174.091 lei
2014927 lei-14.930 lei28.939 lei72.998 lei-44.059 lei
20131.081 lei-8.851 lei7.270 lei36.399 lei-29.129 lei
20120 lei0 lei3.997 lei24.275 lei-20.278 lei
200816.344 lei-6.347 lei3.999 lei24.277 lei-20.278 lei
Indicatori detaliați pentru ultimii 3 ani

2025 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
9.510.769 lei
Venituri totale
9.862.993 lei
Cheltuieli totale
9.316.359 lei
Profit brut
546.634 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
469.468 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
137.983 lei
Active circulante
5.598.348 lei
Stocuri
5.418.712 lei
Creanțe
59.468 lei
Casa și conturi la bănci
120.168 lei
Datorii
1.575.009 lei
Capitaluri
4.161.322 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
10

2024 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
8.922.292 lei
Venituri totale
9.103.278 lei
Cheltuieli totale
8.766.702 lei
Profit brut
336.576 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
283.479 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
159.291 lei
Active circulante
5.098.043 lei
Stocuri
4.957.561 lei
Creanțe
66.971 lei
Casa și conturi la bănci
73.511 lei
Datorii
1.069.027 lei
Capitaluri
4.191.854 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
10

2023 · bilanț lung/scurt

Cifra de afaceri netă
8.488.674 lei
Venituri totale
8.841.592 lei
Cheltuieli totale
8.106.080 lei
Profit brut
735.512 lei
Pierdere brută
0 lei
Profit net
628.032 lei
Pierdere netă
0 lei
Active imobilizate
240.971 lei
Active circulante
5.238.173 lei
Stocuri
4.887.272 lei
Creanțe
9.946 lei
Casa și conturi la bănci
340.955 lei
Datorii
310.684 lei
Capitaluri
5.175.841 lei
Capital subscris vărsat
200 lei
Număr mediu de salariați
12

Tabelul de mai sus păstrează seria principală pentru toți cei 14 ani; detalierea completă este limitată la cei mai recenți 3.

Activități autorizate (CAEN)

Istoric

Nicio modificare observată de la primul instantaneu urmărit (2026-07-08). Istoricul se completează lunar, pe măsură ce ONRC publică instantanee noi.

Cronologie

Tot ce se poate data despre această firmă, dintr-un singur fir: înregistrări la registrul comerțului, decizii ANAF, situații financiare depuse, documente de urbanism și aparițiile în știrile noastre. Nu este o listă exhaustivă a activității firmei — doar a ceea ce apare în sursele de mai jos.

  1. 2025

    • Situații financiare depuse pentru anul 2025
  2. 2024

    • Situații financiare depuse pentru anul 2024
  3. 2023

    • Situații financiare depuse pentru anul 2023
  4. 2022

    • Situații financiare depuse pentru anul 2022
  5. 2020

    • Situații financiare depuse pentru anul 2020
  6. 2019

    • Situații financiare depuse pentru anul 2019
  7. 2018

    • Situații financiare depuse pentru anul 2018
  8. 2017

    • Situații financiare depuse pentru anul 2017
  9. 2016

    • Situații financiare depuse pentru anul 2016
  10. 2015

    • Situații financiare depuse pentru anul 2015
  11. 2014

    • Situații financiare depuse pentru anul 2014
  12. 2013

    • Situații financiare depuse pentru anul 2013
    • Înregistrare în scopuri de TVA
  13. 2012

    • Situații financiare depuse pentru anul 2012

Sunt afișate cele mai recente 14 din 16 înregistrări; secțiunile de mai sus păstrează seriile și trimiterile către listele dedicate.

Înapoi sus ↑